Bauskā diskutē par novada pieaugušo izglītības pārvaldību 3

Bauskas novada domē ceturtdien, 4.jūnijā, seminārā «Pieaugušo izglītības vajadzības un iespējas» pārstāvji no pašvaldību institūcijām un nevalstiskajām organizācijām diskutēja par Bauskas novada pieaugušo izglītības pārvaldības modeli un par iespējamo sadarbību ar blakus esošajiem novadiem, portālu informēja projekta komunikācijas koordinatore Daina Jāņkalne.

Semināru atklāja Bauskas novada pašvaldības Izglītības nodaļas vadītāja Māra Bauvare. Viņa atzina, ka  pieaugušo izglītība ir viena no jomām, kurā vērojama pastāvīga aktivitāte, taču apmācības notiek nekoordinēti un tām nav mērķtiecīgas sasaistes ar situāciju darba tirgū vai pieaugušo interesēm saistībā ar tālāku izglītošanos. Viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē pieaugušo izglītības kvalitāti, ir pedagogu kvalifikācija un prasme strādāt ar pieaugušo auditoriju, kur vienā auditorijā var satikties cilvēki ar ļoti dažādu dzīves pieredzi un izglītības līmeni.

Runājot par specifiskām pieaugušo izglītības mērķa grupām, klātesošie minēja pamatskolu un vidusskolu audzēkņu vecākus, lauksaimniecībā nodarbinātus sezonas darba strādniekus, izglītības darbiniekus, kas spiesti pārkvalificēties sarūkošā skolēnu skaita dēļ, kā arī pašvaldību darbiniekus.

Semināra dalībnieki atzina, ka ir svarīgi radoši izmantot visas iespējas, lai sasniegtu mērķauditoriju, un mācības var īstenot dažādi  piedāvātāji. Piemēram, bibliotēkas, skolas, bērnu un jauniešu centri, mācību centri un citi.

Vienlaikus semināra dalībnieki debatēja par iespējām veidot līdzās esošo novadu sadarbības tīklu, kura ietvaros apzinātu vajadzību pēc dažādām mācību programmām, kā arī organizētu mācību grupas un citas pieaugušo izglītības aktivitātes. Klātesošie piekrita, ka gan Bauskas, gan Rundāles, Iecavas un citu līdzās esošu novadu pašvaldībās strādā kompetenti un pieredzējuši pieaugušo izglītības koordinatori, kas jau šobrīd realizē sadarbības iespējas. Taču, lai runātu vienotu un koordinētu pieaugušo izglītības sistēmu vismaz ap Bausku esošajos novados, ir nepieciešama sadarbības tīklā iesaistīto pašvaldību vienošanās vadības līmenī.

D. Jāņkalne norādīja, ka seminārs notika Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) īstenotā «Erasmus+» projekta «Nacionālie koordinatori Eiropas programmas īstenošanai pieaugušo izglītības jomā» ietvaros. Projekta uzdevums ir veicināt sadarbības modeļa  izstrādi starp visiem mūžizglītībā iesaistītajiem «spēlētājiem» Latvijā:  valsts un pašvaldību institūcijām, nevalstiskajām organizācijām, pieaugušo izglītības piedāvātājiem un potenciālo mūžizglītības pasākumu mērķauditoriju. Minētais projekts ir viena no aktivitātēm, izstrādājot un ieviešot vienotu pieaugušo izglītības politiku valstī, un turpina apjomīgo Eiropas Komisijas līdzfinansēto projektu «Eiropas programmas īstenošana pieaugušo izglītības jomā», kuru IZM īstenoja no 2012. gada 1. oktobra līdz 2014. gada 31. martam.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Kārtējā

naudas izmešana vējā. Būs eiropas līmeņa algas visādiem koordinatoriem un viņu vietnieku vietniekiem.

pirms 5 gadiem, 2015.06.06 09:23

Jānis

Atgādina PSRS CK pārtikas programmas apspriedi, L.Brežņeva laikā. Toreiz tas bija jādara par brīvu un obligāti, tagad par darbošanās imitāciju vēl maksā algu!

pirms 5 gadiem, 2015.06.06 14:50

Informācija.

Gribētos arī redzēt kādreiz informāciju kur notiek šāda pieaugušo izglītība. Kaut vai Bauskas novada lapā būtu atsevišķi sadaļa.

pirms 5 gadiem, 2015.06.08 11:24

Vietējās ziņas