Bauskā diskutēs par sievietes lomu un vardarbības izskaušanu

Bauskas pilī sestdien, 26. septembrī, notiks konference «Sievietes loma 21. gadsimtā – iespējas un izaicinājumi», ko rīko Zemgales plānošanas reģions, Bauskas novada pašvaldība, uzņēmīgu sieviešu organizācija «Zonta» ar Labklājības ministrijas un Iekšlietu ministrijas pārstāvju dalību, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Šomina.

Forumā tiks apskatīti jautājumi par sieviešu un vīriešu vienlīdzīgām iespējām, kā to rāda normatīvie akti un cik efektīva ir to izpilde.

«Vardarbība pret sievietēm un bērniem ir ļoti satraucoša un postoša parādība mūsu sabiedrībā, kā arī ļoti aktuāla Eiropā. Eiropas Savienības Pamattiesību aģentūras 2014. gadā publicētā pētījuma rezultāti liecina, ka no varmācības ģimenē Latvijā katru dienu cieš vairāk nekā 100 sievietes. Pasaules Veselības organizācija uzsver, ka fiziska vai seksuāla vardarbība ir sabiedrības veselības problēma, kas ietekmē vairāk nekā trešdaļu sieviešu visā pasaulē, sasniedzot epidēmijas apmērus. Tieši tāpēc pret to ir būtiski izturēties kā pret visas sabiedrības problēmu,» stāsta I. Šomina.

Viņa atzīmēja, ka konferencē tiks pārrunāti varmācības pret sievietēm gadījumi, cilvēktirdzniecības jautājumi, eksperti dalīsies pieredzē un meklēs labākos iespējamos risinājumus sabiedrības izpratnes veidošanai. Iekšlietu ministrijas referente Lāsma Stabiņa informēs par cilvēktirdzniecības jautājumiem, politikas plānošanu un koordinēšanu, īpaši uzsverot pašvaldību lomu cilvēktirdzniecības novēršanā un cilvēktirdzniecības gadījumu risināšanā.

Nozīmīga loma sabiedrības izpratnes veidošanā ir nevalstiskajām organizācijām, tāpēc pieredzē dalīsies Sieviešu nevalstisko organizāciju tīkla prezidente Inete Ielīte un starptautiskās «Zonta» organizācijas Zviedrijas nodaļas viceprezidente Kristīne Rīlandere-Bergkvista.

Konferencē aicināti piedalīties pašvaldību pārstāvji, sociālie darbinieki, pedagogi, nevalstisko organizāciju pārstāvji, valsts un pašvaldību policijas darbinieki, veselības aprūpes speciālisti, sociālo pakalpojumu sniedzēji un citi interesenti no visa reģiona.

Forums tiek rīkots ar Bauskas novada pašvaldības, Zemgales plānošanas reģiona atbalstu un Latvijas Zonta klubu līdzdalību. Tas norisināsies 26. septembrī no plkst. 9.30 līdz 16 Bauskas pils muzejā. Pieteikumu par dalību konferencē interesenti aicināti sūtīt uz  e-pastu: ieva.somina@bauska.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas