Bauskā divas dienas spriedīs par Latvijas reģionu attīstību 1

Konferencē «Latvijas reģionu attīstības izaicinājumi un to risinājumi», kas Bauskas pilī norisināsies divas dienas, 29. un 30. oktobrī, ieradīsies vairāk nekā 120 dalībnieku, portālu informē novada domes attīstības un plānošanas nodaļas speciāliste Ieva Šomina.

Diskusijās tiks spriests par reģionu un pašvaldību attīstību, par līdzsvara meklējumiem starp vajadzībām, pieejamiem resursiem un iespējām. Pieredzi izklāstīs Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

SIA «Karšu izdevniecība «Jāņa sēta»» galvenais redaktors Jānis Turlajs stāstīs par publisko individuālo pakalpojumu pieejamību, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš atgādinās būtiskāko, kas pašvaldībām jāzina par uzņēmējdarbības veicināšanu, plānojot teritorijas attīstību.

Savu viedokli konferencē Bauskā paudīs pārstāvji no Smiltenes, Liepājas, arī Vidzemes augstskolas. Strādājot darba grupās, tiks izzināta pašvaldību pieredze un labā prakse: risinājumi sekmīgai teritoriju attīstībai un turpmāk nepieciešamais atbalsts pašvaldībām.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vecākais eksperts Edgars Spruksts iepazīstinās ar projektu «Reģionālās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā». Atsevišķa saruna iecerēta par Latgales reģiona attīstības iespējām. Konferencē vērtēs reģionālo konkursu norisi, to iespējas uzņēmējdarbības veicināšanai.

Piektdien, 30. oktobrī, dalībnieki iepazīsies ar vairākiem Bauskas novada uzņēmumiem. Viņi apmeklēs Gailīšu pagasta biznesa inkubatoru, Bauskā topošo piena pārstrādes uzņēmumu, kalēju darbnīcu «U&A». Viesiem būs iespēja apskatīt Bauskas pili.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas