Bauskā fiksētie «Covid-19» gadījumi nav saistāmi ar infekcijas uzliesmojumu 15

Divas dienas pēc kārtas šonedēļ Bauskas novadā reģistrēti jauni saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa infekciju «Covid-19», liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) informācija.

SPKC pārstāve Ilze Arāja uzsvēra, ka pandēmija valstī nav beigusies un saslimstība turpinās. Lai arī iepriekš novērots inficēšanās samazinājums un dažas dienas «Covid-19» nevienam nebija fiksēts, pašlaik atkal vērojams saslimušo skaita pieaugums. I. Arāja minēja, ka vairums pēdējo gadījumu saistāmi ar ceļošanu. Situāciju Bauskas novadā viņa atteicās detalizētāk komentēt, piebilstot, ka  Latvijā 80 – 90% gadījumu ir izsekojami.

Līdz ar brīvāku pārvietošanos paaugstinās arī saslimšanas risks. Pēc robežu atvēršanas un aviosatiksmes atjaunošanas daudzi atgriežas no darba ārzemēs, un viņiem tiek veiktas analīzes. No inficēšanās bieži vien nav pasargātas kontaktpersonas, kas vairumā gadījumu ir ģimenes locekļi.
«Lai arī drošības pasākumi ir mīkstināti un atļauts pulcēties līdz 25 cilvēkiem, pašiem jādomā par savu veselību, arī bērniem jāmāca un jāatgādina par divu metru distanci un roku mazgāšanu. Iespējams, sekos vēl dažādi atvieglojumi, bet distancēšanās gan saglabāsies,» atzīmēja I. Arāja.

Bauskas novadā ar koronavīrusa infekciju «Covid-19» saslimušas 12 personas. Lai salīdzinātu novadus, tiek veikts aprēķins uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, Bauskā tie ir 53 gadījumi. Arī līdz šim «Covid-19» izplatības kartē spilgti iekrāsotā Rīga šādā griezumā iezīmējas pavisam citā ainā, jo uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju ir vien 88 gadījumi. Vissmagāk skartās Latvijas teritorijas  ir Priekuļu un Kocēnu novads, kur šis rādītājs attiecīgi ir 604 un 202 – situācija tur ir krietni sliktāka nekā galvaspilsētā.

Precīzu izveseļojušos skaitu Bauskas novadā I. Arāja neatklāja, vien piebilda, ka aktīvo saslimšanas gadījumu mūsu pašvaldībā ir zem pieci. «Pašlaik nav informācijas, ka Bauskas pusē būtu kāds «Covid-19» infekcijas uzliesmojums. Ja kādā vietā pieaug saslimušo skaits, konkrētajā teritorijā tūlīt nav jāveic ierobežojoši pasākumi. Parasti inficēšanās gadījumi ir atdalāmi un epizodiski. Ja tā ir viena saime, tad uzturas vienā dzīvesvietā, ārstējas mājās ģimenes ārsta uzraudzībā un ievēro piesardzības pasākumus. Kontaktpersonām jāievēro piesardzības pasākumi –nedrīkst apmeklēt publiskas vietas, iet uz darbu, braukt ar sabiedrisko transportu,» teic I. Arāja. Viņa atzīmēja, ka lielākajai daļai pacientu ir viegla slimības gaita un viņi ārstējas mājās.

Nacionālā veselības dienesta dati liecina, ka šonedēļ stacionēti divi pacienti ar «Covid-19». Kopumā slimnīcās ārstējas desmit pacientu, no kuriem septiņi ir ar vidēji smagu, trīs – ar smagu slimības gaitu. Mūsu valstī miruši 25 ar «Covid-19» vīrusu inficētie. Līdz šim Latvijā veikts 114 451 «Covid-19» izmeklējums, saslimušas 1082 personas, 2. jūnijā bija izveseļojušies 760 cilvēki.
I. Arāja atklāj, ka lielākie slimības uzliesmojumi fiksēti pansionātos. Viņa apliecināja, ka arī Bauskas novadā pansionātos veikti izmeklējumi, bet «Covid-19» pozitīvi gadījumi nav atklāti.
Aukstais maijs veicinājis arī saaukstēšanos, ko iedzīvotāji nereti uztver kā jauno kaiti. I. Arāja akcentē, ka svarīga loma ir ģimenes ārstam, kam jāizvērtē un jāizlemj, vai pacientam nozīmēt «Covid-19» testu. Speciāliste uzsver, ka piesardzība jāievēro pašiem iedzīvotājiem. Rūpīgi jāizvērtē publisku vietu apmeklējums. Tirgos un veikalos jāraugās, lai tiek ievērota distance, sabiedriskajā transportā jāvalkā sejas aizsargmaska.

Vairākas sūdzības saņemtas par situāciju Bauzes tirgū Bauskā, kur brīvdienās distancēšanās pircējiem netiekot ievērota. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks atklāja, ka situācija pārrunāta pašvaldībā. Pats personīgi pārliecinājies, ka Bauskas novada pašvaldības policijas darbinieki regulējuši satiksmi Vasarsvētku sestdienā un pārraudzījuši tirgus placi. Situācijas uzlabošanai pašvaldība uzrunājusi Bauzes tirgus prokūristi Ludmilu Stančiku, piedāvājot paplašināt tirgus teritoriju, ļaujot tirdzniecībai izmantot blakus esošo pašvaldības zemi.
Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs informēja, ka piektdien, 5. jūnijā, paredzēta abu pušu tikšanās, lai pārrunātu konkrētu vienošanos par distancēšanās ievērošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

:(

Nav jau tā, ka tikai tirgū neko neievēro. Divas reizes biju Mājā un Dārzā. Abas reizes, gaidot rindu pie kases man virsū grūdās cilvēki. Pat ne viens , bet draugi vai ģimene. Uz manu aizrādījumu, ievērot divus metrus, tikai saskatījās un smīnēja. Tikai no mums ir atkarīgs, apturēt to vīrusu vai nē. Bet laikam, kamēr pats to uz savas ādas neesi izjutis, vieglāk vainot valdību , ierobežojumus utt.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.05 11:47

cilvēks

Tad ne jau tikai tirgus, tai pašā RIMI sieviete ar izteiktu akcentu ap 50-60 gadiem ar mazbērnu blakus neievēro distanci, bet uz aizrādījumu ievērot tos 2 metrus,vīzdegunīgi atbild- man nekas nav jāievēro,kas vairāk baidās, tas pirmais saslims, es strādāju medicīnā, es taču zinu, ka man laikam neesot ar ko kašķēties, tāpēc to darot veikalā. Lūk, kāda kultūra!!! un kādi tie līdzcilvēki, kā lai tādus mīl , cienī un pacieš , un viņi paši vēl brīnās- kāpēc mūs nekur necieš.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.05 16:08

tirgmīlis

Vai tad visi,kuri saslimuši,to infekciju tirgū dabūja?Visu tikai aizklapēt un sodīt- tas jau ir mērķis šai sērgai.Paldies visiem,ka tik maz saslimušo,bet dzīvei jāiet uz priekšu normālā gaitā.Cilvēkiem jāstrādā,arī tirgū,bērniem jāiet uz skolu.Visam ir jādarbojas!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.05 15:30

x

RIMI arī pie salātiem gar letei cilvēki ievēroja 2m bet viena līda pa vidu bāžoties virsū.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.05 17:51

Lita

Mājai un dārzam nekādu robežu,visi tiešām gāžās virsū.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.05 19:01

apnicis

Ta ko bļaujat?Sēžat mājās un nevazājaties pa veikaliem.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.06 10:50

tirgus tante

Ja jau kādam ir tik liela paranoja , varbūt var neiet uz tirgu un veikaliem - tagad taču visu var pasūtīt internetā ( pat stādus) un uz pakomātu aiziet pa nakti, lai nevienu nesatiktu. Bet visticamāk tiem lielākajiem čīkstētājiem patīk visa veida "burziņi".

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.06 11:16

doma

jāiet ir visur, Viena maza lietiņa - jāievēro noteikto 2 metru distance.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.06 13:01

Griša

Rīgas transportā nepārtraukti atgādina, ka jālieto sejas maskas. Pie tam, to vēl saka arī krievu valodā, jo laikam domā, ka krievi ir tik stulbi, ka, visu mūžu, dažus gadu desmitus, dažus gadus vai kādu gadu te dzīvodami, nespēj saprast latviski teikto par sejas aizsargiem un laikam domā, ka jāuzvelk prezervatīvi un ir panikā, jo prezervatīvi ir ne visiem līdzi. Tāpēc par sejas maskām pasaka arī krieviski un tad viss ir okei.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.06 14:00

!!!

Esmu spiesta braukt ar autobusu uz Dārziņiem un redzu, ka gandrīz neviens nelieto sejas maskas. Vēl tam visam pa virsu šoferis izpūš vīrusus pa salonu, jo augšā busam logi atvērti. Nekādas kontroles nav bijis un liekas, ka nebūs. Arī brīdinošo uzrakstu vairs nav.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.06 15:14

ješka

Nu ko Bauskas novads rullē, trijās dienās septiņi saslimušie, nu nepielec šiem,ka nevar taisīt mājas tusiņus.

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.06 19:19

Dono

Latviešus un krievus ir gandriz neiespējami pielikt pie kārtibas. Jo no vienas puses katrs grib būt gudrākais, no otras puses 90 procenti latvijas ne lasa ne zkn kas notiek civizētā pasaē. Jo angļu valodu nesaprot

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.07 09:22

Dzokers

Noverut bauskas rimi Un autoobusa lielveikali tirgu mazak 2 metri neder 3 metri der 2 metri ir PA tavu es reti braucu uz pilstetu

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.07 13:16

Vietējās ziņas