Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā godina Baltijas ceļa dalībniekus 7

Baltijas ceļa 24. gadadienai veltīts svinīgs pasākums 23. augusta vakarā Bauskas Rātslaukumā pulcēja pāris simtu pilsētnieku, novada ļaužu, kā arī daudzus rīdziniekus. 


Pāri Rātslaukumam bija izveidots svecīšu ugunsceļš, kuru papildināja baušķenieku atnestās un aizdegtās liesmiņas. Pasākumā bija daudz jauniešu, arī sirmgalvji. 


Baušķeniece Līga Druviņa atceras, ka 1989. gada 23. augustā kopā ar vecākiem bija aizbraukusi uz Grenctāli: «Man toreiz bija 11 gadu. Jutos nedaudz satraukta, sajūta bija dīvaina. Varbūt līdz galam notiekošo nesapratu, taču bija skaidrs, ka kopā ar visiem piedalos nozīmīgā pasākumā. Tagad uz šejieni atnācu kopā ar septiņus gadus veco meitu Paulu.


Viņa bija redzējusi internetā un no manis dzirdējusi, kā savulaik stāvējām, rokās sadevušies. Paula gribēja šovakar būt te, lai atkal, tāpat kā toreiz, sadotos rokās. Te valda lieliska, sirsnīga gaisotne, man patīk kopā ar citiem padziedāt, tas atsauc atmiņā pirms 24 gadiem notikušo.» 


Svecīšu ugunsceļš ir Nacionālās apvienības (NA) iedibināta tradīcija, kas ik gadu šajā dienā pulcē ļaudis Rīgā pie Brīvības pieminekļa. Šogad piemineklim veic apkopi, tādēļ svecīšu ugunsceļš iedegts Bauskā. NA līderis Raivis Dzintars «Bauskas Dzīvei» atzina, ka jūtas lieliski un priecājas, ka ieradušies tik daudz vecāku ar bērniem: «Dažs vēl ir tik mazs, ka šo notikumu neizprot, taču pēc gadiem viņš atcerēsies stāvēšanu līdzās vecākiem, svecīšu uguntiņas un skaistās latviešu dziesmas. Šāds ugunsceļš 23. augustā tiks organizēts arī turpmāk, apdomas vērta ir ideja to rīkot arī citās Latvijas pilsētās, ne tikai Rīgā.» 


Gandarīts par jauko pasākumu bija arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks: «Esmu priecīgs, redzot te tik daudz ģimeņu, vecākus kopā ar bērniem. Daudzi baušķenieki atnāca ar savām svecītēm un pievienoja tās kopīgajā gaismas ceļā. Tas liecina, ka šāda latviska, emocionāla kopā sanākšana mums ir nepieciešama.»


Pasākumā skanēja patriotiskā dzeja, dziedāja NA jaunieši, folklora skopa «Grodi». Sadziedāšanā iesaistījās vairums pasākuma dalībnieku. 


Pirms svecīšu ugunsceļa iedegšanas Bauskas novada domē tika parakstīts sadarbības līgums starp Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nacionālistu partijām. Tajā formulētas Baltijas tautu kopīgās vērtības, izaicinājumi un iespējamie apdraudējumi, kā arī uzsvērta nacionālistu atbildība tautas interešu aizstāvībā.

Pievieno komentāru

Komentāri 7

TS

Cilvēku būtu daudz vairāk, ja pseidopatrioti necenstos prihvatizēt Latvijai nozīmīgus svētkus.Ja svētki pārtop par vienas partijas reklāmas kampaņu, tad negaidiet saprātīgo cilvēku atbalstu. Svētkus un piemiņas dienas paši spējam atzīmēt, bez partiju norādēm un rīkojumiem.
Izbraucām Baltijas ceļu un atcerējāmies to dienu notikumus, bet parādniek/dombrav/iesalniekveidīgos pasākumos pat nebija doma piedalīties.

pirms 7 gadiem, 2013.08.25 11:07

Tieši tā !

Pilnīgi Tev piekrītu!

pirms 7 gadiem, 2013.08.25 12:29

qwerks

Nu ko lai dara, diemžēl Tava partija nerīkoja šādu atceres pasākumu, Tavai partijai acīmredzot šajā datumā bija darāms kas svarīgāks.

pirms 7 gadiem, 2013.08.26 14:23

TS

Partijām svētki jārīko? Vēlies komunisma laikus atgriežamies, tad arī vienīgā, īstā un pareizā partija rīkoja , izrīkoja, organizēja un tie bija piespiedu brīvprātīgā kārtā jāapmeklē. Nacionālisti, kuri tēlo patriotus un piesūcas kā dēles visam, kas saistīts ar vārdu Latvija - nelietīgi to izmanto lēta populisma, popularitātes un savas partijas reklāmas nolūkos.
Neuzmācieties visiem kā lētas prostitūtes ar saviem lozungiem, tā Jūs degradējiet visu, kas ar latvietību saistīts. Jūsu ciniskā attieksme pret citādi domājošajiem latviešiem var izsaukt tikai riebumu. Tautas partija radīja riebumu pret oranžo krāsu - Jūsu bērnudārza līmeņa "politiķi" sacūko patriotisma jēdzienu. Ja agrāk lepojos ar pie atloka piestraustu sarkanbaltsarkano karodziņu, tad tagad to esmu noglabājis, lai mani nepieskaitītu infantīlu pseidopatriotu saujiņai. Tāpēc negaidiet, ka saprātīgā tautas daļa piedalīsies vienas partijas nekaunīgās reklamēšanās kampaņās. Mēs paši protam un zinām, kā savus svētkus svinēt, kā savas atceres dienas pieminēt.

pirms 7 gadiem, 2013.08.26 15:23

qwerks

Protams, svētkus var svinēt arī mašīnā apkārt vizinoties, un Tev to neviens neaizliedz, bet jebkuram publiskam pasākumam, lai tas notiktu, ir vajadzīgs kāds organizētājs, tādēļ paldies tiem, kas šādus atceres pasākumus organizē. Bet nevejag gvelzt muļķības par kaut kādu svētku prihvatizēšanu - publiskus pasākumus var organizēt jebkurš, arī Tu (piesakot attiecīgajā pašvaldībā).

pirms 7 gadiem, 2013.08.26 23:16

Fui !

Latvju kapu kraukļi- nacisti ,spodrinot noplukušās spalvas, tekalē pa Baltijas ceļu

pirms 7 gadiem, 2013.08.25 16:43

Vietējās ziņas