Bauskā ielīgos ar «Skroderdienām Silmačos»

Bauskas pilskalna estrādi 21. jūnijā apdzīvos skroderi, skaistus lakatiņus gribošas sievas un precēties kāri žīdi. Te izrādīs Rūdolfa Blaumaņa dziesmu spēli «Skroderdienas Silmačos».

Bauskas kultūras centra kultūras menedžeris Gatis Majausks informē, ka izrādi piedāvā Latvijas Kultūras attīstības biedrība, to iestudējis aktieris un režisors Zigurds Neimanis. Viņš iestudējumā atveidos Ābramu.

Pirmo reizi «skroderdienās» savu talantu publikai demonstrēs Dailes teātra aktieris Gints Grāvelis. «Nacionālajā teātrī ir citādāk, tur neviens projām neaiziet, ja nav spēlējis «skroderdienās». Dailes teātrī tāda iespēja man nav bijusi, tādēļ šī izrāde varētu būt jauns un jautrs piedzīvojums. Kolektīvā esam aktieri no dažādiem teātriem. Tas ļauj domāt, ka iestudējuma tapšana un izrādes būs interesantas,» portālam stāsta G. Grāvelis.

Izrādē viņš attēlos Pindaku. Mākslinieks gan nav pārliecināts, vai uz skatuves būs iespēja likt lietā tikko deju šovā apgūtās prasmes. Ja nu vienīgi deju solī ar zirgu sariem rokā varēs mesties pāraudzināt savu meitu Ievu, kuru atveidos dziedātāja Ieva Sutugova.
«Laiki iet, bet vērtības paliek. «Skroderdienas Silmačos» ir viens no pierādījumiem, ka, mainoties skatītāju paaudzēm, labākās un trāpīgākās latviešu izrādes vienmēr rod ceļu pie skatītājiem,» saka «skroderdienu» veterāns Zigurds Neimanis.

Brīvdabas «Skroderdienu Silmačos» iestudējumā būs skatāmi Dailes, Nacionālā un Valmieras teātra aktieri, kā arī estrādes solisti. Uz skatuves būs Ģirts Ķesteris, Zigurds Neimanis, Ieva Puķe, Regīna Devīte, Elīna Vāne, Mārcis Manjakovs, Gints Grāvelis, Imants Strads, Inta Tirole, Inese Ramute, Kārlis Neimanis. Lomās iejutīsies dziedātāji Agnese Rakovska, Nikolajs Puzikovs un Ieva Sutugova. Katru iestudējumu kuplinās vietējie deju kolektīvi un kori.

Izrādes laikā, kā jau īstiem līgotājiem pienākas, plānota garda ēdiena baudīšana, būs pirmsjāņu tirdziņš.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas