Bauska iestāsies Reģionālo attīstības centru apvienībā 6

Bauskas novada domes sēdē deputāti atbalstīja ieceri par Bauskas novada pašvaldības līdzdalību biedrības «Reģionālo attīstības centru apvienība» dibināšanā.

Domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks skaidroja, ka biedrība darbosies līdzīgi kā Lielo pilsētu asociācija, kas pārstāv nacionālās nozīmes attīstības centrus – republikas pilsētas. Biedrības darbības mērķi būs dažādos līmeņos pārstāvēt reģionālo attīstības centru intereses. Pašlaik ir 21 šāds centrs – tās ir bijušās rajonu centru pilsētas, kā arī Smiltene, Sigulda un Līvāni.

Nacionālajā attīstības plānā noteiktā ES fondu nākamā plānošanas perioda programma 2014. – 2020. gadam paredz, ka daudzviet uz pašvaldībām pieejamo finansējumu varēs pretendēt tikai modelī 9 plus 21 iekļautie centri. Biedrības uzdevums tādējādi būs lobēt šo pašvaldību intereses piekļuvei pie ES finansējuma.

Deputāts Aleksandrs Novickis nepiekrita pašvaldības dalībai šajā biedrībā. Viņam bija iebildumi pret biedrības izpilddirektora amata vietas izveidi un dalības maksu. Naudu, ko pašvaldība maksās par dalību apvienībā, A. Novickis ieteica labāk izlietot nepieciešamo lietu iegādei Mežotnes internātvidusskolā.

R. Ābelnieks norādīja, ka Bauskas pašvaldības dalības maksa Reģionālo attīstības centru apvienībā varētu būt no 100 līdz 400 eiro mēnesī. Biedrības dibināšanas sapulcē viņš iestāsies par dalības maksu 100 eiro mēnesī.

Atbalstīt Bauskas pašvaldības dalību biedrībā kolēģus aicināja deputāte Solvita Jirgensone: «Savu interešu aizstāvība jeb lobisms ir pasaulē izplatīta prakse. Īpaši nozīmīgi tas būs periodā, kad tiks spriests par ES līdzfinansējuma sadali dažādiem projektiem. Nav noslēpums, ka Pierīgas pašvaldības jau aktīvi darbojas, lai lielu tiesu finansējuma dabūtu sev. Arī Lielo pilsētu asociācija darbojas. Tāpēc mums vajadzīgi savu interešu aizstāvji.»

Balsojumā par dalību biedrībā «Reģionālo attīstības centru apvienība» pret bija deputāts Aleksandrs Novickis, atturējās deputāti Aivija Kursīte un Vera Grigorjeva.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

nu ja

Bauskas novadam ļoti vajadzīgs lobijs ES līdzfinansējuma sadali dažādiem projektiem, jo tāpat jau visi projekti galu galā tiek sponsorēti no pašvaldības naudas

pirms 5 gadiem, 2015.03.29 17:07

LATE

Ļoti pareizi !Viss atkarīgs no pašu aktivitātēm un prasmes aizstāvēt novadu intreses.Lai izdodas !

pirms 5 gadiem, 2015.03.29 20:18

KATE

var jau būt, ka viss ir atkarīgs no pašiem, bet ja ir jau 21 šāda biedrība, tad cerēt, ka Bauskas novadam par 100.00 eur mēnesī kāds ielobēs novadam naudu no pieejamā finansējuma, ir vairāk nekā smieklīgi. Ja novadā vesela nodaļa nevar nolobēt naudu, tad šī biedrība to noteikti "izdarīs". Man kā cilvēkam kurš arī maksā nodokļus gribās zināt, ja šī biedrība nepielobēs nevienu finansējumu, tad kurš atbildēs par kārtējiem nelietderīgi iztērētajiem 2600 (ja pa 100 eur) vai arī par 10 400 (ja būs 400.00 eur) līdz nākošajām vēlēšanām, jeb tāpat kā līdz šim neviens?

pirms 5 gadiem, 2015.03.29 22:15

tu tū kate

saša tu?

pirms 5 gadiem, 2015.03.30 07:21

Bauska

Biežāk vajadzētu iet līdzi laikam un pašiem cīnīties par savām interesēm! Malači! Un summa uz novada tēriņu fona- smieklīga! Savukārt, atdeve noteikti lielāka kā ieguldījums Mežotnē.

pirms 5 gadiem, 2015.03.29 22:51

Vietējās ziņas