Bauskā īpašā akcijā aicina uz atkritumu šķirošanas laukumiem vest nolietotās elektroierīces 7

Līdz 31. maijam iedzīvotāji visā Latvijā un tai skaitā arī mūsu novados var piedalīties kampaņā «Viegla šķirošana», nododot savu laiku nokalpojušās elektroierīces. Dalībnieki piedalīsies balvu izlozē, kur var iegūt jaunu televizoru, 50 eiro dāvanu kartes un citas balvas.

Akciju organizē a/s «Latvijas Zaļais punkts» un SIA «Eco Baltia vide» sadarbībā ar SIA «Vides serviss». Iedzīvotāji aicināti nodot nevajadzīgo elektrotehniku un laimēt noderīgas balvas SIA «Vides serviss» atkritumu šķirošanas laukumā Bauskā, Biržu ielā 8b, un SIA «Eco Baltia vide» atkritumu šķirošanas laukumā Bauskā, Īslīces ielā 5a. Organizatori aicina ievērot «Covid-19» ierobežošanai pieņemtos drošības pasākumus – šajā gadījumā distancēšanos.

Bauskā, Īslīces ielā, SIA «Eco Baltia vide» novietnē pagaidām aktivitāte ir zema. Nauris Bertmanis, «Eco Baltia vide» Zemgales filiāles vadītājs, vērtē to vienkārši – par šo vietu iedzīvotāji vēl aizvien pārāk maz zina. «Vairāk ved uz «Vides servisu», jo tā ir jau zināma vieta,» atzīst N. Bertmanis.

«Baterijas mums daudz atved, kā arī citus šķirojamos atkritumus. Tomēr kampaņā aktivitāte pašlaik ir zema. Pieņemam jebkura veida elektrotehniku. Arī elektriskos boilerus un līdzīgas mantas. Elektrisko preču nodošana bez maksas ir jebkurā laikā, bet šomēnes ir akcija, kurā var laimēt. Ceram, ka iedzīvotāju aktivitāte pieaugs,» cer N. Bertmanis. Viņš uzsver, ka nodošanas process ir vienkāršs – atbrauc, iemet elektropreces nožogojumā, paprasa anketu pie darbiniekiem, aizpilda un iemet turpat blakus kastītē.

Bauskā, SIA «Vides serviss» atkritumu šķirošanas laukumā, aktivitāte pamazām pieaug. «Tikko bija lielgabarīta atkritumu nodošanas akcija, kad vācām pa visu novadu, un daudzi izlika arī elektropreces. Varbūt arī tāpēc tagad nes mazāk, lai arī ir akcijas mēnesis,» vērtē uzņēmuma loģistikas speciāliste Zane Zauere.

Viņa informē, ka mēneša vidū nodotas 34 elektropreces. «Saulainā laikā iedzīvotāji nodod vairāk. Ved arī brīvdienās – sestdienās līdz pulksten divpadsmitiem strādājam. Gribu atgādināt, ka nodotajām elektroprecēm jābūt neizjauktā veidā – izjaukts jau skaitās kā sadzīves atkritumi,» precizē speciāliste. Viņa skaidro, ka var pasūtīt arī elektropreču aizvešanu, ja pašiem nav sava transporta, bet tas maksā 20,7 eiro, ja pasūtījums ir Bauskas pilsētā. Savukārt tālāk par piecu kilometru rādiusu jāmaksā par katru kilometru papildus.

Akcijā iedzīvotāji var nodot gan lielo sadzīves tehniku, tai skaitā ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas un citas lietas, gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, blenderus, elektriskos svarus, fēnus, virtuves kombainus un citas ierīces, kā arī papildus kopā ar elektroniku var nodot uzkrātās baterijas un akumulatorus. Organizatori atgādina, ka visu veidu nolietotās un nederīgās sadzīves un elektrotehnikas iekārtas klasificē kā videi kaitīgus atkritumus.

Akcijas rīkotāji cer pārspēt pērn īstenotās kampaņas «Elektronikas šķiratlons» rezultātu – toreiz nodeva vairāk nekā 410 tonnas iekārtu. Pēc akcijas norises visu tehniku nogādā otrreizējai pārstrādei. Balvu izloze notiks jūnijā, par ko plašāka informācija būs pieejama mājaslapas zalais.lv sadaļā «Jaunumi».

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Mežotnieks

Pagasts varēja organizēt par nelielu samaksu pie lielākajiem centriem, būtu vinnētāji pagasta cilvēki un vides serviss.

pirms mēneša, 2021.05.18 13:18

Kanna

Tas jaunajiej deputātu kandidātiem jāuzjautā....Pec Vides servisa skaidrojuma viņu majas lapā, lielgabarīta pašiem jāved uz Getliņiem nodot!

pirms mēneša, 2021.05.18 16:24

Baušķenieks

Kanna . Jaunie jau solīs ka noorganizēs, bet vai tas tā būs, jo sola jau gadu desmitus visādus labumus, bet kā ievēl, tā čiks vien ir. Bet ideja laba!
PS "Musori "pilni meži.

pirms mēneša, 2021.05.19 16:54

mia

Elektropreces ir tikai maza daļa no atkritumiem, bet vai ir vieta, kur var nodot dažādus lielgabarīta atkritumus? Piemēram, vannas, duškabīnes, mēbeles?

pirms mēneša, 2021.05.18 14:28

Zirgs

Ļoti interesants skaidrojums "izjaukts jau skaitās sadzives atkritums". Tad pēc šitās gudrites skaidrojuma,veļas mašina ,kurai izņemts motors ir metama sadzives atkritumu konteinerā?

pirms mēneša, 2021.05.18 16:22

Aija

Kur var nodot vecos koka logu rāmjus ar visiem stikliem?

pirms mēneša, 2021.05.18 20:05

zaļais

"Tikko bija lielgabarīta atkritumu nodošanas akcija, kad vācām pa visu novadu"?Jūsu mājaslapā info atšķirīgs-par samaksu.Agrāk bija izlikti sludinājumi pašvaldībās,tad un tas savāks lielgabarīta šmuci(par velti).Nečakarējiet prātus.

pirms mēneša, 2021.05.18 20:54

Vietējās ziņas