Bauskā izstāde «Maidana cilvēki» noritējusi bez incidentiem 2

Bauskā iepriekš Rīgā aizliegtā un izdemolētā Sergeja Meļņikova ceļojošā izstāde "Maidana cilvēki" noritējusi bez starpgadījumiem, bet šovakar tā tiks noņemta. Kārtību pie izstādes uzraudzījuši vietējie brīvprātīgie un divi Valsts policijas pārstāvji.

Bauskas novada domes Sabiedriskās kārtības nodaļas vadītājs Dzintars Lenbergs informēja, ka izstāde "Maidana cilvēki" pagājušo diennakti Bauskas Rātslaukumā īstenota bez starpgadījumiem, nekādi vandaļu uzbrukumi nav bijuši.

Kopš izstādes atklāšanas 3.novembrī līdz izstādes aizvešanai šovakar fotodarbus nepārtraukti apsargāja divi sabiedriskās kārtības sargi un divi Valsts policijas pārstāvji, skaidroja Lenbergs.

Kā ziņots, Bauskas Rātslaukumā ceļojošo foto darbu izstādi "Maidana cilvēki" interesentiem bija iespējams apskatīt tikai divas dienas - otrdien, 3.novembrī, un šodien.

Kā informējuši izstādes rīkotāji, izstādē iespējams iepazīties ar 100 Meļņikova darbiem, kas fotografēti Ukrainas galvaspilsētā tā dēvētās Pašcieņas revolūcijas jeb "Eiromaidana" laikā, atgādinot par protesta akcijām, kas norisinājās 2013.gada nogalē un 2014.gada sākumā Kijevas galvenajā laukumā, pulcējot vairākus tūkstošus ukraiņu vienotās demonstrācijās pret toreiz pieņemtajiem valdības lēmumiem.

Mākslinieks sadarbībā ar fonda "Ukrainas dvēsele" pārstāvjiem ir izveidojis ceļojošu fotoizstādi, kas atgādina par personīgās brīvības principu paušanu, cilvēciskajiem pārdzīvojumiem, kā arī atspoguļo spilgtākos mirkļus no Ukrainas jaunlaiku vēsturē svarīgākā notikuma - "Eiromaidana", skaidrojuši izstādes organizatori.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas