Bauskā izveidojusies 10 centimetru bieza sniega sega

Pēdējās pusotras diennakts laikā daudzviet Zemgalē  sniega sega kļuvusi par 10 – 15 centimetriem biezāka, vietām sasniedzot 20 centimetru dziļumu, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) pārstāve Sanita Pelēķe pastāstīja, ka kopš 8. janvāra Bauskas novērojumu stacijā vislielākais sniega segas biezuma pieaugums fiksēts aizvadītajā naktī, kad sniega segas biezums palielinājies par septiņiem centimetriem  (no trim līdz desmit centimetriem).

LVĢMC apkopotā informācija liecina, ka pagājušajā ziemā un pavasarī pēdējo reizi sniega sega Bauskas novērojumu stacijā tika reģistrēta 15. un 16. martā, kad sniega segas biezums sasniedza četrus centimetrus. Savukārt pēdējā snigšana fiksēta 12. maijā. Zīmīgi, ka 15. un 16. martā novērotā sniega sega bija biezāka un ilgāku laiku nekā sniega sega kopumā 2019./2020. gada ziemā, kad Bauskas novērojumu stacijā tikai vienu dienu bija fiksēts sniegs – 6. janvārī, bet maksimālais sniega segas biezums tajā dienā bija trīs centimetri.

Pērn visstiprākais sals Bauskas novērojumu stacijā bija 15. martā, kad diennakts minimālā gaisa temperatūra bija -8,8 °C. Savukārt gaisa temperatūra Bauskā pēdējoreiz zem -15 °C noslīdēja 2019. gada 26. janvārī, bet vēsāks par -20 °C Bauskā pēdējoreiz bija 2018. gada 26. februārī.
 Sinoptiķi prognozē, ka jau šodien snigšanas intensitāte mazināsies, turpmākajā periodā līdz nākamās nedēļas vidum nokrišņu Latvijā un arī Bauskas pusē būs maz, līdz ar to arī sniega segas krājumi vairs būtiski nepalielināsies. Tomēr pastiprināsies sals – jau nedēļas nogalē Bauskas pusē naktīs termometra stabiņš var noslīdēt zem -15 grādu atzīmes, un pastāv iespēja, ka jaunnedēļ kādā naktī tas arī Zemgalē sasniegs -20 grādu atzīmi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas