Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā jauki sagaidīts jaunais gads, un eiro pilsētas bankomātos ir 17

Baušķenieki un viesi jauno gadu sagaidījuši Rātslaukumā. Ļoti kuplā skaitā sanākušie ļaudis radīja labestīgu un jauku noskaņu. Gadumijas gaidītāji pulcējās arī klubā „Čuguna roze” un mākslas salona „Meistars Gothards” jaunajās telpās, kas ar 2014. gadu būs pie Rātslaukuma, Rīgas ielā, kur iepriekš strādāja „Zvaigznes” grāmatu veikals.

Pulksten 23.40 Rātslaukumā uzrunu teica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks. Viņš akcentēja, ka mums labklājību nenesīs neviena labā tante, ne onkulis no Rietumiem vai Austrumiem, pie labklājības tikt varam vienīgi mēs paši ar savu darbu.

Priekšsēdētājs sacīja, ka mums nevajadzētu tik daudz žēloties, bet gan vairāk strādāt un lepoties ar padarīto un ar sava novada cilvēkiem. Bauskas novads ir otrais lielākais Zemgales reģionā, un ne jau ar platību, bet tieši iedzīvotāju skaita ziņā. Un iedzīvotāji – skolotāji, uzņēmēji, mākslinieki, sportisti – ir tie, kas ar saviem sasniegumiem mūsu novada vārdu nes tālāk. Mums pieder diža vēsture un diži novadnieki. Nākamgad dzejniekam Vilim Plūdonim apritēs 140 gadu, novadā 2014. gads būs veltīts Vilim Plūdonim.

„Labas ģimenes un latviskās tradīcijas ir stiprā aka, no kuras smelties spēku. To ikvienam novēlu. Aicinu nākamā gada garumā atbalstīt citam citu, palīdzēt tuviniekiem, kaimiņiem, kolēģiem, draugiem. Tā mēs vairosim labestību, veidosim labestīgu sabiedrību, kas būs stipra un saliedēta. Lai jums visiem laimīgs Jaunais gads!” novēlēja Raitis Ābelnieks.

Pēc viņa uzrunas Rātslaukumā tika translēts premjera Valda Dombrovska gadumijas apsveikums Latvijas tautai. Pēc tam debesīs virs Bauskas vecpilsētas namu jumtiem uzplauka salūta ziedi. Klātesošie „Bauskas Dzīvei” apliecināja, ka salūts šāvās gaisā necerēti ilgi, tas bija patiesi iespaidīgs un krāšņs. „Un tiešām tik jaukam salūtam dome iztērējusi tikai 500 latu? Re, kā var labas lietas izdarīt par nelielu naudu,” sacīja uzrunātie gadumijas svinētāji.

Baušķeniece Aiva gan vēlējās, lai jaungada svinības Bauskā tiktu rīkotas personiskāk un ar izdomu. Uz lielā ekrāna varētu rādīt iepriekš ierakstītas intervijas ar novada ļaudīm, kuri gada laikā paveikuši kaut ko īpašu. „Mums taču ir ar domes godarakstiem apbalvotie cilvēki, ir izcilie sportisti. Tos tagad uz ekrāna Rātslaukumā varētu parādīt. Varētu būt arī kāds apskats par gada lielākajiem notikumiem Bauskā, piemēram, uzfilmēts, kā sāka nojaukt veco Mūsas tiltu. Daudz interesantu lietu varētu būt, tikai jādomā un jādara. To arī baušķeniekiem novēlu jaunajam gadam!” sacīja Aiva.

Salonveikals „Meistars Gothards” tagad atradīsies pie Rātslaukuma, tā īpašniece Indra Liepa bija sarīkojusi gadumijas svinības jaunajās telpās. Ikviens 31. decembra vakarā un naktī tur varēja ienākt, aplūkot gleznu kolekciju; paklausīties jauniešu muzicēšanā – spēlēja un dziedāja baušķenieks Andris Spieķis un rīdziniece Laura Pīterāne; varēja patērzēt ar draugiem un iepazīt nesatiktus domubiedrus.

Pēc svētku brīža Rātslaukumā Bauskas novada domes priekšsēdētājam Raitim Ābelniekam vajadzēja izmēģināt, kā darbojas bankomāti un cik raiti tie izdod jauno valūtu – eiro. To viņš pārbaudīja kopā ar „Bauskas Dzīvi”. „SEB bankas” bankomāts pie bankas ēkas Bauskā pulksten pusvienos 1. janvāra naktī darbojās nevainojami, priekšsēdētājs izņēma vairākas piecu un 20 eiro banknotes. Viņu vēroja pulciņš jauniešu, kuri garāmgājējiem jaunajā gadā vēlēja daudz eiro, bet pēc tam arī paši sastājās rindā pēc naudiņas un lūdzās, lai „mērītis neizņem no bankomāta visus eirīšus”.

Bauskā sagaidīts jaunais gads un tam līdzi atnākuši arī eiro. Pie mums viss kārtībā.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 17

jauki

paldeis par operativitāti Bauskas Dzīve !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 02:58

paraksts

Jūsu Raitis!

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 13:41

ludmila

Bauska it ka atdzīvojusies ar jauno valdību,man prieks ,ka domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks ir sirsnīgs un atraktīvs-lai laba veselība un šī vienkāršība nezūd.Raženu un izdomu pilnu 2014.gadu.

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 07:37

Zuzīte

Feins raksts, paldies Anita! Aivas idejas vērā ņemamas, būtu tiešām jauki...

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 10:59

viss kārtībā ?

Paldies baušķeniecei Aivai ! Algotajam tukšpauru baram pateica priekšā,kā varētu kuplināt pasākumu.
Uguns ziedi debesīs, pabāli uz zemes.

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 13:04

Ar tevi nav kārtībā

Viss kārtībā

Viss kārtībā
Viss kārtībā

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 14:58

Ar tevi nav kārtībā -viss kārtībā

Viss kārtībā

Viss kārtībā
Viss kārtībā
Jauka gada izskaņa.Bauskā viss virzās uz labu ''

Jauka gada izskaņa !Bauskā viss virzās uz labu.Darbīgu Jauno gadu!


1

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 15:04

no malas verotajs

Kauns, kauns, kauns, ka pat gadu mijā, pēdējās minūtes- sekundes kopīgi nespēja publiksi translēt. Katram iedzīvotājam jaunais gads iesākās pēc sava plkst., nevis pēc viena kopēja.

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 15:20

nu ja

Tu arī no tiem, kas visu dara pēc komandas, kam vajag norādījumus no augšas?

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 15:20

.

Man atkal tādas divējādas sajūtas- uguns ziedi skaisti, bet organizētība- teikšu,ka nebija nekāda....
Kāpēc netika aiztaisīta iela? Cilvēki dodas prom, bet mašīnas brauc virsū?! nepārdomāti

pirms 6 gadiem, 2014.01.01 22:33

nesaprotu

Vai tad tik traki bija, ka bija jāiet pa braucamo daļu? Tu padomāji, ja ielu slēdz, tad jāgādā par apbraukšanas iespējām, kādas tad tās Bauskā ir?Vai tad tās mašīnas brauca pa Rātslaukumu?

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 15:18

.

Pareizi, saaicina visu pilsētu skatīties salūtu kopā Jauno gadu sagaidīt, un man pa ietvēm jāspiežas ar neadekvātiem jauniešiem? Pheeee. un visos citos svētkos varam ielas aiztaisīt vai ne, smiekls nāk!

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 18:59

Baušķeniece Aiva

Kāpēc nevarēja noorganizēt, ka pārdod karstvīnu vai piparkukas ar uzrakstu 2014, tas taču būtu tik forši.

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 11:07

izdari

Nu tad citu gadu ņem un noorganizē, tas taču būs tik forši!

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 15:23

!!!

Piparkūkas un karstvīnu jau varējāt paņemt no mājām līdzi.

pirms 6 gadiem, 2014.01.02 15:37

x

Lai cik labi un jauki noorganizēts pasākums,vienmēr atradīsies kāds,kurš pats nezin,ko grib.
Un tā tas ir visur,kur kaut kas notiek.Tādi ņaudētāji nav jāņem vērā!

pirms 6 gadiem, 2014.01.05 18:56

na

kurš gan cits kaķim asti cels....

pirms 6 gadiem, 2014.01.05 21:39

Vietējās ziņas