Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā joprojām nav panākta vienošanās 108

Rit saspringtas sarunas par Bauskas novada vadītāja amatu. Joprojām nav izveidojusies koalīcija, kurai būtu kā minimums deviņas ievēlēto deputātu balsis. Trīs partijas - Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija (LSDSP) un «Vienotība» - ieguvušas katra pa četrām deputātu vietām. Visu triju partiju līderi - Raitis Ābelnieks, Alvis Feldmanis un Uldis Kolužs - ir apņēmības pilni uzņemties novada vadību. Notikušas vairākas tikšanās, kopsaucējs pagaidām nav atrasts.R. Ābelnieks «Bauskas Dzīvei» stāstīja, ka panākta vienošanās ar Latvijas Zaļo partiju, kā arī ar Latvijas Zemnieku savienību. Deputāti no šīm partijām solījuši atbalstīt viņu balsojumā novada domes priekšsēdētāja amatam. «Esmu ticies arī ar pārējo partiju pārstāvjiem, taču viņu uzstādījumos man daudz kas nav pieņemams,» skaidro R. Ābelnieks.«Vienotības» saraksta līderis U. Kolužs stāstīja, ka piedāvājis veidot koalīciju visiem trim lielākajiem politiskajiem spēkiem, tādējādi radot spēcīgu komandu. «Es piedāvāju R. Ābelniekam un A. Feldmanim novada priekšsēdētāja vietnieka amatus un strādāt manā vadībā. Pagaidām šāda iniciatīva nav guvusi atbalstu,» tā U. Kolužs. Viņš atzina - sarunas turpināsies, un pauda cerību, ka kompromiss tiks atrasts. R. Ābelnieks U. Koluža priekšlikumu noraidīja, pamatojot, ka jārespektē arī tie vēlētāji, kas savas balsis atdeva par tām partijām, kas domē līdz šim nav pārstāvētas: Reformu partijas un Latvijas Atdzimšanas partijas apvienoto sarakstu, kā arī Latvijas Zaļo partiju. Viņš piebilda, ka līdztekus esošajai domes priekšsēdētāja viena vietnieka amata vietai izveidot vēl otru būtu ekonomiski neizdevīgi. Tas no nodokļu maksātājiem varētu prasīt papildus aptuveni 20 000 latu. Viņam nešķiet pieņemami veidot amata vietas tikai tādēļ, lai tās pietiktu visiem, kas tās kāro.  LSDSP saraksta līderis Alvis Feldmanis «Bauskas Dzīvei» atzina, ka viņam nav pieņemams neviens piedāvātais variants. Sarunas bijušas ar «Vienotību», oficiāla tikšanās ar Nacionālās apvienības deputātiem plānota svētdien.  Reformu partijas un Latvijas Atdzimšanas partijas apvienotā saraksta līdere Aija Spriņķe apliecināja, ka tikusies un runājusi ir ar visu lielo partiju pārstāvjiem. Konkrēta vienošanās pagaidām vēl nav panākta. Tas gan nenozīmē, ka sarunas būtu iestrēgušas. «Atšķirības mūsu priekšvēlēšanu programmās pašlaik ir viens no galvenajiem šķēršļiem, kādēļ joprojām neizdodas vienoties,» tā A. Spriņķe.  Partiju pārstāvji sola vēl tikties un diskutēt. Atbilstoši likumam jaunievēlētajai novada domei jāsāk darbs ne vēlāk kā 22. jūnijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 108

ticējums

Ja kārtējais skolotājs vada novadu, tad atkal bardaks:(

pirms 7 gadiem, 2013.06.11 11:44

ideāli

Vecie vēži (8 deputāti 1NA+3SD +4Vienotība) saglabās iepriekšējo gadu koalīciju, paķerot līdzi dažus jaunievēlētos (3NA +1SD) kam trūkst politiskās tālredzības , iztrūkstošo atbalstu vajadzības gadījumā (ja ZZS nosvārstās) nodrošinās Vienotība! Izplānots perfekti! Pārējais ir teātris.

pirms 7 gadiem, 2013.06.10 16:22

Joske

Ābelniem esi vecis, nosēdini Vienotību opozīcijā!!!! Ko var čammāties, negribas pārmaiņas tā arī saki, nevis skaridi padomus prasīdams, galvas pašam nav???

pirms 7 gadiem, 2013.06.10 13:08

Kolužam

Ja jau jūsu ,Vienotības,sūtnis sarunās ar ievēlētajiem deputātiemir ir cūkopējs,kurš pat nekandidēja vēlēšanās,tad kāds iznākums gaidāms?

pirms 7 gadiem, 2013.06.10 13:07

administrācijas domas

Godīgi sakot, žēl labu cilvēku likt mēra amatā,

pirms 7 gadiem, 2013.06.10 12:43

Kurš ir teicis, ka ja uzbūvēs baseinu, tad vajadzēs optimizēt skolas??? Ko jūs te manipulējiet ar neesošiem faktiem??? Populistiski meli, lai apmānītu cilvēkus.

pirms 7 gadiem, 2013.06.10 12:39

000000

Tirliņi- nu rimstieties taču, brīvlaiks un darīt nav ko?

pirms 7 gadiem, 2013.06.10 11:50

!

caurkritušu, pusbankrotējušu uzņēmēju atkal amatā?!

pirms 7 gadiem, 2013.06.10 11:30

?

Caurkritušu, no darba atlaistu izglītības darboni atkal amatā ?

pirms 7 gadiem, 2013.06.10 11:18

?

Caurkritušu, no darba atlaistu izglītības darboni par mēru?

pirms 7 gadiem, 2013.06.10 11:17

es par Raiti Kolužu un Uldi Feldmani un Alvi Ābelnieku!!!!

pirms 7 gadiem, 2013.06.10 10:56

njaa

lai nu kā, es tomēr par Ābelnieku. Pierādījis sevi ne vien vārdos, bet darbos

pirms 7 gadiem, 2013.06.10 09:48

artuss

Feldmanim un Ābelniekam tur noteikti nav ko darīt

pirms 7 gadiem, 2013.06.10 08:38

Vietējās ziņas