Bauska kā pirmā Latvijā iegūst sertifikātu par starptautiski akreditētas energopārvaldības sistēmas ieviešanu 1

Bauskas novada pašvaldībai kā pirmajai Latvijā piešķirts "ISO 50001:2018" sertifikāts par starptautiski akreditētas energopārvaldības sistēmas (EPS) ieviešanu, portālu informēja pašvaldības energopārvaldnieks Raitis Ignatjevs.
Viņš atgādināja, ka saskaņā ar Energoefektivitātes likumu Latvijā tiek ieviesta Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes direktīva par energoefektivitāti. EPS ieviešanas mērķis ir efektīva resursu izmantošana un pārraudzība, kas palīdz uzlabot darbības efektivitāti, ietaupīt resursus un realizējot zaļo domāšanu, sekmē ietekmes uz vidi mazināšanos.

Energoefektivitātes likumā noteikts arī, ka pašvaldības, kurās ir ieviesta EPS, piesakoties dažādām atbalsta programmām un finansējumam, projektu vērtēšanas procesā var gūt papildu punktus.

EPS Bauskas novada pašvaldībā tika ieviesta, īstenojot projektu "Compete4Secap" SIA "Ekodoma" vadībā. Ignatjevs skaidroja, ka EPS izveide un sistemātiskas pieejas uzturēšana nodrošina energoefektīvu enerģijas lietošanu un patēriņu. Standarts nosaka prasības enerģijas patēriņam, ieskaitot mērījumus, dokumentāciju, atskaites, projektēšanu, iepirkumus, kas ietekmē iekārtu, sistēmu un procesu enerģijas patēriņa efektivitāti. Standarts regulē procesus, ko organizācija var izmērīt un ietekmēt.

Bauskas novada pašvaldībā EPS iekļautas 63 pašvaldības ēkās, transporta nozare un ielu apgaismojums. Nākotnē sistēmas robežas plānots paplašināt, pievienojot citus enerģijas patēriņa objektus, skaidroja pašvaldības pārstāvis. "EPS ieviešana ir ieguvums pašvaldībai - iespēja gūt skaidru priekšstatu par resursu patēriņu un izvērtēt dažādu pasākumu īstenošanas ietekmi uz energoefektivitātes paaugstināšanu. Tā rezultātā pašvaldība var samazināt izdevumus par energoresursiem, rodot iespēju ietaupīto finansējumu novirzīt citiem mērķiem," uzskata Ignatjevs.

Pieņemot lēmumu kļūt par partneri "Ekodoma" projektā, pašvaldība ir apņēmusies ieviest EPS un nepārtraukti uzlabot tās efektivitāti. SIA "BM Trada Latvija" vairākos posmos veica Bauskas novada pašvaldības EPS izvērtēšanas auditu un atzina, ka EPS atbilst "ISO 50001:2018" standarta prasībām.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jurka

Ko dod šis sertifikāts? Es mazāk par elektrību nesākšu maksāt! Nosauciet ko jaunu es iegūšu no šī brīnuma? Viss paliek kā agrāk,tikai novēros mūs labāk! Esmu ekstāzē! Izdariet vismaz kaut ko Tautas labā,lai tauta maksātu mazāk par elektrību,atceliet OIK !!! BET NĒ mēs esam lepni,ka ieviesām kaut kādu Eiropas regulu,bet . Varbūt labāk būtu strādājuši pie OIK atcelšanas !!!

pirms gada, 2019.07.09 15:20

Vietējās ziņas