Bauskā kritis karstuma rekords; nokrišņu daudzums jau pārsniedz mēneša normu 1

Jūnijam neierasts karstuma vilnis šajās dienās pārņēmis Latviju, gaisa temperatūrai svārstoties no plus 28 līdz 31 grādam, krituši seni maksimālās temperatūras rekordi. Arī Bauskā šonedēļ pārspēts 52 gadu sens svelmes rādītājs.

Ceturtdien, 18. jūnijā, termometra stabiņam pakāpjoties līdz plus 29 grādiem, kritis 1968. gadā reģistrētais tveices maksimums, portālu informēja  Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā (LVĢMC). Arī sestdiena Bauskā solās būt karsta, tomēr varbūtība, ka tiks pārspēts līdzšinējais maksimālās gaisa temperatūras rekords, nav augsta.

LVĢMC pārstāve Sanita Pelēķe atklāja, ka turpmākajās dienās līdz Jāņiem karstas gaisa masas mūsu reģionā vairs neieplūdīs, līdz ar to jaunu rekordu uzstādīšana šajā periodā ir maz iespējama. Jūnija beigās iezīmējas vēl silts un salīdzinoši sauss periods, tomēr intensīvu karstuma viļņu varbūtība neesot augsta.

Ja līdz jūnija lietavām ilgstoši mūspusē valdīja sausums, patlaban mitruma ir pārpārēm. Līdz 19. jūnija rītam Bauskas novērojumu stacijā fiksētais jūnija nokrišņu daudzums sasniedzis 68,6 mm, kas ir vairāk kā mēneša norma (62,7mm). Nokrišņiem bagātākās dienas bijušas divas –  spēcīgs «gāziens» bijis 18. jūnijā, kad diennakts pēdējā stundā nolija 18 mm, savukārt 11. jūnijā – 16,6 mm. Bez nokrišņiem Bauskā šī gada siena mēnesī pagaidām ir bijušas vien divas diennaktis – 12. un 16. jūnijs.

Vēl pirms vasaras saulgriežiem iespējamas spēcīgas lietusgāzes ar pērkona negaisu. Jaunnedēļ gan gaidāms sausāks periods ar iespējamiem nokrišņiem Līgo dienā. Vasaras kopainu sinoptiķiem vēl grūti prognozēt,  bet agrīnas prognozes vasaras vidus mēnesim dodot nedaudz lielāku varbūtību sinoptiskajiem apstākļiem, kad līs vairāk par normu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

grundulis

Tie iedomātie, izdomātie vai patiesi esošie vīrusi būs tikai sīkums, ja nepārtraukti krīt siltuma rekordi un pienāks brīdis, ka varēs paziņot plus 55. Ko tad ?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.20 19:34

Vietējās ziņas