Bauskā meklē brokastu kafiju 6

Tūrisma pakalpojumu sniedzēji no visas Latvijas sākuši piecu nodarbību ciklu Bauskā. Pirmajā lekcijā klausītāji izglītojās darba organizēšanā dažādām mērķgrupām.

«Vadot ekskursijas, mans princips ir pašai aizbraukt un apskatīties tās vietas, kur paredzēts doties ar grupu. Tāpat cītīgi meklēju visu iespējamo informāciju par apskates vietām. Tādēļ arī pieteicos šajos kursos, jo vēlos klātienē labāk iepazīt Bausku,» stāsta Iveta Sedleniece no Rīgas. Patlaban viņa uz neilgu laiku ekskursiju vadīšanu ir pārtraukusi, taču drīz to gatavojas atsākt. Vairāku nodarbību ciklu Bauskā viņa uzskata par lielisku tālākizglītošanās programmu.

Baušķeniece Aelita Minkeviča īsti par gidi sevi neuzskata. Viņa strādā par dzērienu tehnoloģi uzņēmumā «Bauskas alus» un vienlaikus vada ekskursijas ražotnē. Jau semināra pirmajā nodarbībā viņa guvusi vairākas noderīgas atziņas. «Vienādu ekskursiju nekad nav. Citādāk jārunā, ja grupā vairāk ir bērnu, citādāk, ja tā nokomplektēta nejauši. Tādēļ noderīgs ir katrs padoms,» tā A. Minkeviča.

Pirmajā nodarbībā Bauskā ar kursantiem strādāja Talsu tūrisma informācijas centra direktore Inese Roze. No daudzo kursantiem klāstīto padomu klāsta portālam viņa nosauc dažus. Ir svarīgi zināt, kādi piedāvājumi novadā, tevis interesējošā galamērķa apkaimē. Vēl ir svarīgi mācēt strādāt komandā – ar šoferi, ar naktsmāju piedāvātāju, ar apskates objektu saimniekiem, vietējo tūrisma centru.
«Visiem vienas panākumu atslēgas nav. Taču viens būtisks ieteikums gan ir – nekopēt citus. Ieklausīties, mācīties, bet beigās atrast savu stilu, ko stāstīt, kā piesaistīt klausītāja uzmanību, kā ieinteresēt viņu nākamreiz atkal tevi uzmeklēt un lūgt pastāstīt ko jaunu,» atklāj I. Roze.

Nodarbībā viņa aicina kursantus aprunāties ar savas pilsētas viesiem, jo nereti viņu vērojumi atklāj to, ko pats nemaz nepamani. «Mans ieteikums baušķeniekiem ir šī rīta ne visai patīkamais atklājums pilsētā. Iebraucu laikus, gribēju pirms nodarbībām nobaudīt karstu kafiju un kādu svaigi ceptu smalkmaizīti. Neko pilsētā neatradu, arī ieteikt neko vairāk kā «Statoil» man vietējie nevarēja. Man šķiet, baušķeniekiem te ir, ko pastrādāt,» labvēlīgi norādīja I. Roze.

Kolēģu sarunās gidi izvērtēja arī citas aktuālas tēmas, kā, piemēram, piesaistīt tūristus nesezonā, ko interesantu piedāvāt rudenī, ziemā. Tika spriests, kā «atvilināt»  apmeklētājus uz savas pilsētas, sava novada svētkiem laikā, kad vasarā tie notiek visā Latvijā teju vienlaikus.
Nodarbībās nākamās nedēļas nogalē gidi iepazīs Bauskas pili, pilsētbūvniecības tradīcijas Bauskā, izzinās arhitektūras noslēpumus Mežotnes pilī, Bruknas muižā, baznīcās. Noslēguma seminārā 20. novembrī klausītājus iepazīstinās ar pašvaldības projektiem, attīstības prioritātēm, tūrisma infrastruktūru, novada tūrisma piedāvājumu.

Gidu kursus rīko Bauskas tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Bauskas muzeja un Bauskas pils muzeja speciālistiem. Ir iecere, ka pēc kursiem gidi, kuri būs izveidojuši jaunus, interesantus un kvalitatīvus maršrutus pa mūsu apkārtni, tiks reklamēti Bauskas tūrisma informācijas centra mājaslapā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

haha

Kafija un bulciņas ir rimčikā, narvesenā. Dāma nepamanīja? ;)

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 16:29

viņa

Kurzemniece gribēja rīta kafiju glītā kafejnīcā, bet zemgalieši piedāvā Narvesenu un Statoilu.. skumji!

pirms 5 gadiem, 2015.11.09 17:57

tādā mākslīgā un vizuāli raubum raibā vidē man kafiju vispār negribas, narvesenos ir tāda burgeru smaka + avīžu smaka, ka badā jābūt , lai tur ēstu

pirms 5 gadiem, 2015.11.10 12:57

Es

Nu tak tagad ir skaista kafejnīca ar gardu konditoreju un beidzot arī skaistas telpas tepatpie autoostas tirdniec.centra Sakta 1.stāvā MĪKLAS PARADĪZE. Aiciniet droši ir garšīgi un omulīgi.

pirms 5 gadiem, 2015.11.10 06:35

No rīta

Bet cikos ver šīs kafejnīcas durvis apmeklētājiem!?
Es šad tad Bauskā esmu krietni pirms plkst.8iem un tad pieejama ir tikai kafejnīca pašā Autoostā, bet tik agri tur var dabūt tikai kafiju un viena veida salātiņus!

pirms 5 gadiem, 2015.11.10 08:54

Vietējās ziņas