Bauskā nojauc ielas kaķiem izveidotās mājas 27

Pēc Bauskas pilsētas Dārza ielas 24./2. nama iedzīvotāju sūdzībām novāktas pie ēkas esošās kaķu mājiņas, kuras bija izveidojuši vietējie iedzīvotāji. Kritiķi sūdzējās par nesakoptu vidi un ēdienu atkritumiem, aktīvisti bija ierīkojuši vairāk nekā desmit būdiņas, kur aukstajā laikā dzīvniekiem patverties.

«Bauskas Dzīve» februāra beigās pārliecinājās, ka pie Dārza ielas 24./2. nama izveidotas apmēram desmit kaķu mītnes – estētiski ne pārāk skaistas, bet labas dzīvnieciņiem – ar siltu pakojumu un apsietas ar atkritumu maisiem, lai mitrums netiek iekšā. Apkārtējā vidē neizdevās atrast kādus pārtikas atkritumus, bet varēja redzēt, ka murrātāji mazās mājiņas izmanto.

Tomēr pašvaldība piekrita kaķu mājiņas novākt, jo šādā kolonijā drīkstētu dzīvot tikai sterilizēti dzīvnieki. Tad kādam no aktīvistiem vispirms būtu jāuzņemas dzīvnieku sterilizācija. «Kaķu mājas var jaukt nost, jo nav saistošo noteikumu, kas regulētu kaķu koloniju veidošanu,» informēja Bauskas novada Pašvaldības policijas priekšnieks Broņislavs Ostrosvkis. «Vispirms izveidojām paziņojumus ar aicinājumu novākt kaķu mājas un marta sākumā tās novācām,» informēja nama apsaimniekotājas SIA «Vides serviss» valdes locekle Linda Tijone.

Portāla aptaujātie mājas iedzīvotāji pastāstīja, ka patversmes kaķiem veidoja vairāku cilvēku grupa, kura bieži vien pat nevienojās savā starpā un darīja, ko varēja, ziedojot siltajam pakojumam sev nevajadzīgos apģērbu gabalus un citus materiālus. Pēc saņemtās kritikas vairs neesot pārliecības, ka nākamgad iedzīvotāji atkal mēģinās rūpēties par kaķiem aukstajā laika periodā.

Pievieno komentāru

Komentāri 27

mjāā

Varbūt varēja ņemt piemēru no Vecumnieku novada- tur ir izveidotas normālas kaķu mājiņas

pirms gada, 2019.03.19 11:11

Uldis

takš ņem un turi istabā tos visus kaķus!

pirms gada, 2019.03.19 11:16

Uldim

Pasēdi pats ziemā uz asfalta, tad tādus komentārus nerakstīsi.

pirms gada, 2019.03.19 11:50

zināšanai

Tomēr pašvaldība piekrita kaķu mājiņas novākt, jo šādā kolonijā drīkstētu dzīvot tikai sterilizēti dzīvnieki. Tad kādam no aktīvistiem vispirms būtu jāuzņemas dzīvnieku sterilizācija.
---------------------------------------------
Protams, ka te var dzīvot tikai sterilizēti un veseli dzīvnieki. To var izdarīt kopīgiem spēkiem: pašvaldības policija/pašvaldība+ dzīvnieku aktīvisti+ dzīvnieku patversme vai labdaris-brīvprātīgs vetārsts.Klaiņojošus kaķus ar pašvaldibas policijas atļauju izķer, nogādā dzīvnieku patversmē, kur veselos sterilizē un atved atpakaļ.Pašvaldība apmaksā, aktīvisti aktīvi palīdz, policija apseko.

pirms gada, 2019.03.19 11:20

tādēļ

Un cik dzīvniekiem gudrais Uldis ir devis mājas?

pirms gada, 2019.03.19 17:24

Švimpāzijs

Nesekoju liidzi staasta attiistiibai bet ir skaidrs ka maajinju buuveetaaji un izvietotaaji ir konkreeti dandaalji. Lai vaac pie sevis gultaa tos spraagonjus nevis buuvee kastes un veel baro rengjes.

pirms gada, 2019.03.19 13:47

tā viš i.

nesaprotu ar to tos paarlieku lielos kakju mīļus. gatavi vai tiem atdot visu, bet kas parupesies par suņiem, un citiem, izmeros lielakiem dzivniekiem,!?? kaķi jau ir izdzivotaaji, un paši ar savu raksturiņu, ja vins gribees est, ta pisies tev pa kajaam, bet , ja vins negribees ar tevi miloties, uzšauj asti gaisaa un aiziet,., skaties , ka veel neieskraapee. takaa paarlieka aizrausanaas ar siem kustoniem, arii rada nevaidziigu atkariibu,. miileesim kustonus, bet, sava vieta dzivniekam - sava cilvekam.

pirms gada, 2019.03.19 14:13

to tā viš i.

Uz priekšu! Arī tev ir iespējas par ko parūpēties, bet nevis tikai stulbi komentēt. Man pwrsonīgi dzīvnieku mīlētāji simpatizē.

pirms gada, 2019.03.19 17:21

tam švim

Iemācies rakstīt un tad raksti.Vai vismaz,ja raksti,tad skaidrā prātā.Divi no tevis rakstītajiem vārdiem attiecas uz tevi pašu.Spraagonjus jau nu noteikti.

pirms gada, 2019.03.19 18:23

Dzīvniekmīļi

Varbūt bomžiem arī saceliet pie Rimi veikala tādas fazendiņas kur šiem dzīvot?

pirms gada, 2019.03.19 16:38

?

Nesaprotu šo cinisko komentāru.To var rakstīt tikai pēdējais nekauņa.Novēlu tev kļūt kā tu pats teici par bomzi un meklēt fazendiņu.

pirms gada, 2019.03.19 18:19

Reāli

Ari tiem,kam pašvaldība NEKAUNĀS maksāt 350 eiro jau vajag šādas būves parkā pie Bauskas domes,lai redz kā šie tautas kalpi izdzīvo.

pirms gada, 2019.03.19 17:36

Tie kas patiesi mīl kaķus, tur viņus dzīvokļos! Tie prātu izkūkojušie tantuki ar ielas kaķiem ir slimi cilvēki un nav ārstējami. Lai savu pienākumu pilda dzīvnieku patversmes un būs tīrība un miers. Tur tak apkārt ir smirdoņa, kaķu kautiņi un auri caurām naktīm.

pirms gada, 2019.03.19 19:09

Edžus

Mēsli! Kā viņi zin kaķi ir sterilizēti vai nav?Vai tie ir cilvēki.

pirms gada, 2019.03.20 07:25

edžam

par savu naudu, nevis pašvaldības, sterilizē un savāc mēslus

pirms gada, 2019.03.20 09:17

Edžum

Sterilizētam kaķim vienai ausij nogriež stūri. Tā arī zina. Visus tis kaķus aizvākt, nav ko te par manu nodokļu naudu viņus sterilizēt un tad vēl atpakaļ vest. Ja tās dullās kaķumīles viņus tā mīl, ko tad nelaiž dzīvoklī un par savu naudu arī nestiepj sterilizēt?

pirms gada, 2019.03.20 11:57

Lita

Kā radušies ielas kaķi,vai tik nav pie vainas gudrais cilvēks,kas pametis šos dzīvniekus.
Tāpēc esi atbildīgs,ko pieradināji.Es par kaķu
mājiņām.

pirms gada, 2019.03.20 11:17

Padomaa

Katram vienmer ir sava taisniba
Laukos ,pilsetas privatmajas kaki dzivo ara
Dzivoklos butu jaatrodas daudzstavu maju iemitnieku kakiem
JO
Ta ir netiriba in kur ediens tur zurkas
In musdienas daudzi berni ir alergiski uz kakiem suniem tapat atri var sakert astmu in ar veciem cilvekiem ir tapat kakis majas bet saimniecei ir elposanas problemas un diezin vai dakteris apjautajas vai ir dzivnieki majas
In tapat grutniecem jaturas pa gabalu no dzivniekiem ipasi kakiem
Nu taa

pirms gada, 2019.03.20 14:21

P

Tas ir kaķtiesību pārkāpums-ar reizi uz EU tiesu.

pirms gada, 2019.03.20 15:19

naivs jautājums

ar ko šie klaiņojošie kaķi labāki par ik pavasari atlidojušiem krauķiem? Ja pats lien zem krauķu ligzdām, tad ko sūdzēties, bet mīļā kaķīša "apšļakstīto' auto, kā arī atstāto čupiņu, tiesa apkasto, to jau tie kas pat krauķus neredz, diez vai vispār ievēro, vien šad tad pēc pastaigas brīnās, kādēļ koridorā smird pēc mēsliem? Kaķīši mums Indijas svētās govis

pirms gada, 2019.03.20 16:00

poga

Kopumā sanācis nehumāni.
Saprotu iedzīvotājus, bet ...
Dzīvnieku aizsardzības likums (un katra normāla cilvēka sirdsapziņa!) saka:
Cilvēces ētiskais pienākums ir nodrošināt visu sugu dzīvnieku labturību un aizsardzību, jo katrs īpatnis pats par sevi ir vērtība. Cilvēkam ir morāls pienākums cienīt jebkuru radību, izturēties pret dzīvniekiem ar iejutīgu sapratni un tos aizsargāt. Nevienam nav atļauts bez pamatota iemesla nogalināt dzīvnieku, nodarīt tam sāpes, radīt ciešanas vai citādi kaitēt.

pirms gada, 2019.03.21 08:09

pele

Mūsu pilsētā par dzīvniekiem vispār nedomā! Visādām "labiekārtošanām", kursiem, ceļojumiem utt. tiek izgrūstas milzu naudas, bet dzīvnieku kapsētas nav un nebūs. Tā nu katra ģimene ved savu mirušo mīluli apglabāt kur nu katrs var. Tas tā kā normāli visiem ūbertīrības bļāvējiem?
Neticu, ka tas, kurš ienīst dzīvnieciņus dikti mīl cilvēkus. Tas vienkārši nav savienojams.

pirms gada, 2019.03.22 08:49

kaķis

Kāpēc nesoda suņu īpašniekus, kas kakina savus suņus kur pagadās un pēc tam neko nesavāc? Kur tad ir pašvaldības policija?

pirms gada, 2019.03.22 09:16

kaķim

Nu tad nofotografē to kakinātāju kopā ar kakātāju kakāšanas brīdī un bildi aizsūti pašvaldības policijai. Katrā kakināšanas vietā taču policistu uz visu diennakti nevar nozīmēt!

pirms gada, 2019.03.25 10:14

Vietējās ziņas