Bauskā norisināsies ANO Jauniešu delegātu programmas pirmā konference «Jaunieši un ārpolitika»

Bauskas Valsts ģimnāzijā 23.novembrī norisināsies pirmā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Jauniešu delegātu programmas nacionālā līmeņa konference "Jaunieši un ārpolitika",  informēja Latvijas ANO Jauniešu delegāta sekretariātā.

Konferences mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par ANO dienaskārtības jautājumiem, kā arī parādīt, kā šie jautājumi ietekmē ikdienas dzīvi Latvijā. Konferences laikā jaunieši darbosies sešās darba grupās, kur katrā apskatīs kādu aktuālu tematu.

Konferencē "Ekspertu domnīcas" vadīs Ārlietu, Labklājības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības un Aizsardzības ministrijas darbinieki, kā arī projekta "Skola 2030" un jauniešu kustības "Medijpratējs" dalībnieki. Ekspertu domnīcas jaunieši varēs uzzināt, kā ikdienā ar dažādiem jautājumiem strādā gan ministriju darbinieki, gan nevalstiskā sektora pārstāvji.

Pēc "Ekspertu domnīcām" jaunieši darba grupās varēs izstrādāt savus priekšlikumus un iepazīstināt ar tiem gan savus vienaudžus, gan ekspertus. Jauniešu darba grupas vadīs jaunie profesionāļi, kas savu nākotni vēlas saistīt ar konkrētās darba grupas tēmu.

ANO Jauniešu delegātu programma ir ANO iniciatīva, lai veicinātu jauniešu līdzdalību savas valsts pārvaldē. ANO Jauniešu delegāts ir daļa no savas valsts delegācijas ANO rīkotajos pasākumos. Jaunieša loma valsts delegācijā ir sniegt savu redzējumu ar jaunatni saistītās jomās, palīdzēt valsts delegācijai savu iespēju un prasmju robežās, kā arī veidot sadarbību ar citu valstu Jauniešu delegātiem. Latvijā šī programma tiek īstenota pirmo reizi, aģentūru "LETA" informēja Latvijas ANO Jauniešu delegāta sekretariātā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas