Bauskā norisināsies konkursa «Gribu būt mobils» pusfināls

Šodien, 17. janvārī, Bauskas pamatskolā norisināsies konkursa “Gribu būt mobils” pusfināls, portālu informēja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Rolands Rumba.

Konkursā piedalīsies 10 labākās Zemgales reģiona komandas: “Greda” no Bauskas pamatskolas un Bauskas BJC velopulciņš, “Savējie” no Brāļu Skrindu Atašienes vidusskolas, “Smurfi” no Lielvārdes pamatskolas , “Ziemeļblāzma” un “Constellation” no Jaunogres vidusskolas, “Rausīši” un “Roltoniņi” no Ogres sākumskolas, “Kājāmgājēji” no Ogresgala pamatskolas un “Tālbraucēju akadēmija” no Ozolnieku vidusskolas.

Pusfinālu laikā to dalībniekiem nāksies parādīt savas padziļinātās zināšanas ceļu satiksmes drošības noteikumos, iesaistoties gan stafetē, gan interaktīvos uzdevumos, gan citās interesantās aktivitātēs.

Skolēnu komanda ar labāko rezultātu pusfinālā tiks aicināta uz lielo finālu, kur sacentīsies par galvenajām balvām - pirmās vietas ieguvēji saņems izglītojošu ceļojumu 1500 eiro vērtībā,  otrās un trešās vietas ieguvējie arī tiks dāvanu karte ceļojumam, bet pārējos konkursa fināla kārtas dalībniekus gaida stilīgas balvas.

Direkcijā skaidroja, ka tā katru gadu piedāvā izglītības projektus, kas saistās ar bērnu drošību ceļu satiksmē. Tas ir veids kā aktivizēt skolēnos interesi par ceļu satiksmi, kā iepazīt un izprast komplekso un sarežģīto satiksmes sistēmu, kuras ietvaros viņiem droši un pārliecinoši būs jārīkojas visas savas dzīves garumā.

CSDD aicina skolēnus uz kritisku domāšanu un analīzi - gan izskatot ceļu satiksmes drošības teorētiskos, gan praktiskos jautājumus. Konkursa dalībnieki ir skolēni 12 - 14 gadu vecumā, kuri ceļu satiksmē ir ne tikai gājēji, bet arī velosipēdisti un topošie vai esošie mopēdu vadītāji, kuriem jāmāk pieņemt atbildīgi lēmumi arī sarežģītās satiksmes situācijās. Caur spēli un konkursa uzdevumiem skolēni nemanot ir iemācījušies analizēt un izprast procesus, kas regulē drošu ceļu satiksmi.

CSDD ir pateicīga skolēniem un viņu pedagogiem, kas veltījuši laiku un ieguldījuši nopietnu darbu, lai sagatavotos un piedalītos konkursa neklātienes kārtā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas