Bauskā norisināsies lekcija par kritisko domāšanu

Otrdien, 4. februārī, Bauskas Kultūras centra izstāžu zālē notiks Sarunu skolas «Lampa» nodarbība «Kritiskā domāšana interneta laikmetā», kuru vadīs  filozofs un publicists Artis Svece, portālu informēja Sarunu skolas «Lampa» vadītāja Ilze Samīte.

Viņa skaidro, ka Sarunu skola «Lampa» ir praktisku nodarbību cikls, ko sarunu festivāls «Lampa» piedāvā festivāla starplaikā – pavasara un rudens sezonā. Sarunu skolas mērķis ir izkopt demokrātiskas sarunāšanās kultūru Latvijā, un ikviens interesents nodarbību laikā var gūt praktiskas iemaņas veiksmīgākai saskarsmei ar līdzcilvēkiem.

Filozofs Artis Svece jau iepriekš akcentējis kritiskās domāšanas nozīmi laikmetā, kad vairums ļaužu ir kā apmāti ar tehnoloģijām un to sniegtajām iespējām. «Lai tehnoloģijas būtu palīgs, nevis traucēklis, izšķiroša loma ir kritiskai jeb patstāvīgai domāšanai,» uzsver A. Svece.

Nenovēršama ir tehnoloģiju ietekme uz domāšanu — neko vairs nav nepieciešams atcerēties, jo to var izlasīt grāmatās un internetā, arī reizrēķins kļuvis lieks, jo visu paveic kalkulators... Informācijas pārbagātības apstākļos un aizvien pieaugošas pašizglītības gadījumā kritiskās domāšanas nozīme tikai pastiprinās, atzina A.Svece.

Nodarbību atbalsta British Council pārstāvniecība Latvijā, kā arī Bauskas Kultūras centrs.

«Sarunu skola «Lampa» jau otro gadu piedāvā iespēju uzlabot prasmes, kas nepieciešamas ikvienam, kurš vēlas jēgpilni diskutēt, cieņpilni sarunāties, spēt argumentēt savu viedokli un neapjukt mūžīgi mainīgajā pasaulē. British Council savā darbībā un projektos vienmēr cenšas veicināt iespējas, kas mudina dalībniekus veidot dialogu un izteikt savu viedokli, lai varētu arī turpmāk aktīvi iesaistīties savas kopienas dzīvē un piedalīties savas nākotnes veidošanā. Uz šīm Sarunu skolas LAMPA nodarbībām mēs īpaši aicinām tos, kam vajadzīga palīdzība, formulējot viedokli, iedrošinājums izteikties publiski brīžos, kad tas nepieciešams, un drosme ar savu viedokli vairāk iesaistīties sabiedriskos procesos, lai veicinātu pozitīvas pārmaiņas,» teic British Council pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Matesoviča.

Dalība nodarbībā ir bez maksas, iepriekš iegūstot bezmaksas biļeti.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas