Bauskā nosaka divas parakstu vākšanas vietas tautas nobalsošanas ierosināšanai 15

No 16. janvāra līdz 14. februārim notiks parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par Valsts prezidenta apturētajiem likumiem «Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā» un «Grozījums likumā «Par Pašvaldībā»». Piektdien, 10. janvārī, Bauskas novada domes ārkārtas sēdē deputāti lēma par parakstu vākšanas vietām pašvaldības teritorijā.
Izskatot sagatavoto lēmumprojektu,deputāts Valdis Veips interesējās, kāpēc parakstu vākšana tiks organizēta tikai Bauskas pilsētā, nevis visā novada teritorijā. Domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs paskaidroja, ka, ņemot vērā zemo iepriekšējo iedzīvotāju atsaucību parakstu vākšanā, nebūtu racionāli izšķērdēt resursus, lai katrā pagastā ierīkotu parakstu vākšanas vietu.

Domes sēdē tika nolemts izveidot divas parakstu vākšanas vietas: Bauskas 2. vidusskolā Dārza ielā 9 un Bauskas pašvaldības administrācijas ēkā Uzvaras ielā 6.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) skaidro, ka parakstīties par apturēto likumu nodošanu tautas nobalsošanai varēs klātienē parakstu vākšanas vietās Latvijā un ārvalstīs. Parakstīšanās vietas jānosaka pilsētu un novadu domēm, un katrā pašvaldībā tās iekārtojamas ar tādu aprēķinu, lai uz 10 000 vēlētāju būtu vismaz viena parakstu vākšanas vieta. Ārvalstīs parakstu vākšanas vietas iekārtojamas Latvijas Republikas vēstniecībās, ģenerālkonsulātos un konsulātos. Iespēja piedalīties parakstu vākšanā tiks nodrošināta arī karavīriem un zemessargiem starptautisko operāciju rajonos, kā arī vēlētājiem ieslodzījuma vietās. Vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevarēs nokļūt parakstu vākšanas vietā, tiks nodrošināta iespēja parakstīties savā atrašanās vietā.

Tiesības piedalīties parakstu vākšanā ir visiem balsstiesīgajiem Latvijas pilsoņiem, kuri parakstīšanās brīdī būs sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu. Lai piedalītos parakstu vākšanā, vēlētājam nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments (Latvijas pilsoņa pase vai personas apliecība).

 Parakstu vākšana jārīko, jo pēc 41 Saeimas deputāta ierosinājuma Valsts prezidents Egils Levits uz diviem mēnešiem apturēja likumu «Grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likumā» un «Grozījums likumā «Par pašvaldībā»» publicēšanu. Grozījumi paredz mainīt domes pilnvaru termiņu ārkārtas vēlēšanu sarīkošanas gadījumā, proti, noteikt: ja līdz kārtējām vēlēšanām ir vairāk nekā 24 mēneši, ārkārtas vēlēšanās jauno domi ievēl uz atlaistās domes pilnvaru termiņu. Savukārt, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši no deviņiem līdz 24 mēnešiem, jauno domi ievēl uz atlaistās domes atlikušo pilnvaru termiņu un vēl uz četru gadu pilnvaru termiņu. Tāpat izmaiņas paredz, ka, ja līdz kārtējām domes vēlēšanām ir palikuši mazāk nekā deviņi mēneši, jaunas domes vēlēšanas nenotiek un līdz kārtējām domes vēlēšanām darbojas pagaidu administrācija.

 Saskaņā ar likumu «Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu» šajā laikā jānotiek 30 dienu parakstu vākšanai, kurā noskaidro, vai tautas nobalsošanas sarīkošanu par apturēto likumu atcelšanu atbalsta ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 154 868 vēlētāji. CVK uzsver – parakstoties par apturētajiem likumprojektiem, vēlētājs nevēlas šādu grozījumu pieņemšanu.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 15

tātad

ja ZZS un Saskaņa bloks iesniedza petīciju prezidentam par Saeimas pieņemtā likuma apturēšanu, jo viņiem, kā paši uzskata, pēc ārkārtas vēlēšanām paredzēts 5 gadus dēdēt opozīcijas krēslos, tad prezidents lēma viņiem šo "prieciņu" atvieglot, mēģinot likumu atcelt ar referenduma palīdzību. Vai šajā gadījumā mums būtu jāsniedz palīdzīga roka ZZS un Saskaņa blokam? Ja šis referendums izmaksās teju miljonu eiro, un ja beigsies pozitīvi, tad vēl vismaz daudziem miljoniem papildus vēlēšanām pēc mazāk kā pusotra gada

pirms gada, 2020.01.11 13:44

aha

Kur tad lielais tarapuņka bļāvējs ar savu štepselieni, ka nebija sēdē, vai tad lemjamie jautājumi nebija brēkas vērti?

pirms gada, 2020.01.12 08:47

Aleksandr

Pietiek apsaukāt cilvēkus, padomā, kura tad ir tā vulgārā? Esiet dabujuši titulu tad samierinieties abi, jo kas gan cits, ja ne paši, var izlikties, ka nekas nav noticis, tu un tava rudmate esat pelnijuši to !

pirms gada, 2020.01.13 07:45

Jautājums

vai Bdz portāls tiek izmantots, lai novada auļotāju kliķe varētu zākāt savus oponentus?

pirms gada, 2020.01.13 08:59

Atbilde

Oponents atradies, nesmīdini tautu! Kuram tu esi oponents, nestum ar degunu mākoņus, staigājošā karikatūra tu esi, ne oponents!

pirms gada, 2020.01.13 10:48

skaidra atbilde

bet ko tu atbildētu, ja,piemēram, būtu Vecumnieku vai Rundāles "pozīcijas deputāts"? Skraidītu apkārt nopuņķojies, rīkotu aptaujas, rosinātu referendumu, lai tikai nebūtu jāzaudē amats. Esot labi apmaksātā krēslā, ne tikai par citiem, pat par sevi nav jādomā, ko runāt...

pirms gada, 2020.01.13 16:32

-> Jautājums

Ja te tiešām raksta kāds no viņiem, tad tas jau ir skumji.
Tā jau liekas, ka šeit konkrētu cilvēku fani un anti fani izliekas viens par otra favorītu vai tieši pretēji un kaut ko te ņemās savā starpā.

pirms gada, 2020.01.14 13:34

kaktiņš

Ejiet ieskrieties ar savām muļķībām, naudu nav kur likt?! Tādas lietas var atļauties Šveice, Norvēģija, vēl kādi pasaules naudas maisi bet ne nabagi. Un kas te galu galā tik svarīgs lai tērētu miljonus šai aptaujai un, iespējams, referendumam?

pirms gada, 2020.01.11 20:13

stūrītis

Tas viss tā ir, kaktiņ, bet cīņa pret debilitāti ir tikai vienā formā - tās fiziska iznīcināšana.
Esmu dzirdējis, ka Krievijā esot tāda apvienība, kas sastāv no bijušajiem drošības un milicijas darbiniekiem "" belaja strela"", kas izšaujot tos, kurus tiesas nespēj notiesāt.

pirms gada, 2020.01.12 09:11

Baba Toņa

Tos kuri nepildīs ZZS vēlmes Belaja strela nošaus ? Ai-ai-ai.

pirms gada, 2020.01.12 10:46

stūrītim sarkanajam

Glupās krievu mentu filmas esi pārskatījies, belaja strela?

pirms gada, 2020.01.12 11:58

Babai Toņai

Zini, baba Toņa, - belaja strela te neko laikam nespēs nošaut. Robeža, riski pārāk lieli u.t.t.
Vietējie ir pārāk ļurbīgi, lai kaut ko tādu izdarītu. Tā kā, viss paliks pa vecam. Vai tad kādu pakāra, kad par 200 rubļiem tikai vienu latu varēja saņemt, vai tad Laventam kaut ko tādu sliktu izdarīja, kad viņš vairāk kā pusi Latvijas apčakarēja un apzaga? Vai tad par Pareksa izzagšanu mēs visi kopīgi nemaksājam vēl šodien? Vai tad Krājbanku un Liepājas metalurgu no citām planētām izpostīja? Nē, taču. Tāpēc viss paliks tā kā bijis ....

pirms gada, 2020.01.12 12:39

Andrejs

11 gadus atpakaļ varējām taisīt sacelšanos pret valsti, ko tagat slabo, pameta mums telefonus un internetu, tagat mākam gudri *** tikai
Kauns ka mēs latvieši pa uspērkamām lupatām palikuši esam
Kauns,

pirms gada, 2020.01.13 06:09

Andrejam

Beidz kūdīt!

pirms gada, 2020.01.13 08:21

"tagad"&"uspērkamām"

Kāpēc vienmēr šādu komentāru autori pieļauj vairākas gramatikas kļūdas tekstā?
Andrej, pabeidz skolu, varbūt tad dzīvē labāk ies, ne jau valsts vainīga.

pirms gada, 2020.01.14 13:32

Vietējās ziņas