Bauskā notiks ceturtie Latvijas Alus svētki 5

IV Latvijas Alus svētki notiks Bauskā sestdien, 1. augustā, portālu informē Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Uļanska.

Alus svētki šogad atkal iekļauti Bauskas novada svētku kopējā programmā. Pasākumu «Par tiem latvju miestiņiem», kas notiks Plūdoņa ielas posmā no Kalna līdz Pasta ielai, atklās dienas vidū ar tradicionālo alus mucas spundes izšaušanu un pirmā alus kausa piepildīšanu. Pēc tam svētku apmeklētāji varēs degustēt miestiņu, iesaistīties tradicionālajās alus mucas celšanas sacīkstēs, atpazīt dzērienus. Svētkus Bauskā vadīs LNT un radio «Star FM» ētera personība Māris Grigalis.

SIA «Bauskas alus» komercdirektore Daiga Solzemniece «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka dalību svētkos pieteikuši baušķeniekiem jau labi zināmie alus ražošanas uzņēmumi, kas piedāvās dzērienus «Bauskas alus», «Valmiermuiža», «Piebalga», «Užava», «Lāčplēsis», «Lido», «Iļģuciems», «Mītava». Iespējams, Bauskā ieradīsies arī alus darītāji no Tērvetes. Nobaudīt varēs arī alu «Miķelis». Šis dzēriens saistīts ar hokejista Miķeļa Rēdliha vārdu. Jaunums būs mazā alus darītava no Lielvārdes, kas piedāvās alu «Lielvārde».

Alus svētku laikā notiks arī Latvijas Karaoke čempionāta Bauskas atlases kārta. Tajā noskaidros tos divus dziedātājus, kas dosies uz konkursa finālu 16. un 17. oktobrī. Svētku vakara daļā par labāko latviešu deju mūziku gādās dīdžejs Aivis.

Pērn alus svētkiem Bauskā bija atvēlēta pilskalna estrāde. Tie nenotika vienlaikus ar novada svētkiem, bet nedaudz vēlāk.
Svētkus šogad organizē Bauskas kultūras centrs sadarbībā ar Latvijas Alus darītāju savienību un vietējām alus darītavām.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Bauskas alus-tas tik alus !

Kaut nu Tērvetes alus darītāji ierastos,bet nacionālā varoņa bez uzvarām vārdā nosauktās suslas ražotājiem melns kaķis pār ceļu pārskrietu.

pirms 5 gadiem, 2015.07.31 15:38

jānka

kārtējais latvju stulbums. tauta jā tā nodzērusies ar ališiem un vēl svētki, nu stulbāk vairs nevar

pirms 5 gadiem, 2015.08.01 12:01

janka

janka akas janaks(janos) notiek?

pirms 5 gadiem, 2015.08.01 12:47

Lielvārdes

pa dienu masāja 2 eirīši, vakarā jau 2,80 :)

pirms 5 gadiem, 2015.08.01 23:37

klo

,., nu bet protams!(((

pirms 5 gadiem, 2015.08.01 23:57

Vietējās ziņas