Bauskā notiks deju kolektīvu sadejošana – konkurss «Bigas krūze» 10

Bauskas kultūras centrā (BKC) sestdien, 17. janvārī, notiks deju kolektīvu sadejošana – konkurss «Bigas krūze», portālu informē BKC speciāliste Elīna Uļanska.

Šis konkurss kā tradīcija iedibināts ar domu godināt Bauskas novada ievērojamo horeogrāfi un kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti, ikdienā mīļi sauktu par Bigu. Konkursā dalību pieteikuši 12 vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi. To vidū seši būs no Bauskas novada, pārējie no Aizkraukles, Kalsnavas, Rīgas un Rundāles.

Katrs kolektīvs gatavo divus priekšnesumus – vienu no latviešu deju zelta fonda, otru – pēc izvēles. Dejotāju priekšnesumus vērtēs bijušais Bauskas deju apriņķa virsvadītājs un horeogrāfs Jānis Purviņš, horeogrāfs un dejas pedagogs, vairākkārtējs Deju svētku virsvadītājs Uldis Šteins un ilggadējs dejotājs Edvīns Hegenbarts – Birutas Hegenbartes dēls.

«Es vēlētos lai šis konkurss palīdzētu mūsu deju kolektīvos atgriezt tās īpašības, kas bija izteiktas Bigas laikos: precizitāti un patiesumu izpildījumā, dzīvesprieku dejotāju sejās. Vēlos, lai uz skatuves atgriežas mūsu zelta laikmeta dejas, kuru vairums diemžēl ir nepelnīti aizmirsts. Tādas dejas kā «Svinīgais solis», «Audējas», «Rucavietis», «Pie Daugavas» – šodien tās izpilda reti kurš. Nenoliedzot jaunizveidotās horeogrāfijas, mēs vēlamies šajā konkursā atgādināt par agrāko gadu izcilībām,» konkursa ideju skaidro E. Hegenbarts.

Pērnā gada maijā četras Bauskas novada deju kopas prezentēja konkursa ideju – saglabāt un rādīt nākamajām dejotāju paaudzēm latviešu deju zelta fondu. Tad arī publiski tika atrādīta galvenā balva – ceļojošā deviņus kilogramus smagā tērauda krūze. Tagad nolemts, ka Latvijas vidējās un senioru paaudzes dejotāju konkurss «Bigas krūze» arī turpmāk notiks janvāra trešajā sestdienā Bauskā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

saule

Prieks,ka mūsu latviešu deja dzīvo! Paldies entuziastiem,kas kopj un attīsta deju tradīcijas.Noteikti apmeklēšu šo pasākumu.Lai veicās mūsu un citu novadu dejotājiem :):)

pirms 6 gadiem, 2015.01.16 13:20

murgs

Nu gan lej,vai zin,es savām acīm redzēju ka to krūzi izgatavoja cits meistars.

pirms 6 gadiem, 2015.01.17 00:38

...

Lasot rakstu, vispār neredzu krūzes izgatavotāja vārdu?

pirms 6 gadiem, 2015.01.17 03:09

:)

Varbūt par daudz ielēja, ka savām acīm redzēji kaut ko?:)

Veiksmi mūsējiem, ne velti esam gadu no gada skatēs uzteikti par vienu no kolektīviem raženāko novadu kopā ar augstiem vērtējumiem:)

pirms 6 gadiem, 2015.01.17 03:15

nu jaa.,

man bij jaastradaa, tapee netiku uz Bigas kruuzi,., zeel, taa teikt, nevareeju izdejot Bigas kruuzi,.,

pirms 6 gadiem, 2015.01.17 21:06

Vērotājs

Biju koncertā. Visi kolektīvi tik ļoti centās skaisti dejot, bet krūze tika jau zināmam kolektīvam. Mazliet iepriekšparedzami un žēl...

pirms 6 gadiem, 2015.01.17 23:08

dejotmīlis

Koncerts jauks un patīkams, pat bez ieejas maksas, bet dalībniekiem gan bija jāšķiras no prāvas summas. Kāpēc?

pirms 6 gadiem, 2015.01.18 11:58

maiss

Koncertā biju, patika, bet nevar vienā maisā likt seniorus ar vidējiem, katram sava vērtēšana, ne jau tas kauss galvenais, vajag tomēr katru savā maisā. tad jau arī jauniešus vēl pielieciet.

pirms 6 gadiem, 2015.01.18 12:13

neziņa

Vai tad bija kāda naudiņa jāmaksā? Nebija dzirdēts!

pirms 6 gadiem, 2015.01.18 12:15

Cilvēks no šīs virtuves

Kāda starpība vai šis kolektīvs ir zināms vai nav? Katrā dejā, katram kolektīvam ir kļūdiņas, bet acīm redzot šis kolektīvs kļūdijās viss mazāk. Tas viss nesastāv tikai no pareiza gājien un soļiem, bet arī no konkrētās dejas izpratnes, emocijām, noslīpētām roku un kāju darbībām. Ja uzvarēja šis kolektīvs, tad viņš bija ieguldījis lielāko darbu un bija to pelnijis, jo to var panākt ar stundām ilgu un ļoti smagu darbu.

pirms 6 gadiem, 2015.01.18 13:29

Vietējās ziņas