Bauskā notiks Egīla Ventera stāstu krājuma «Štābs debesīs» atvēršanas svētki 1

Apgāds «Ezis.lv» šī gada sākumā izdevis latviešu prozista Egīla Ventera jaunāko darbu – stāstu krājumu «Štābs debesīs». Grāmatas atvēršanas svētki plānoti trešdien, 12. februārī, pulksten 10 Bauskas Kultūras centra izstāžu zālē, portālu informēja apgāda «Ezis.lv» pārstāvji.

Pasākuma devīze Bauskā: «Atmiņas ir daudz interesantākas par realitāti». Atvēršanas svētkus vadīs Ance Zveja.

Atšķirībā no iepriekšējiem darbiem «Štābs debesīs» veidots paradokumentālās prozas žanrā. Autors restaurē «saldos astoņdesmitos» un izstāsta, kā notika atentāta mēģinājums pret Mihailu Gorbačovu Rīgā, kā VDK virsnieks izglāba divus latviešu filologus un apraksta tā laika reālijas.

Mūsdienās Stokholmas lidostā pulcējas latviešu hokeja fani, cilvēkēdāji no fetišistu kongresa un zinātnieki, kas atklājuši kosmosa čukstu. Tartu «Apgāztajā mājā» patvērumu atrod cilvēki, kuriem Ziemassvētki nav tikai dāvanu svētki. «Apgāztā māja» ir viena no metaforām, kas raksturo visu stāstu krājumu, mācītāja vārdiem no stāsta «Emulators» sakot: “Dievs netur lietussargu virs cilvēka, kas stāv bezdibeņa malā.”

Grāmatas izdevēji uzsver, ka Venters šajos septiņos stāstos apkārtējo pasauli rāda kā ārpus mums zināmās realitātes pastāvošu neskaidru sapni vai divreiz eksponētu fotogrāfiju – "maģisku mirkļu pārpilnu, piesātinātu ar zvaigžņu gaismu un neredzamām orbītām". Venters necenšas telpu un laiku attēlot burtiskā veidā, jo atmiņas vai izjūtas, kurās saglabājusies kāda vieta vai notikums, nereti ir daudz interesantākas par realitāti. Tas raksturīgi teju visiem viņa darbiem.

Egīla Ventera (1964) izdoto prozas darbu vidū ir "Melnā sērija" (1992), "Melanholijas skaidrojošā vārdnīca" (2000), "Āgenskalns" (2004), "Radio Luxembourg" (2007), "Zemeslēkts" (2010), "Mainīgā intervence" (2012), "Atlantīda, kāda tā ir" (2015), "Poseidona galva" (2017). Par romānu “Mainīgā intervence” autoram 2013. gadā piešķirta Dzintara Soduma balva literatūrā.

Venters ir strādājis un publicējies žurnālos “Grāmata”, “Karogs”, “Domuzīme”, laikrakstos “Literatūra un Māksla Latvijā”, “Konteksts”, piedalījies dažādos literāros projektos. 

Stāstu krājumu “Štābs debesīs” izdevis apgāds “Ezis.lv”. Grāmatas literārais redaktors un korektors – Arturs Hansons, Ervīna Elliņa vāka noformējums.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Atkal

Kārtējais pasākums tikai pensionāriem un bezdarbniekiem. Kāpēc neviens pasākums bibliotēkā
netiek rīkots pēc darba laika vai brīvdienās?

pirms gada, 2020.02.12 21:57

Vietējās ziņas