Bauskā notiks jaunās sporta halles projekta publiskās apspriešanas sanāksme 25

Šodien Bauskā notiks jaunās sporta halles tehniskā projekta publiskās apspriešanas sanāksme.Projekts paredz jaunas daudzfunkcionālās sporta halles būvniecību Pilskalna ielā 26, un tā izmaksas tiek prognozētas vairāk nekā piecu miljonu eiro apmērā.

Bauskas novada pašvaldības pārstāve Ieva Šomina aģentūru LETA iepriekš informēja, ka sporta halles būvniecības iecerei ir sena vēsture, bet patlaban publiskajai apspriešanai tiek nodots aktualizēts 2010.gadā izstrādāts Administratīvā korpusa un sporta spēļu halles rekonstrukcijas tehniskais projekts. Patlaban tehniskais projekts, kas apvieno kā sporta, tā administratīvo telpu funkciju pēc aktualizācijas atdzimis jaunā kvalitātē.

Publiskās apspriešanas norise plānota līdz 23.martam. Publiskās apspriešanas sanāksme notiks plkst.18 Bauskas novada pašvaldības administratīvās ēkas 2.stāva zālē.

Informācija par publiskās apspriešanas norisi, kā arī anketas viedokļa paušanai pieejamas Bauskas novada pašvaldības mājaslapā, pagastu pārvaldēs, kā arī citās pašvaldības iestādēs.

Administratīvā korpusa un sporta spēļu halles rekonstrukcija Pilskalna ielā 26, Bauskā, tika plānota teritorijā, kur patlaban atrodas angārs un nogāze uz Krasta ielas pusi līdz bijušajai āra kafejnīcai "Sarkanie jumti".

Ēka ir projektēta piecos līmeņos, turklāt tas darīts tā, lai būve pilnībā iekļautos krasta terasēs un veidotu vienotu sporta kompleksu - stadions, sporta spēļu laukumi, jaunā slēgtā sporta halle.

Plānojumā paredzēts ne vien izbūvēt ēku, bet arī mūsdienīgi sakārtot volejbola, tenisa un handbola laukumus. Terasēs plānots izvietot soliņus un atpūtas vietas sporta bāzes apmeklētājiem. Būvniecības noslēgumā paredzēts sakārtot pilsētnieku iecienītu peldvietu Mūsas upes krastā, radot pievilcīgu kopskatu pilsētas vidē.

Daudzfunkcionālās sporta halles apbūves laukums ir 1715 kvadrātmetri, kopējā stāvu platība - 5896 kvadrātmetri.

1.stāvā plānota zāle galda tenisam ar transformējamu sienu, sanitārie mezgli sievietēm, vīriešiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, dežuranta administratīvā telpa, kā arī apskaņošanas un vadības telpa un vestibils ar galveno ieeju.

2.stāvā plānota zāle prāta spēlēm (dambretei, šaham) un reizē arī konferenču zāle, sanitārie mezgli sievietēm, vīriešiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Šajā stāvā ir trīs kabineti Bērnu un jaunatnes sporta skolas un sporta centra "Mēmele" administrācijai.

Mīnuss 1.stāvā plānots izvietot transformējamas tribīnes, tehniskās telpas un sanitāros mezglus. Tribīņu daļā pēc to transformēšanas paredzēta treniņu vieta vieglatlētikā.

Mīnuss 2.stāvā plānota sporta zāle 1071 kvadrātmetra platībā, kas dalāma divās atsevišķās daļās ar transformējamu sienu. Šī zāle izmantojama basketbolam, florbolam un volejbolam, šeit arī izvietojamas papildu sēdvietas. Šajā stāvā izvietoti sanitārie mezgli - sešas ģērbtuves, tai skaitā arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Mīnuss 3.stāvā plānota standartiem atbilstoša cīņas sporta zāle un trenažieru zāle, sanitārie mezgli (kopā četras garderobes).

Sporta hallē plānotas darba vietas 12 darbiniekiem, un vienlaicīgi sportot tajā varēs ap 100 sportistu. Hallē paredzētas 350 skatītāju vietas, taču atkarībā no sporta veida izspējams izvietot papildsēdvietas vēl 350 skatītājiem.

Angāra demontāžas un sporta halles būvniecības un aprīkojuma iegādes plānotās kopējās izmaksas, pēc tehniskā projekta, tiek prognozētas 5 405 645 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

Zvaigznīšu brīdis

Tiek prognozētas p l ā n o t ā s 5 405 645 eiro izmaksas.No kurienes būs šis finansējums,ja valstī nav pietiekoši naudas pat aizsardzībai? Vai kāds ir jau to apsolījis dot ?
Nevaram pat apgūt laikā no valsts kases paņemtos tūkstošus ģimnāzijas renovācijai,tagad cierējam uz miljoniem .

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 09:17

ES

Miljonāru novads!!! Katrs pa miljonam un lieta darīta! bet maksās nabagi nodokļu maksātāji! vai tiešām nevarēja pieticīgāk?

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 10:29

prātiņ,nāc mājās !

projekta bīdītāju ikonveidīgiem portretiem ar katram blakus mūžam degošu sveci ir jābūt pirmajam,ko šajā monstrā ieraudzīs apmeklētājs.
Kā paredzēts izmantot nu jau pagalam sagandēto un mūžam tukšo laukumu pie stadiona ieejas,kas nes nepamatoto *stāvlaukums* nosaukumu ?
Tā būtu vispiemērotākā vieta hallei. Un kopā ar peldbaseinu !

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 12:03

rrrrrrrrrrrrrrrr

tas stāvlaukums noteikti ir par mazu kādai hallei utt, jo hallei arī būs vajadzīgs stāvlaukums!

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 12:19

sportists

Bauskā sporta halle ir vajadzīga. Tā ir mūsu bērnu nākotne. Nauda? Cik miljoni valstī ir pazuduši bez seguma? Šeit būs konkrēta funkcionāla ēka, kas tiešām nepieciešama.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 12:19

Mamma

Halle ir vajadzīga pie skolas!!! Tur kur ir bērni!

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 13:03

konkrēti

cik ir "pazudis bez seguma" Bauskas novadā????

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 13:52

vārds

Un mīnus 4.stāvā varēja vēl peldbaseinu uzcelt, tad gan super būtu;)

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 14:14

ekonomijas izskapts

vai mīnus 4.stāvam domes vadība kasa naudiņu no pirmskolas audzinātāju aldziņaaam???????

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 15:05

to ekonomijas izskapts

nu pilnīgi pareizi, ka naudiņu ņems no pirmskols audzinātājām, jo no drauģeļu bandas novada administrācijā to darīt nevar, tāpēc ka amatos salikti biedrības "plika pakaļa uz pirts lāvas" locekļi, no tiem jau naudu atņemt nevar. ābelnieka & krīzes menedžeru komandas attīstītie īpašie konkursi uz amatu vietām, kuri domāti konkrētiem cilvēkiem, pēdējais hīts ir ekonomiste...

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 23:15

Zuze

Interesants raksts bija Dienā
http://www.diena.lv/latvija/zinas/bauska-sporta-halles-buvniecibu-maldinosi-deve-par-rekonstrukciju-14090169

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 14:57

Murgs

Domes vadība plāno aizņemties Valsts kasē.Ar kādām tiesībām daži cilvēki lems par visa novada nākotni.Nauda taču būs jāatdod visiem kopīgi.Tagad apcirps algas bērnudārza audzinātājām,pēc tam droši vien vairs nebūs brīvpusdienas,par pabalstiem mazturīgajiem nemaz nerunājot.Kam tas ir izdevīgi?Nu ne jau novada iedzīvotājiem.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 17:37

UK

Pavērojiet-kas bīda šo projektu-viņiem nospļauties par mūsu viedokli! Taisa cirku ar šitām apspriešanām! "Politieskie lēmumi"jau sen pieņemti!

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 19:06

Gita

Domes vadībai vajadzēja atkāpties jau tad,kad izgāzās ģimnāzijas renovācija.Nauda izkaisīta vējā.Pie tam vēl aizņēmums no Valsts kases.Atliek vienīgi cerēt uz Valsts kasi,ka tā naudu neaizdos.Citādi novada bankrots jau redzams.Tur vispār kāds domā ar galvu.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 18:00

Dita

aizmirsti, ka šos varēs patriekt no siles, ne jau tikai ģimnāzijas ir cirks, bet cik naudas jau ir ieguldīts ūdens projektos, un cik vēl ieguldīs Bērzu projektā? iedzīvotāji, kuri maksā nodokļus pajautājiet vadībai, KAPĒC nodokļu nauda bez skaita tiek ieguldīta nesakarīgu projektu stutēšanai, vai jūs jau painteresājāties cik naudas ir pazudis un cik vēl pazudīs Īslīces ūdenī??? tauta tie iet jau pāri miljonam, bet darbiem gala kā nav tā nav, lai saglābtu budžetu sāk noņemt algas skolotājiem, tai laikā, kad ģimnāzijas projekta stutētājam- galvenajam lētākajam iepirkuma speciālistam algu ta palielināja

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 23:24

ja jau, tad jau

vai pie vienas reizes nevarētu padziļināt Lielupi uz augšu no Grāvendāles kanāla, kā arī Mūsu, cik jauks tad skats no garāmbraucošā kuģīša pavērtos uz jauno halli

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 18:31

Neapstāties

Gana vaimanāts jāsākas reālam darbam un jābūt konkrētam rezultātam .Darbs visu noliks savās vietās.Daudzfunkcionālajai sporta hallei būvniecības vieta pareizi izvēlēta ,kur vēl ja ne stadionā .Vēlu veiksmi ,lai top Bauskai sava sporta halle.

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 21:56

jautājums

vai 3 stāvus zem zemes un tik pat virs zemes var uzbūvēt par 5,5 miljoniem? vai arī atkal būs lētākais iepirkums, un .... viss būs dziļā pakaļā kā tas ir ļoti uzskatāmi redzams: ar ģimnāziju un vēl dažiem projektiem???

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 23:28

ārprāc

kad vēsturnieks beidzot sapratīs, ka viņa vieta ir muzejā???

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 23:31

sviests

nu jācer, ka vēl pirms, būs novedis bankrotā novadu

pirms 5 gadiem, 2015.03.19 23:40

viedoklis un tikai

Kāda te apspriešana.Tas ir tikai ķeksītis,tāpat izdarīs kā nolēmuši.Te ir vajadzīgs referendums.Stādot 2015.g.budžetu visvairāk tika "apcirptas" izglītības iestādes-tātad bērni.Šodien izskan skaļš sauklis-mēs dosim bērniem.Kaut kā neiet kopā.Varbūt vajadzēja labāk ietaupīt uz iepirkuma un attīstības nodaļu algām,nevis uz bērniem.Un kā ar bibliotēku.To vairs nevajag.Tā lai pagaida.Neticu,ka finanšu nodaļas vadītāja piekritīs šādam aizņēmumam.Viņa salīdzinot ar izpilddirektoru ir īsts,gudrs speciālists ar labu finansista izglītību.Pēc nākošajām vēlēšanām droši vien būs cits novada priekssēdētājs.Bet kā ar izpilddirektoru.To jau neievēl.Tātad viņam vajadzētu atbildēt personīgi par šādu aizņēmuma ņemšanu.Lai strādā visu mūžu,kamēr atdod valstij tos miljonus,ne jau novada bērniem tas jādara.

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 06:29

tikai

pilnīgi piekrītu

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 08:38

Ekonomistei-tikai nevajag

Tikai nevajag teikt,ka tā nebija.Izglītības iestāžu pasākumiem līdzekļi tika samazināti nenormāli.Gribu redzēt,kā no Novada vadības puses tiks atbalstīta meitene no ģimnāzijas,kas piedalīsies matemātikas olimpiādē Taizemē.Atradīsies kāda naudiņa.Vai varbūt par to nemaz neesat dzirdējuši.

pirms 5 gadiem, 2015.03.20 07:33

Vietējās ziņas