Bauskā organizē gidu kursus

Teorētiskas atziņas un praktiski padomi piecās nodarbības būs pieejami gidu kursu dalībniekiem. Tos novembrī organizē Bauskas tūrisma informācijas centrs (TIC) sadarbībā ar Bauskas muzeja un Bauskas pils muzeja speciālistiem.
 
Bauskas TIC vadītāja Inese Turkupole-Zilpure «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka nodarbības notiks piecas dienas novembrī. Pirmajā tikšanās reizē piektdien, 6. novembrī, klausītāji gūs teorētisku un metodisku informāciju par darba organizēšanu dažādām mērķgrupām. Paredzēti arī praktiski uzdevumi.

Turpmākajās nodarbībās varēs gūt ieskatu Bauskas vēsturē, izzināt ko vairāk par vecpilsētu, izcilajiem baušķeniekiem. Kursanti apmeklēs Bauskas muzeju, vecpilsētu, šīs nodarbības vadīs muzeja speciālists Aigars Urtāns. Turpmākajās nodarbībās kursantus iepazīstinās ar Bauskas pils vēsturi, tās atjaunošanas gaitu. Gidu kursos stāstīs par arhitektūru un pilsētbūvniecību Bauskā, par novada pilīm un muižām, baznīcām. Klausītājus iepazīstinās ar pašvaldības projektiem, attīstības prioritātēm, novada aizsargājamām dabas teritorijām.

Kursiem pieteikušies 23 interesenti, gidi gan no Rīgas, Jūrmalas, Jelgavas, Dobeles, arī baušķenieki. Interesentu vidū uzņēmēji, kuri aicina pie sevis apmeklētājus un stāsta tiem par savām ražotnēm, saimniecībām.

Kursu mērķis ir izglītot esošos Bauskas, Zemgales un Latvijas gidus par Bauskas vēsturi, Bauskas pili, citiem novada apskates objektiem, pašvaldību. Tas veicinās objektīvas informācijas izplatīšanos, iespējams, arī jaunu tūrisma maršrutu izveidošanu. «Šajos kursos vēlamies paaugstināt gidu darba kvalitāti, tāpēc pirmajā nodarbību dienā lekciju par metodikas jautājumiem apmaksā Bauskas novada pašvaldība,» piebilst I. Turkupole-Zilpure.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas