Bauskā pagaidām «Lidl» veikalu nebūvēs 11

Arvien saglabājot noslēpumainību un neatklājot, kad tad īsti atvērs veikalus, straujus apgriezienus darbinieku komplektēšanā sākusi mazumtirdzniecības kompānija «Lidl». Ienākt Latvijā tā sola jau labu laiku, turklāt ar vērienu – veikalus atvērs vienlaicīgi, darbiniekiem sola nozarē lielākās algas un citus sociālos labumus, ziņo portāls lsm.lv.

Šovasar ekspluatācijā tika nodota «Lidl Latvija» loģistikas centra ēka Rīgā. Paredzēts, ka jaunuzceltais loģistikas centrs Dzelzavas ielā 131, kura platība ir 51 000 kvadrātmetru, nodrošinās «Lidl» veikalu darbību Latvijā un Igaunijā. Tajā atradīsies arī uzņēmuma galvenais birojs. Tāpat ekspluatācijā nodotas desmit «Lidl» veikalu ēkas. No tām gan neviena neatrodas Bauskas reģionā.

Mēģinot skaidrot, kad «Lidl» varētu veikalu atvērt Bauskā, kompānijas pārstāvis Ingars Rudzītis norādīja, ka pašlaik atturēsies no detalizētākiem komentāriem par nākotnes attīstības plāniem. Viņš atklāja, ka šobrīd «Lidl Latvija» aktīvi meklē darbiniekus jaunajiem veikaliem, Bauskai tuvākais atradīsies Jelgavā. Būvētas vēl tiek vairākas tirgotavas Latvijas reģionu pilsētās – Ogrē, Ventspilī, Daugavpilī un citviet, bet Bauska pagaidām šajā uzskaitījumā izpaliek.

Informācija «Lidl» mājaslapā liecina, ka veikalu darbinieki joprojām tiek meklēti Rīgā, Valmierā, Tukumā un citās vietās, solot līdz sešu eiro stundas likmi pirms nodokļu nomaksas jeb 960 eiro bruto algu, ja strādā 160 stundas mēnesī.

Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācijas izpilddirektors Noris Krūzītis intervijā Latvijas Radio vērtēja, ka «Lidl» solītie labumi jau tagad šur tur ir realitāte, tāpēc pārāk liels satricinājums darba tirgū, iespējams, nav sagaidāms. Turklāt strādājošo rindas papildinājusi Covid-19 raisītā krīze.

«Tajā pašā laikā jāsaka, ka tik vienkārši darbiniekus dabūt nav. Viņu ir tik, cik ir. Lielākie tirgotāji, piemēram, «Rimi» jau šobrīd maksā krietni vairāk par vidējo nozarē. Jāatzīmē, ka ne tikai alga ir tas, kas nosaka, vai un par cik var pārpirkt kādu darbinieku. Ir ārkārtīgi daudz aspektu mūsdienās. Darba tirgum ir jābūt ārkārtīgi elastīgam, jāmāk piedāvāt elastīgu darba grafiku, vēl labs kolektīvs, apmācības. Domāju, ka tirgus pārdale būs, un te būs varbūt diezgan agresīvi paņēmieni, kā iegūt darbiniekus, bet vairāk tādi radoši,»klāstīja Krūzītis.

Lielas izmaiņas darbaspēka tirgū neparedz arī Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs. Taču viņš atzina, ka migrācija ir sagaidāma, turklāt kāds tirgotājs konkurences pastiprināšanos var neizturēt. 

«Iespējams, ka «Lidl» būs nedaudz labākas algas kā citur, bet arī jāsaprot, ka disciplīna tur ir daudz stingrāka un darba laika uzskaite ir ļoti skrupuloza,» norādīja Danusēvičs.

Līdz ar «Lidl» izvēršanos vidējās algas gan nozarē kāpšot, bet ne daudz, turklāt citi tirgus dalībnieki nupat jau esot darba samaksu palielinājuši, bet darba ražīgums tam tik strauji līdzi netiekot.


Pievieno komentāru

Komentāri 11

NU

Ļoti žēl, ka vēl te neredzēt Lidl. Varēja jau uz A7 uzstutēt te vienu un izjaukt RimiMaxim karteli.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.25 23:30

Hm

Hmm, diezgan pieklājīgas algas priekš veikala darbiniekiem, it īpaši, ja salīdzina ar vergturiem Rimi un Maxima. Ceru, ka tas izraisīs pozitīvu reakciju darba tirgū un arī vergturiem nekas cits neatliks kā ievērojami celt algas.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.26 09:28

Un jā

Pircēji paši novērtēs, ja ieejot veikala izstums ārā pilnus ratiņus un vel makā nauda paliks pāri. It īpaši, ja epidēmijas dēļ tiks slēgtas robežas, un tie Latvijas pilsoņi, kuri iepirkās šajā veikalu tiklu ķēdē kaimiņvalstīs, tagad to varēs izdarīt daudz tuvāk mājām.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.26 09:30

Tautiete

Kad Jelgavā tiks atvērts Lidl veikals?

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.26 19:27

Jelgavnieks

Viena tante teica ka visus Lidlus vērs janvārī.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.06 20:53

Inga

nu jaa, nebuuvees, un nezaaļu pļava aiz Topa, gar Zaļās ielas trasi, turpinaas zelt un plaukt!))(((

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.26 19:58

jelgava mezciems

lidl ar vācu punktualitati ir pašvaki jo Mežciema pie Jelgavas lidl karte piedava ka darbavietu tiem kas doma pieteikties Mežciemā.
ja nav vērā ka vīruss jau pavasari sabojāja lidl atvēršanas plānus tad franču Decathlon izskatās atvērsies ļoti precīzi ka pirms gada solīja un ja tā viļņi nāks tad ja lidl neatceras interneta veikalu ka tas ir konkurentiem no ikea līdz rimi tad būs švaki un viss attīstīsies tāpat kā pirms 15 gadiem zviedrijā.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.26 22:17

reģionālis

Varētu Lidl uzcelt Bauskas novada, Bauskas pilsētas, Zaļās ielas, labās puses, 3/4 no centra reģionā.

pirms 7 mēnešiem, 2020.10.29 00:39

Vietējās ziņas