Bauskā par valsts svētku sarīkojumu formātu vēl tiek domāts

Šogad atcelti daudzi tradicionālie valsts svētku pasākumi. Patlaban zināms, ka nenotiks militārās parādes un svētku uguņošana Rīgā, kā arī pie Brīvības pieminekļa nevarēs vērot amatpersonu svētku uzrunas.

Virkne pašvaldību paziņojušas par pasākumu atcelšanu, pārveidošanu, proti, vietvaras plāno radīt attālinātas svētku norišu vērošanas iespējas.  

«Jaunie epidemioloģiskie nosacījumi stipri ietekmē arī kultūras nozari, tostarp mūsu, Bauskas kultūras centra (BKC), plānus. Pašlaik plānojam, ka 11. novembra pasākums notiks,» atklāj Bauskas kultūras centra pārstāve Līga Stankeviča. Viņa norādīja, ka informācija par lāpu gājienu un parādi vēl tiks precizēta, bet Lāčplēša dienas sarīkojums norisināsies ierastajā vietā – pie pieminekļa «Par Latvijas brīvību kritušiem», ievērojot visus piesardzības pasākumus.

Latvijas Republikas proklamēšanas dienai veltītais sarīkojums 17. novembrī Bauskā līdz šim bija paredzēts kā svinīgs koncerts ar amatiermākslas kolektīvu dalību, taču tagad zināms, ka tas nenotiks. BKC sācis darbu cita formāta pasākuma organizēšanā patriotiskā noskaņā, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības nosacījumus.

«Nevēlamies pagaidām atklāt precīzu informāciju par pasākumu, pirms vēl paši esam paguvuši publicēt kādu vēsti par gaidāmo. Sarīkojums būs drīzāk kā akcija, kas norisināsies pilsētā, bet ne iekštelpās,» teic L. Stankeviča.

Atgādinām, ka Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtas situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. «Covid-19» joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Reaģējot uz rudenī pieaugušo slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas, bet no 14. oktobra maskas jāvalkā arī sabiedriskās vietās, kur uzturas vairāk nekā 15 minūtes. Pašlaik iekštelpās pulcēties publiskos pasākumos atļauts līdz 500 cilvēkiem, neatkarīgi no telpu izmēra, taču vienlaikus pulcējot ne vairāk kā 50% no kopējā iespējamā cilvēku skaita telpā un ievērojot to, ka vienai personai jānodrošina 3 m2. Telpās drīkst notikt tikai tādi pasākumi, kuros ir fiksētas, personalizētas sēdvietas; brīvā dabā – līdz 1000. Privātos pasākumos iekšā var pulcēties 30, bet ārā – 300 cilvēku.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas