Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā paredzēts uzstādīt pieminekli Vilim Plūdonim 4

Bauskā, Saules dārzā, nākampavasar varētu tapt atklāts piemineklis Vilim Plūdonim. Šādu ieceri deputāti atbalstījuši izglītības, kultūras un sporta lietu, kā arī vides un attīstības komitejas sēdēs.

Bauskas Būvvaldes vadītāja Dace Putna «Bauskas Dzīvei» paskaidroja, ka ideja iemūžināt novadnieka, izcilā latviešu dzejnieka, poēmu un balāžu meistara Viļa Plūdoņa piemiņu pieder novada domes priekšsēdētājam Raitim Ābelniekam. Pieminekli paredzēts uzstādīt līdz 2014. gada martam, kad atzīmēs dzejnieka 140 gadu jubileju. To plānots uzstādīt Plūdoņa ielā, Saules dārza skvēra vienā malā.

Komiteju sēdēs deputāti atbalstīja vēlmi rīkot V. Plūdoņa skulptūras izveides Saules dārzā un Saules dārza skvēra attīstības koncepcijas metu konkursu. Konkursa uzdevums būtu izveidot Bauskas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem estētisku un ainaviski pilnvērtīgu vidi V. Plūdoņa pieminekļa eksponēšanai. Skulptūras izveidei paredzēts izmantot metālu vai dabisko akmeni. Tai jābūt viegli kopjamai, iespējami drošai pret vandalisma aktiem, diennakts tumšajā laikā to paredzēts izgaismot.

Saules dārza skvēru paredzēts rekonstruēt, veidojot pasīvās atpūtas zonas, ainaviski pilnveidojot vidi ap topošo pieminekli. Vēlams projektā ietvert arī mazās arhitektūras formas: soliņus, atkritumu urnas.

Vides un attīstības komitejas sēdē 11. jūlijā deputāts Jānis Feldmanis vēlējās zināt, kādas varētu būt pieminekļa izveides finansiālās izmaksas. Kā viens no izmaksu iespējamajiem variantiem tika minēti 20 000 latu. Summa varētu tikt precizēta līdz domes sēdei 25. jūlijā. J. Feldmanis arī ierosināja objektu īstenot vairākās kārtās. Nākamā gada martā jābūt gatavam piemineklim V. Plūdonim, savukārt Saules dārza rekonstrukciju varētu veikt pakāpeniski vēlāk.

Galīgais lēmums par pieminekļa uzstādīšanu V. Plūdonim un metu konkursa izsludināšanu deputātiem būs jāpieņem domes sēdē 25. jūlijā.


Pievieno komentāru

Komentāri 4

Kā tad ir?

Kādreiz tas pats Ābelnieks tak ar putām uz lūpām nobremzēja ideju par atpūtas un izklaides parka izveidi Saules dārzā, jo tur, lūk, ir bijuši Latviešu draudzes kapi? Kur tad tagad konsekvence, ka pieļauj pieminekli Plūdonim un vēl nez ko? Nepārprotiet - piemineklis Plūdonim Bauskā, protams, ir vajadzīgs!!! Lai tas būtu kaut vai Saules dārzā, kur tiešām ir vajadzīgs kāds skaists vides akcents!!! Runa ir tikai par esošā mēra principiem, kas lokās kā koku galotnes vējā pēc izdevīguma.

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 11:40

Vilis

Nu, piemineklim (piemiņas vietai mirušam cilvēkam) tomēr nav nekāda sakara ar izklaides parku... tā, ka nevajag meklēt te kašķi!

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 12:46

vvv

Saules dārzā uzstādījāt strūklaku,ielikāt lielu naudu,kur tā ir un kas par to atbild? Ābelnieks tajā laikā,kad uzstādīja strūklaku ari bija Bauskas valdības koalīcijā....

pirms 7 gadiem, 2013.07.12 12:56

Vietējās ziņas