Bauskā pazīstamās ginekoloģes beidz darba gaitas 13

Pelnītā atpūtā dodas profesionālas un Bauskā mīlētas mediķes, bez kuru palīdzības nebūtu iedomājamas simtiem vietējo ģimeņu dzīve.
 Šonedēļ dakteres ginekoloģes Alla Hačikjana un Melita Davidone aizvadīja pēdējo darbdienu. Trešdien, 17. jūnijā, kolēģi un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks svinīgā pasākumā novērtēja abu mediķu darbu un pateicās viņām.
 
Ginekoloģēm Bauskas novada pašvaldības godarakstu piešķīra par ieguldījumu medicīnā Bauskas novadā un jauno speciālistu sagatavošanā. Pašvaldības priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks atklāj, ka pienākumu pilnajā ikdienā ir arī patīkami notikumi. Tāds ir šis uzdevums, kad jāpateicas novada cilvēkiem, labiem speciālistiem, kas palīdzējuši citiem un ar savu darbu novadu darījuši labāku. «Lai stipra veselība un nezūd dzīvesprieks!» novēlēja R. Ābelnieks.

SIA «Bauskas slimnīca» vadītājas Mirdzas Brazovskas apsveikuma runas laikā asaras acīs sariesās kā viņai pašai, tā darbabiedrēm. «Kā kolēģe, sieviete, paciente un bērnu māte vēlos pateikt paldies par visu, ko esat darījušas. Tas pat nav vārdos izsakāms, jo jūsu darbs vienmēr bijis 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, 365 dienas gadā. Atminos reizes, kad diennaktīm neizgājāt no slimnīcas. Nebaidos teikt, ka esat sagaidījušas šajā pasaulē tūkstošiem bērnu,» dakteru ieguldījumu novērtēja M. Brazovska. «Veselību, katru dienu, piepildītu ar dzīvesprieku, un spēju priecāties par to, kas dots!» vēlēja iestādes vadītāja.

Alla Hačikjana pārliecināta, ka dzīve ir skaista jebkurā posmā un laikā. «Tagad būšu brīva meitene. Varēšu laiku veltīt sev un ģimenei,» piebilst daktere. «Slimnīca man ir mīļa. Esmu laimīga, ka te varēju strādāt. Ir nedaudz skumji šodien atvadīties, bet gribas jau doties pelnītā atpūtā. Darbi ņem virsroku, grūti sekot līdzi tehnoloģiskajam progresam,» atzīst mediķe.

A. Hačikjanai nākamgad būtu sakrāta 50 gadu profesionālā pieredze. Savas darba gaitas Bauskas slimnīcā viņa sāka 1966. gadā. Kopš 1960. gada viņa ir pazīstama ar bērnu ārsti Vairu Kūmiņu. Viņas iepazinās Rīgas Medicīnas institūtā. V. Kūmiņa atminas, ka kolēģe allaž bijusi aktīva, darbīga un sabiedriska. «Nekas jau nav mainījies arī tagad,» piebilst V. Kūmiņa. Ginekoloģe sākumā cerēja kļūt par ķirurģi, bet pēc trešā kursa Bauskas slimnīcā prakses laikā redzētā nospriedusi: «Ja gribu palikt par vecmeitu, varu strādāt ķirurģijā.» Ķirurgiem bija ļoti liela slodze.

Pirms 50 gadiem Rīgas Medicīnas institūtā acu ārste Ilze Kinta studēja kopā ar M. Davidoni. Sākumā daktere nav varējusi izlemt starp angļu valodu un medicīnu. Kad izvēle krita par labu otrajam variantam, viņa izvēlējās ginekoloģijas specialitāti, jo gribējās kaut ko vairāk nekā terapija. I. Kintas atmiņas par kopā pavadīto laiku kopš 1966. gada ir tās labākās: «Melita mācībās bija uzcītīga, kopā kārtojām eksāmenus. Pēc piektā kursa, izvēloties specialitāti, abas šķīrāmies, bet ne uz ilgu laiku. Strādājām vienā iestādē, Melita pieņēmusi arī manus bērnus un četrus mazbērnus.»

Abas ir apbrīnojami profesionālas, iejūtīgas un izpalīdzīgas. Šajā specialitātē strādājošajiem misija ir palīdzēt jebkurā laikā, teic I. Kinta. Ginekoloģe M. Davidone Bauskas slimnīcai ir uzticīga kopš 1973. gada, tāpēc grūti vēl aptvert dzīves lielās pārmaiņas: «Ir sajūta, ka es dodos atvaļinājumā. Pēc mēneša redzēs, kā būs.»

Pievieno komentāru

Komentāri 13

un kas

nāks viņu vietā? :)
Protams, visu cieņu abām kundzēm, paldies par darbu, lai izdodas laba atpūta! :)

pirms 5 gadiem, 2015.06.21 12:45

sarmīte

Paldies abām dakterēm! Esmu ļoti pateicīga viņām par sto laiku, kad gaidīju savus bērnus! Lai Jums jauka atpūta!

pirms 5 gadiem, 2015.06.21 13:34

mjaa

kaa vinas tagat pieradiis pie ikdienas raamaa pluuduma!?? gan jau aatri. kas nomainiisies pee vinaam , peec gadiem, ja vinas atgrieztos darbinaa, laikam neatpaziitu savas darbvietas))) , lai veicaas abaam kundzem godam pelnitajaa atputaa! paldies par kopaa pavadito laiku!

pirms 5 gadiem, 2015.06.21 14:55

viktorija

mīļi paldies Melitai par iejūtību ,laipnību.Žēl,ka nebūs Bauskā labas ārstes vairs.Pie kuras lai tagad iet?

pirms 5 gadiem, 2015.06.21 20:26

Ar cieņu

Visdziļākā cieņa abām dakterītēm par garajiem gadiem, palīdzot sievietēm. Gaišas dienas!

pirms 5 gadiem, 2015.06.21 21:31

Anna

Paldies abām jaukajām un labajām dakterītēm. Lai izdodas labi atpūtas gadi!

pirms 5 gadiem, 2015.06.22 07:50

Anita

Paldies dr-rei Hačikjanai par profesionalitāti. viņa piedalījās mana dēla dzemdībās 1973.gadā,neskatoties uz sarežģīto situāciju, tikām ar visu galā. viņas stingrais un uzstājīgais raksturs lika man saņemties.

pirms 5 gadiem, 2015.06.22 10:42

Inga

Vienmēr uzticējos šīm dakterēm, arī tad , kad bija "modes kliedziens" izvēlēties Rīgas speciālistes.
Abas pelnījušas, kā minimums, sirsnīgu paldies! Lai Jums skaista , sirdsmiera pilna atpūta .

pirms 5 gadiem, 2015.06.22 12:17

Peka

Vairāk ,kā 24.gadus mana ģinekoloģīte bija dr.Davidone -palīdzēja sagaidīt manus abus dēliņus.Ultrasonografu apskates un neparedzēto ķeizergrieziena operāciju veica dr.Hačikjana .Vienmēr manā sirdī būs mīļi ,sirsnīgi pateicību vārdi veltīti šīm jaukajām dakterītēm! Lai jauka godam pelnītā atpūta!

pirms 5 gadiem, 2015.06.22 13:03

Sirsninja

Un labi, ka taa, shii gan bija "daktere neiistajaa vietaa"

pirms 5 gadiem, 2015.06.24 11:26

Hh

Intereses pec iegogleju. Hacikjana bus arste,kuru atceresos visu muzu,jo man,daudzbernu mammai,vina teica,ka berni nebusot...

pirms gada, 2019.02.10 00:30

Vietējās ziņas