Bauskā piecas dienas pārspēti siltuma rekordi

Svētdien, 27. septembrī, sasniedzot +23,6 grādus Bauskā pārspēts siltuma rekords, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati. Iepriekš tik silta diena bijusi 1975. gadā, kad reģistrēti plus 23, 2 grādi.

Kopumā pagājušajā nedēļā maksimālās gaisa temperatūras rekordi Bauskā laboti piecas reizes. Otrdien, 22. septembrī, termometra stabiņam pakāpjoties līdz plus 22, 6 grādiem kritis 14 gadus vecs siltuma rekords. Dienu vēlāk – 23. septembrī tika novēroti +24,7 grādi, iepriekšējais rekords +24,1 grāds fiksēts 2003. gadā.

Arī 24. septembrī, gaisam iesilstot līdz plus 24, 1 grādam, pārrakstīts septembra augstākās temperatūras rādījums, iepriekš līdzīga temperatūra bijusi 2015. gadā, kad bijuši plus 23, 7 grādi. Piektdien, 25. septembrī, tika novēroti +23,9 grādi, iepriekšējais rekords +23,7 grādi  reģistrēts 2006. gadā.

Neskatoties uz vasarīgo laiku, pēc LVĢMC informācijas meteoroloģiskais rudens Bauskā iestājies 25. augustā, kad šajā un piecās turpmākajās diennaktīs vidējā gaisa temperatūra nesasniedza +15 grādus.

No pirmdienas, 28. septembra, Latviju šķērso tā sauktā aukstā atmosfēras fronte – līdz ar šo mākoņu un nokrišņu zonu mūsu reģionā ieplūst nedaudz vēsākas gaisa masas, un tik vasarīgi silti laika apstākļi kā aizvadītajā nedēļā un brīvdienās vairs nav gaidāmi. Pieturēsies siltāks laiks, nekā tas ir ierasts septembra beigās un oktobra sākumā, bet nav gaidāma tik augsta gaisa temperatūra, lai tiktu uzstādīti jauni maksimālās gaisa temperatūras rekordi, prognozē LVĢMC.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas