Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bauskā piemin traģēdijas upurus

Klusuma brīdis visā valstī bija 25. novembrī plkst. 10. Svecītes tika novietotas pie abiem «Maxima» veikaliem Bauskā, arī skvērā starp veikalu un novada domi.

Pirms klusuma brīža strādājošie novada domē, deputāti, arī nedaudzie pilsētnieki skvērā nolika svecītes. Bauskas novada domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks atgādināja, ka šī ir lielākā traģēdija, kas notikusi atjaunotās Latvijas laikā. Viņš aicināja godināt bojāgājušo piemiņu. Vienlaikus R. Ābelnieks aicināja ikvienam atbildīgi, ļoti rūpīgi un apzinīgi pildīt sev uzticētos pienākumus.

Līdz ar citiem svecīti skvērā nolika arī jelgavnieks Aivars Rijkurs. Portālam viņš pastāstīja, ka uz piemiņas brīdi atnācis, jo Zolitūdē bojāgājušo  vidū ir arī viņa skolasbiedrene. «Sajūta ir ļoti skumja. Taču es ceru, ka vainīgie tiks noskaidroti. Ieejot lielveikalā, man joprojām skatiens neviļus pievēršas griestiem.»

Lielveikalā «Maxima» klusuma brīdī pircējus neapkalpoja arī kasieres. «Daži cilvēki bija neapmierināti, kādēļ kasieres trīs minūtes gaida un neko nedara,» «Bauskas Dzīvei» atzina «Maximas» pārstāve. Viņa arī norādīja, ka noskaņojums veikala darbiniekiem ir ļoti skumjš. Vienlaikus baiļu par drošību savā veikalā nevienam neesot.

Svecītes tika aizdegtas un novietotas arī pie otra «Maximas» veikala Bauskā, Dārza ielā.

Bauskas novada domes deputāte Inita Nagnibeda portālam pastāstīja, ka līdzjūtību Latvijas tautai un bojāgājušo tuviniekiem izteicis Gruzijas pilsētas Hašuri pašvaldības izglītības, kultūras, sporta un tūrisma departamenta vadītājs Nodars Kvinikadze.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas