Bauskā piestāj tanks «Leopard-2»

Sestdien, 19. septembrī, Bauskā, Uzvaras ielā 1, laukumā pie novada domes, militāro mācību ciklā «Namejs 2020» notika militārās tehnikas un ekipējuma izstāde. Pasākumā piedalījās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa un Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljons un Jaunsardze. Interesenti varēja aplūkot vienību ieročus, ekipējumu un militāro tehniku, tostarp tanku «Leopard 2». Izstādi organizēja Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde.

Bija apskatāmas dažādas tehnikas vienības, piemēram, bruņutransportieris «CVRT Spartan», kas pārvadā prettanku komandu. Kaujinieku pārvietošanai izmanto bagiju «Polaris», apskatāms bija arīdzan poļu kaujas vadības padomju laika bruņutransportieris, visurgājēji, amfībijveida transportlīdzeklis «BMP-2», sešriteņu transportlīdzekļi, kaujas izlūkmašīna «CV (T) Combat», mīnmetēji, prettanku ierocis, granātmetējs «Carl Gustav», kas varot šaut līdz 500 metru attālumā, snaiperšautene «M14», mūsdienu Latvijas armijā izmantotā triecienšautene «G-36», modificētais ložmetējs «FN MAG» un ložmetējs «KSP-58».

Vislielāko interesi izstādē nenoliedzami izraisīja tanks «Leopard-2». «Bruņutehnikas mugurkauls, ātrs, jaudīgs.,» sacīja 53. kājnieku bataljona komandieris majors Kaspars Kokins. Kā «Bauskas Dzīvei» pastāstīja spāņu karavīri, tas esot labākais Eiropā. Ražots Spānijā, bet tā licence nāk no Vācijas. Šis tanks ir efektīvs ugunsspēks, lai sasniegtu un sagrautu mērķus līdz pat 4000 metru attālumā. Tas spēj pārvarēt līdz 4 metriem dziļus ūdensšķēršļus. Tā garums ir 7,70 m, platums 3,75 metri, augstums – 3 m, savukārt svars – 62 500 kg.  Tā maksimālais braukšanas ātrums ir 70 km/h, pilntvertnes nobraukums – 350 km.

Pamatbruņojumā ir koaksiāls ložmetējs (MG3, 7,62 mm), granātmetējs, zenītložmetējs (MG3, 7,62 mm), optiku raksturo dienas un termoredzamība, kā arī ir optikas stabilizētājs. Daudzi bērni gribēja uzrāpties uz tā «muguras». Arī četrus gadus vecais Rolands, ko māmiņa baušķeniece Evita Liepa bija atvedusi uz izstādi. «Viņam patīk viss, kas saistīts ar ieročiem,» atklāj mamma. Izstādi Bauskā apmeklējot pirmo reizi, bijuši militārās tehnikas muzejā Daugavpils novadā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas