Bauskā pirmo reizi pilda pasaules latviešu valodas diktātu 4

Kopā 2054 dalībnieki, no kuriem 12 klātienē Bauskā, šogad izpildīja piekto pasaules diktātu latviešu valodā. Šo pasākumu Bauskas kultūras centrā vadīja latviešu valodas skolotāja Vija Cerusa. 


Ap 300 vārdu garo diktātu ar virsrakstu «Sēņu diktāts», kas ir sēņošanas, interpunkcijas un ortogrāfijas apvienojums, īpaši šim notikumam radīja rakstniece Nora Ikstena. «Šis teksts ir daiļdarbs, emocionāls, ar bagātu valodu, un tas nav viegls teksts,» atzīst V. Cerusa. 


Diktāta lasīšana ātra nebija – tas aizņēma apmēram 40 minūtes. Klusumā un mierīgi V. Cerusa lasīja tekstu un beigās bija tāda izjūta, ka pagājušas nevis 40 minūtes, bet gan tikai dažas. Koncentrācijas pakāpe bija liela – tikpat liela kā apziņa visu paveikt labi. 


Izlabojusi darbus, V. Cerusa slavē diktāta dalībniekus par centību, par attieksmi un par darba kultūru. «Vislabākajam darbam bija četras kļūdas, tad vēl diviem piecas. Bija arī vairāk – pat vairāki desmiti. Esmu priecīga, ka cilvēki bija ieradušies un izrādījuši cieņu latviešu valodai. Ārkārtīgi glīti, korekti, salasāmi rokraksti, turklāt visiem darbiem. Gandrīz visiem ļoti stabilas pamatprasmes,» stāsta pedagoģe.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

mjāā

Vai ir ziņas, kur var pamēģināt "Sēņot" i-netā?

pirms gada, 2019.11.12 09:20

P

Labprāt piedalītos,jo man ir nepabeigta augstākā+bakalaura grāds ekonomikā,bet nesaprotu,kas ir ortogrāfija un interpunkcija.Kad es mācījos,Nora vēl nebija dzimusi.

pirms gada, 2019.11.13 19:06

Vietējās ziņas