Bauskā rīko suņu izstādi + FOTO

Aplūkot un novērtēt dažādu suņu šķirņu izskatu un raksturu interesenti varēja sestdien, 11. jūlijā, Bauskas pilskalna estrādē.

Latvijas dzīvnieku audzētāju biedrības «AKO» rīkotajā suņu izstādē piedalījās divi pekinieši, kuru šķirne Eiropā ievesta no Ķīnas, mazs franču buldogs, divi labradori, kuri ir labi peldētāji un pazudušu cilvēku meklētāji, rotveilers, kuram pēc jaunajām Eiropas Savienības regulām nav nogriezta aste, ģimenes suns leonbergers un ar neierastu, pilnīgi melnu kažoku vācu aitu suns.

Skates organizatore codiete Inguna Mediņa atklāj, ka ar katru gadu izstādes dalībnieku skaits sarūk. Pērn tie bija 18 četrkājainie mīluļi, šogad – pat mazāk nekā puse. «Cilvēki finansiāli nevar atļauties suņu mācības, izstādes. Saimnieki ved savus šķirnes suņus uz lielākām, nopietnākām izstādēm, kur piedalās ārzemju eksperti. Audzētavām nepatīk, ja viņu suņi piedalās citu audzētavu rīkotajos pasākumos,» skaidrojumus kūtrajam apmeklējumam meklē I. Mediņa.

Uz pilskalnu atvestos mīluļus vērtēja eksperte Aina Lukjanska. Viņa pētīja dzīvnieku ārējo izskatu, atbilstību šķirnei, arī raksturu, sadarbību ar saimnieku un uzvedību sabiedrībā. «Saimnieks nedrīkst rupji izturēties pret suni, citādi viņu nevērtēs,» stāsta A. Lukjanska, piebilstot, ka izstādē notiekošais jāpārvērš par rotaļu, lai neradītu dzīvniekam satraukumu.

Junioru grupā par labāko atzina iecavnieces Līgas Kuplās leonbergeri Oiru, kura ir gadu un četrus mēnešus veca. Saimniece, neslēpjot prieku par panākumiem, stāsta, ka pērn rudenī leonbergere Iecavā izgājusi suņu skolu, daudz strādāts arī mājās. Šī nav pirmā Oiras izstāde, bet pirmā vieta līdz šim nav izcīnīta.

Par labāko pieaugušo grupā kļuva divus gadus vecais pekinietis Simba no Rīgas. Saimnieki Ingrīda Pāvule-Alksne un Jānis Alksnis uz izstādi bija atveduši vēl pekiniešu meitenīti Danu. Abiem šī ir otrā izstāde. Simba ir atvests no audzētavas Baltkrievijā, bet Dana – no Liepājas. Kad kucēni auguši, Danai nekrita laukā zobi, Simbam divarpus mēnešos bijusi bruka. «Lielas raizes sagādāja daktera apmeklējums, bet tagad veselība ir laba. Suņuki dzīvo kā māsa ar brāli, visu laiku rotaļājas. Kā jau jaunieši mūsdienās – ar pēcnācējiem nesteidzas,» atklāj saimniece.

Trīs izstādēs iegūstot atzinīgu vērtējumu, suns saņem čempiona titulu. Pēc tam tas var kļūt par vaislas suni un piedalīties ciltsdarbā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas