Bauskā rīkos semināru par labo praksi ES fondu projektu īstenošanā

Trešdien, 10. aprīlī, Bauskā notiks seminārs Eiropas Savienības (ES) fondu finansējuma saņēmējiem un citiem interesentiem par labo praksi ES fondu atbalsta izmantošanā, portālu informēja Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Luste.

Seminārā tiks atklātas aktualitātes ES fondu ieviešanā, kā arī sniegta projektu īstenošanai noderīga informācija, piemēram, par izmaksas pamatojošajiem dokumentiem, komunikācijas iespējām ES fondu projektos, būvdarbu iepirkumu un līgumu kontroli, materiālu drošumu un atbilstību būvniecības projektos. Bauskā ar pieredzi projektu īstenošanā dalīsies Dobeles un Jēkabpils pašvaldību pārstāvji.

CFLA direktors Mārtiņš Brencis atzīmēja, ka ši ir jau trešais pavasaris, kad interesenti tiek aicināti uz kādu no pieciem semināriem Rīgā un reģionos par ES fondu projektu aktualitātēm.

"Pēdējā laikā bieži dzird pieminam izmaksu pieaugumu projektos, tai skaitā būvniecībā. Taču tā ir problēma, kas iezīmējusies visos plānošanas periodos, kopš Latvija saņem ES fondu atbalstu. Mūsu secinājums – izmaksu pieaugums bieži vien ir neatbilstošas plānošanas sekas. Reāli un pilnīgi aprēķini jau sākotnēji ļauj projektu īstenot bez nepatīkamiem pārsteigumiem pusceļā. Iespējams, mazāki skaitļi tāmē acīm ir patīkamāki, bet veicamos darbus tas lētākus, diemžēl, nepadara,” atzīst M. Brencis.

Seminārs Bauskā sāksies pulksten 11 Bauskas pils konferenču zālē, pieteikšanās semināra apmeklējumam un darba kārtība pieejama CFLA mājaslapā.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas