Bauskā sāk dalīt pārtikas pakas 2

Latvijas Sarkanā Krusta Bauskas komiteja 30. martā sāka Eiropas Komisijas (EK) nodrošinātās pārtikas izsniegšanu pilsētas vistrūcīgākajām personām, informē Sarkanā Krusta (SK) komitejas izpilddirektore Sandra Pumpuriņa. Novada pagastos pārtiku trūcīgajiem dalīs sociālie darbinieki.Bauskā trūcīgās personas statuss ir vairāk nekā 900 cilvēku, informē novada sociālā dienesta darbiniece Inta Baltgalve. Taču Sarkanais Krusts saņēmis pārtiku trīskārt mazākam skaitam cilvēku, tāpēc pārtikas saņemšana tiek reģistrēta, brīdina Sandra Pumpuriņa. Lai dalībvalstīm iedalītu programmas līdzekļus, EK izmanto tādu kategoriju kā iedzīvotāji «nabadzības riska grupā». To attiecina uz personām, kuru ienākumi ir mazāki par 60 procentiem no vidējiem ienākumiem konkrētajā valstī. Pēc šiem aprēķiniem Latvijas situācija šķiet šokējoša - nabadzības riska grupā ietilpst 26 procenti iedzīvotāju jeb vairāk nekā 585 tūkstoši cilvēku, informē Ivars Bušmanis, EK pārstāvniecības Latvijā preses sekretārs. Labklājības ministrija aprēķinājusi, ka 2010. gadā trūcīgo skaits var sasniegt 200 tūkstošus. Savukārt Zemkopības ministrija, kuras pārziņā ir pārtikas programmas darbības nodrošināšana Latvijā, izmantojusi Labklājības ministrijas, Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departamenta apkopoto pašvaldību informāciju par personu skaitu pilsētās un novados, kurām ir spēkā trūcīgas personas statuss. Saskaņā ar šiem datiem, prognozēts, ka 2010. gadā trūcīgo personu varētu būt aptuveni 77 tūkstoši. Šādam skaitam cilvēku tiks nodrošinātas bezmaksas pārtikas pakas. Diemžēl trūcīgo skaits ir krietni lielāks un pārtikas paku visiem nepietiks. Starptautiska produktu piegādātāju konkursa uzvarētāja - akciju sabiedrība «Dobeles dzirnavnieks» - 2010. gada programmas īstenošanai piegādā pārtikas produktu komplektus labdarības organizācijām, kas tos bez maksas pakāpeniski izdalīs. Pārtikas produktu komplektus piegādās 17 norīkotajām labdarības organizācijām 441 izdales vietā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

nabags

Ieguvām neatkarību, lai tagad ar izstieptu roku ietu pēc pārtikas pakām. Zemāk jau latviešiem nebija kur nokrist. Tādu mēs gribējām dzīvi? Jāsaka liels paldies tām 100 gudrajām galvām.

pirms 11 gadiem, 2010.04.01 11:19

kika

Un vai tiešām zem bildes vēl jāuzsver tie kas saņem to paku , lai tad visi zin kurš tad mums ir tas mazturīgais ? Jau tāpat cilvēkiem neiet labi šai grūtajā laikā , bet vēl jānoliek uz apskati :(

pirms 11 gadiem, 2010.04.01 10:34

Vietējās ziņas