Bauskā sestdien notiks militārās tehnikas un ekipējuma izstāde 12

Šosestdien, 19. septembrī, Bauskā, Uzvaras ielā 1, laukumā pie novada domes, no plkst. 10 līdz plkst. 15 militāro mācību ciklā «Namejs 2020» notiks militārās tehnikas un ekipējuma izstāde. Pasākumā piedalīsies NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupa un Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, Zemessardzes 1. Rīgas brigādes 53. kājnieku bataljons un Jaunsardze.

Interesenti varēs aplūkot vienību ieročus, ekipējumu un militāro tehniku, tostarp tanku «Leopard 2», ziņo Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Informācijas daļā. Varēs uzzināt par dienesta iespējām Nacionālajos bruņotajos spēkos un tikties ar karavīriem. Pasākuma laikā būs pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi.

Savukārt jaunsargi šai dienā cīnīsies par pulkveža Jura Dalbiņa kausu. «Sacensību mērķis ir fiziski un garīgi pilnveidot jauno paaudzi,» tāda ir bijušā Nacionālo bruņoto spēku komandiera, atvaļinātā pulkveža īslīcieša Jura Dalbiņa nostāja.

Tā kā pārvietosies militārā tehnika, konvojēšanas laikā gaidāmi satiksmes ierobežojumi Kalna ielā līdz novada domei Uzvaras ielā laikā no plkst. 8 līdz 9, kā arī pēc izstādes pēc plkst. 16, tā «Bauskas Dzīvei» sacīja Egīls Gailis, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Bauskas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks.

Jau ziņots, ka no 15. augusta līdz 4. oktobrim, visā Latvijā norisinās Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikls «Namejs 2020».
Militāro mācību cikla «Namejs 2020» uzdevumi ir izvērtēt un pilnveidot Bruņoto spēku komandvadības sistēmu, stiprināt sadarbību starp vienībām, Iekšlietu ministrijas struktūrām un pašvaldībām, pārbaudīt un pilnveidot apgādes jautājumus, kā arī pārbaudīt un pilnveidot gaisa un sauszemes operāciju integrācijas procedūras.

Nacionālo bruņoto spēku militāro mācību cikla «Namejs 2020» Zemessardzes 1. Rīgas brigādes atbildības teritorijā – Rīgā, Jūrmalā, Babītes, Olaines, Mārupes, Ķekavas, Baldones, Iecavas, Vecumnieku, Bauskas, Stopiņu, Salaspils, Garkalnes, Carnikavas, Ādažu, Ropažu un Rundāles novadā –  aktīvā fāze notiks no 21. līdz 27. septembrim.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Lauki

Tā būs pēdējā iespēja redzēt šos ieročus, jo pēc izstādes tos savāks TOLMETS.

pirms mēneša, 2020.09.18 23:25

vai tad?

ar šiem šrotiem, savu laiku nokalpojušiem rietumvalstīs, domā cīnīties kā savulaik konkistadori ar Amerikas indiāņiem, kad tie muka tādus ērmus ieraudzījuši?

pirms mēneša, 2020.09.17 18:36

tu pats esi šrots

Šroti ir tev tik mīļajā krievijas armijā. Kalašņikova automāts bruņojumā no 50.gadiem. Krievu specnaži konrēti pasaka, ka kalaši un krievu snaiperšautenes, pilstoles un pārējais brujņojums ir mēsls, un tāpēc krievu specnaži iepērk ārzemju triecinšautenes un īpaši snaiperšautenes, jo krievu snaiperšautenes der tikai līdz 300 metriem.

pirms mēneša, 2020.09.22 13:36

Vai tajā izstādē arī izstāstīs par tās triecienšautenes - M kurējās tur priekšrocībām, kad ar to masveidā slepkavoja Afganistānas, Irākas, Lībijas un Sīrijas iedzīvotājus - miera misijas ietvaros, demokrātijas vārdā un tīri tikai demokratizēšanas nolūkā un nevis tādēļ, lai sagrābtu un izlaupītu demokratizēto valstu dabas resursus, ko?

pirms mēneša, 2020.09.18 18:27

eu

Kāpēc tu klusē par masu slepkavībām un noziegumiem, ko veic tava mīļā krievijas okupantu armija?

pirms mēneša, 2020.09.22 13:38

delfi pauž

Baltkrievijā esot pat steki žurnālistu izvarošanai

pirms mēneša, 2020.09.19 13:08

kā jau armijā, pie mums

ja izstādes dienā slēgta tuvējā iela, tad vismaz tas bija jādara atbilstoši ceļu satiksmes noteikumos rakstītajam, nevis ielas malā jānovieto maskēts automobilis, no kura aizsega iznāk vīrs armijas formā un sāk izrādīt ko līdzīgu 'igauņu šeikam" vai arī vēl militārajā mācībā senos laikos apgūtam žestam, kas varētu nozīmēt 'iedarbināt mašīnas".....

pirms mēneša, 2020.09.19 14:01

oma

Kāpēc algotņiem vajaga reklamēt savus ieročus bērniem, ar kuriem taču slepkavo cilvēkus - vai tas ir pareizi?

pirms mēneša, 2020.09.19 20:31

tu esi krievu okupantu zābaku laizītāja

Algotņi un slepkavnieki ir tavā mīļajā nacistiskajā krievijā. Latviešu karavīrs ieročus ir izmantojis un izmantos, lai aizsargātu savu tēvuzemi un tautu. tieši tava mīļā krievu armija ar ieročiem slepkavo miermīlīgus cilvēkus (čečenus, gruzīnus, ukraiņus un citas tautas).

pirms mēneša, 2020.09.22 13:43

Biruta

Kāpēc Bauskā tik daudz mīksto, memmīšu un dīvānā gulētāju, kuri dzīvē neko smagāku par savu p..i nav turējuši? Ja tā īniestiet Latvijas armiju - vai gribiet, lai atnāk krievu okupants? Vai gribiet dienēt krievu okupācijas armijā?
Fui, sievietēm, kuras neciena savas valsts armiju un kuras savus dēlus audzina par mīkstajiem!

pirms mēneša, 2020.09.22 12:42

hihihi

Mīnusus visdrīzāk liek mīksto un hipsterīgo zēnu mammītes, kuras klāj dēlu gultiņas un kuras saviem dēliem šnorē kurpju šnores.

pirms mēneša, 2020.09.22 13:45

Vietējās ziņas