Bauskā sestdien varēs bez maksas nodot riepas 3

Enerģētikas uzņēmums «AJ Power Recycling» rīko ikgadējo vides akciju «Dod riepām otru dzīvi», kuras laikā iedzīvotāji bez maksas var atbrīvoties no nolietotām vieglo automašīnu riepām. Bauskas novada iedzīvotāji riepas varēs nodot sestdien, 13. jūnijā, no pulksten 15 līdz 19  uzņēmuma «Vides Serviss» laukumā, Biržu ielā 8B. Akcijā tiks pieņemtas četras auto riepas jeb viens komplekts no transportlīdzekļa.

Pēc ekspertu aplēsēm Latvijā šobrīd ir uzkrāti vairāk nekā 100 tūkstoši tonnu nolietotu auto riepu, un to skaits turpina augt. Aizvadītā gada laikā notikuši vairāki bīstami ugunsgrēki, kuri izcēlušies neatļautās riepu uzglabāšanas vietās, radot būtisku kaitējumu videi un apdraudot cilvēku dzīvības. Valstī esošā ārkārtas stāvokļa dēļ problēma ir vēl aktuālāka, jo riepu nodošanas iespējas ir ierobežotas, bet īslaicīga un droša riepu uzglabāšana – apgrūtinoša.

«AJ Power Recycling» akcijas ietvaros veiktajā aptaujā noskaidrots, ka visbiežāk autovadītāji (38%) riepas iegādājas reizi divos gados, bet aptuveni katrs ceturtais (26%) tās iegādājas pat līdz divām reizēm gadā. Kopā tas rada lielu apjomu nolietoto riepu, kas ne vienmēr tiek legāli utilizētas, bet nereti izmestas mežos vai grāvjos. Kā liecina aptauja, teju pusei autovadītāju (40%) īpašumā ir nolietotas auto riepas, kas varētu tikt nodotas pārstrādei. Viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ auto īpašnieki no riepām neatbrīvojas, ir nevēlēšanās maksāt par to nodošanu (28%), taču tikpat daudziem tuvumā nav riepu nodošanas punktu, vai gluži vienkārši nav informēti, kur riepas ir iespējams nodot.

Uzņēmuma vadītāja Solveiga Grīsle norādīja, ka godīga un caurspīdīga riepu aprites sistēma ir ne tikai  ražotāju, bet arī visas sabiedrības interesēs.

«Aptaujājot auto īpašniekus, redzam, ka lielākā daļa esam atbildīgi, zinām, ka riepas kā atkritumi ir kaitīgas videi, un mums rūp, lai tās tiktu pārstrādātas. Taču ikdienas steigā par šo mēdzam aizmirst, kā arī trūkst informācijas – kur un kā varam pareizi no šīm riepām atbrīvoties. Šī vides akcija ir atgādinājums, ka rūpes par dabu sākas no mums katra un ka tās patiesībā ir diezgan vienkāršas. Priecāsimies, ja, pateicoties šai akcijai, atbildīgo auto īpašnieku skaits augs un līdz ar to mūsu vide apkārt būs tīrāka un drošāka,» atzīmē S. Grīsle.

Akcijas «Dod riepām otru dzīvi» rīkotāji sadarbībā ar kravas automašīnu ražotāju «Scania Latvia» un būvmateriālu ražošanas uzņēmumu «Schwenk Latvija» aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un neuzglabāt nolietotās riepas, bet nodot tās videi un iedzīvotājiem drošai utilizācijai.

Jāatzīmē, ka Bauskā četras riepas bez maksas varēs nodot tikai 13. jūnijā. Pārējā laikā «Vides serviss» laukumā tās tiek pieņemtas par samaksu atkarībā no riepas diametra, maksa par vienas riepas diametrā līdz 1, 4 metri nodošanu ir 1,48 eiro. Papildu informācija par atkritumu nodošanu pieejama mājaslapā www.videsserviss.lv.
 

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Jautājums

Pērkot riepas jau tiek pieskaitīta maksa par riepas utilizāciju. Kur tad tā naudiņa paliek?

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.13 10:50

Paldies

Atsauciigajiem, izturiigajiem, pacietīgajiem puišiem lielumlielais PALDIES!

pirms 11 mēnešiem, 2020.06.13 20:00

Vietējās ziņas