Bauskā skatāma unikāla tekstilkolāžu izstāde

Bauskas muzejā atklāta gleznotājas Dainas Dagnijas tekstilkolāžu izstāde «Tautu meitas, puķu meitas un eņģeļi». Uz sarīkojumu sestdien, 17. janvārī, bija ieradusies darbu autore. Viņa ir Latvijā dzimusi māksliniece, Otrā pasaules kara gadu bēgļu gaitās nonākusi Amerikā, kur arī pavadījusi mūža lielāko daļu.

Stāstot par savu raibo dzīvesgājumu, «Bauskas Dzīvei» D. Dagnija atklāja, kā agrā bērnībā ciemojusies pie krustmātes Bauskas apkaimē un Lielupes krastā spēlējusies ar meldriem. «Manu pasauli trimdā pildīja atmiņas par Latviju, tur bija stūrītis arī Bauskai,» stāstīja māksliniece.

Sanākušos viņa iepazīstināja ar savām tekstilkolāžas tehnikā veidotām gleznām, uzsverot, ka vairākumam izejmateriāli iegādāti par niecīgu summu, tostarp Amerikā tik populārajās garāžu izpārdošanās.

Mākslas akadēmijas metodiķe, arī gleznotāja, baušķeniece Ilze Anna Dābola «Bauskas Dzīvei» atklāja, ka D. Dagnijas kolāžās viņu pārsteidzis koptēls, ko rada no dažādām tautu kultūrām aizgūtais krāsu un sižetu salikums: «Šos darbus jo vērtīgus dara autores izmantotie auduma gabaliņi, no kuriem dažs ir vairākus simtus gadu vecs.»

Bauskas muzejā māksliniece izstādījusi tekstilkolāžas tehnikā veidotas dažādu tautu sievietes krāšņos tērpos ar aksesuāriem un eņģeļus. Savdabīgā izteiksmes stila, kā arī darbu tematikas dēļ D. Dagnijas darbi guvuši ievērību daudzās pasaules valstīs.

Bauskas muzejā šo unikālo izstādi apskatīt iespējams līdz 11. martam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas