Bauskā skatītājus smīdinās labi aktieri komēdijā «No saldenās pudeles»

Svētdien, 11. augustā, Bauskas pilskalna estrādē būs iespējams izsmieties “Pannas teātra” iestudētajā brīvdabas izrādē, īsti latviskā Rūdolfa Blaumaņa komēdijā “No saldenās pudeles”, portālu informēja Bauskas kultūras centra pārstāve Ilze Lujāne.

Pazīstamās Blaumaņa joku lugas izrādīšanai “Pannas Teātris” sapulcējis arī brangu aktieru sastāvu: Daiga Gaismiņa kā Ezerlauku saimniece Ieva gribēs izprecināt meitu vai pati vēlreiz precēties.

Zane Daudziņa kā Lavīze saimniecības glābšanas vārdā būs gatava mīt gredzenus kaut ar kalpa puisi. Madara Melne-Tomsone kā Marija mēģinās savaldzināt Ivaru Kļavinski vai Madaru Zvaguli, Mārtiņa lomas atveidotājus.

Rindēnu saimnieks Juris Lisners nevarēs izšķirties starp Daigu Gaismiņu un Madaru Melni-Tomsoni, bet Līga Zeļģe kā Auce kritīs Mārtiņa Poča kā Pičuka apskāvienos.

Māra Bezmera Taukšķis būs izmisīga lēmuma priekšā: zaudēt nevainību vai nomirt puisī, kamēr Aināra Ančevska Krišs asinās māku iekvēlināt brīvības alkas visā pagastā.

Izrādes režisors Juris Rijnieks portālam lsm.lv uzsvēris – Blaumaņa lugā viņu piesaistījusi temperamentīgā latviešu pāra daba, pozitīvā dzīvesziņa, pozitīvā erotika, tikums un godīgums.

Blaumanis lugu “No saldenās pudeles” aizvadītā gadsimta sākumā rakstīja, lai paceltu ļaudīm garu. Tajā ir daudz smieklīgu nerātnību un kārtīgs temperaments, kas nojauc mītu par latviešiem kā gurdiem ļaudīm.

 “Nekas jau diži nav mainījies kopš tiem laikiem, jo stāsts jau ir par attiecībām, cilvēciskām attiecībām. Vai tur ir piena mašīna ar mikročipiem vai bez, tam nav nozīmes, jo stāsts ir par mīlestību, par greizsirdību, par kaut kādām pārprastām jūtām, par nesadzirdēšanu,” ir pārliecināts aktieris Māris Bezmers, kurš izrādē spēlē Taukšķi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas