Bauskā sveikti jaunie pilsoņi 5

Bauskas novada domes zālē svinīgā ceremonijā, dodot solījumu par uzticību Latvijas Republikai, Latvijas pilsonībā uzņēma divus Bauskas novada iedzīvotājus Oļegu Maksimovu un Valerija Gerharde.

Svinīgā ceremonija notika 13. martā. Uz pasākumu bija ieradies arī Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks un Iecavas novada domes izpilddirektora vietnieks Normunds Vāvers. Pilsonībā plānoja uzņemt arī trešo dalībnieku no Iecavas novada, bet viņš neieradās. Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Bauskas nodaļas vadītāja Ilona Ķepale atzina, ka viņu, visdrīzāk, uzņems nākamreiz.
Ceremoniju vadīja I. Ķepale, un dāvanas no Bauskas novada domes jaunajiem pilsoņiem pasniedza A. Jātnieks. «Mēs esam lepni par katru cilvēku, kurš ir nācis klāt cienīt un godāt mūsu valsti. Paldies jums,» pauda A. Jātnieks. I. Ķepale pastāstīja, ka šoreiz bija izmaiņas svinīgajā daļā – saistībā ar valstī izsludināto karantīnas stāvokli atcēla muzikālo apsveikumu, kuru izpildīja skolēni.

Īslīces pagastā dzīvojošais Oļegs Maksimovs dalās iemeslos, kāpēc nolēmis iegūt pilsonību: «Es jau pāri par trīsdesmit gadiem dzīvoju Latvijā un uzskatu, ka tas ir mans pienākums.» Oļegs labi pārzina valodu un bez grūtībām nokārtojis naturalizācijas eksāmenu.
«Latvijā dzīvoju jau ilgu laiku un strādāju jau 40 gadus. Esmu izaudzinājusi divus dēlus, abi ir pilsoņi. Pašai visu laiku bija nepilsoņa statuss,» stāsta otra jaunā pilsone no Bauskas Valerija Gerharde. Tagad lēmumu par pilsonību pieņēmusi tāpēc, ka ir vēlme iesaistīties politiskajos procesos. «Vēlos, lai man būtu balsstiesības, lai ar savu vārdu varu stiprināt un pārstāvēt Latvijas Republiku. Tas ir svarīgi,» saka V. Gerharde.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Doma

Kaut kā neiet kopā pirmajā un pēdējā rindkopā rakstītais. :)

pirms gada, 2020.03.16 14:02

Priekulis

Zemnieks paliek arvien līdzīgāks Fredijam Merkūrijam.

pirms gada, 2020.03.16 21:11

Ņina

Man gan Kobzons nāk prātā!

pirms gada, 2020.03.17 06:25

Haris

Šādi pasākumi taču ir aizliegti!!! Vainīgos saukt pie atbildības!!!

pirms gada, 2020.03.16 23:11

Jurka

'Tādi ir mūsu jaunie pilsoņi,kuri ierodas džemperos saņemt pilsonību,labi,ka ne treniņtērpā. Divi Latvijas pilsoņi uzvalkos šim Oļegam izrāda kā Latvijā oficiālos pasākumos jāģērbjas. Varbūt tomēr nav jādod pilsonību 'šādiem cilvēkiem,kuri saņemot pilsonību nevar uzvilkt uzvalku?????

pirms gada, 2020.03.16 23:52

Vietējās ziņas