Bauskā svin jaunās daudzfunkcionālās sporta halles spāru svētkus 22

Atzīmējot apjomīgāko būvdarbu konstrukciju izbūves pabeigšanu, otrdien, 5. februārī, tika svinēti Bauskas daudzfunkcionālās sporta halles spāru svētki. Ievērojot senās tradīcijas, celtnieki ēkas jumta karkasam bija piestiprinājuši vainagu, uz pasākumu vienkopus pulcējās Bauskas novada pašvaldības amatpersonas un ēkas būvnieces SIA «Selva būve» vadība.

Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa sporta halles spāru svētkus rīkoja 5. februārī. Sanākušie iepazina halles būvniecības gaitu un apsprieda paveikto.

Līdz šim uzbūvētas sienas halles pirmajiem diviem administratīvās piebūves stāviem, pamazām top trešais stāvs. Tapusi brīvās cīņas un trenažieru zāle, ģērbtuves un tribīņu pirmais un otrais stāvs. Tribīņu augšējā stāvā plānots skrejceļš vieglatlētiem. Noslēgusies spāru izbūve, un var klāt jumtu.

SIA «Selva būve» pārstāvji pastāstīja, ka iegremdētā ēka no ārpuses ir siltināta ar 20 centimetru biezu putupolistirola slāni. Uz grīdas ir 15 centimetru siltinājums. Arī pārējās fasādes daļas siltinās ar 20 centimetru biezu akmensvati.

Pēc uzņēmuma pārstāvju teiktā, pašlaik objektā strādā 40 darbinieku. Vislielākā rosība ir administratīvajā piebūvē, kur top trešā stāva konstrukcijas.

Par sporta halles būvkonstrukciju kvalitāti šaubu pagaidām neesot – tā atzina B. Grantiņa. Gan viņa, gan SIA «Selva būve» īpašnieks Rolands Orlovskis vērtēja, ka halle piedzīvošot vismaz 200 gadu.

Būvniecības laikā radās kavēšanās, jo bija jāpārveido projekts. Pēc papildu piešķirtā finansējuma – apmēram 806 tūkstošiem eiro – halles kopējās precizētās izmaksas, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, ir 4 911 086,95 eiro, portālu informēja Bauskas novada sabiedrisko attiecību speciālists Artūrs Dulbe.

Būvnieku runā bija jūtams rūgtums par to, ka darbi ieilguši. «Labi, ka esam tik tālu tikuši. Kapsulas iemūrēšanas laikā biju optimistiski noskaņots, ka Latvijas simtgadē, 18. novembrī, halli varēs atvērt. Diemžēl neizdevās. Saukšu lietas īstajos vārdos – drausmīgi nepaveicās ar arhitektiem. Ja tā nebūtu, viss būtu citādāk. Esam atraduši recepti komunikācijā ar arhitektiem. No pasūtītāja vēlētos sapratni, jo nav tik vienkārši un uz rezultātu jāiet kopā. Kad cīnījāmies par līdzekļiem, es teicu, ka godīgi sarēķināšu visu līdz santīmam, to arī izdarīju,» pauda R. Orlovskis. Gan viņš, gan B. Grantiņa vērtēja, ka halle durvis sportistiem varētu vērt šī gada septembrī.

Apskatot ēku, dažiem apmeklētājiem radās izjūta, ka halle ir diezgan maza. B. Grantiņa piekrita, ka savulaik tā bija plānota lielāka – pašlaik sporta zālē vienlaikus varēs darboties divi treneri, bet bija plānoti četri. «Situācija tāda ir, un nejūtos vainīga,» atzina B. Grantiņa. Viņa arī Bauskas novada domes priekšsēdētājam Arnoldam Jātniekam atgādināja, ka savulaik, lai samazinātu izmaksas, Bauskas novada dome sporta halles lielumu samazināja par 1000 kvadrātmetriem.

Dzirdēti pārmetumi, ka Bauskā esot daudz sporta zāļu un vēl vienu nevajagot. Bauskas novada domes izpilddirektors Jānis Kalinka to noliedz, piebilzdams: «Mums Bauskā ir izglītības iestāžu sporta zāles.» Beidzot būs sporta skolas zāle, celta tieši šīs izglītības iestādes vajadzībām.

B. Grantiņa uzsvēra, ka jaunā zāle ļaus pilnvērtīgāk darboties vairākām sporta grupām. Beidzot būšot brīvās cīņas zāle, ko Bauskas pilsētas un vēlāk arī novada vadība solīja jau kopš pagājušā gadsimta 90. gadu sākuma.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

uh

Nu beidzot sagaidīsim olimpiešus, citādi vecāki savas atvases pa nomalēm satrenējuši.

pirms gada, 2019.02.07 09:50

administratīvā piebūve

tai pievērsta vislielākā uzmanība, faktiski tā ir "būves sāls", jo finsējums būvei reiz beigsies, bet amatvietas ar kārtīgām algām vēl tikai tiks dalītas un turpmākos gadus cītīgi apmaksātas.

pirms gada, 2019.02.07 09:50

Andrejs

Būvniekiem der atgādināt ka ar mārketinga metodēm darba drošībai nepietiek un ikdienā ir jārūpējas par pienācīgu nodarbināto drošības apstākļu nodrošināšanu īpaši veicot darbus augstumā un darbā ar atklātu liesmu.

pirms gada, 2019.02.07 10:11

Piebūve

Būtu jauki, ja BDz sadūšotos nosaukt vārdā gan arhitektu, ar kuru tik ļoti nepaveicās, gan tos administrācijas darbiniekus, kuri tik ļoti neveiksmīgo projektu saskaņoja. Ja projekts bija klaji kļūdains, vai tiks piedzīti zaudējumi no arhitekta un eksperta? Nebūtu slikti saprast arī, par cik lielām summām pēc ēkas nodošanas ekspluatācijā pieaugs sporta skolas administratīvie un saimnieciskie tēriņi, citādi tikai tāda bla-bla-bla.

pirms gada, 2019.02.07 10:18

vērotājs

ko tur nosaukt vainīgos, ja sākotnēji viss risinājās un tika sarunāts mednieku klubā???

pirms gada, 2019.02.08 09:46

administrācijas eksperts

ko tur saukt.... pāris galvenie personāži jau rakstā pieminēti

pirms gada, 2019.02.08 12:57

tiešām

Tieši tāpat par baseinu gānijās, pat IP tika reorganizēta, dēļ viena neapmierināta eksemplāra....Un viss notiek, un labi, ka tā....!

pirms gada, 2019.02.11 17:47

Lol

Заебись Граньтыня бабки обтмывает

pirms gada, 2019.02.08 22:18

skats

Grantiņas kundzīt jums daudz vēl jāmācās , kā noturēt labus trenerus, komunicēt ar cilvēkiem. Variet celt kau desmit namus , ja tajos būs "auksti " visi pamuks.

pirms gada, 2019.02.11 18:41

Pedagogs

Halli Bauskā vajadzēja pirms 20 gadiem.Par siltumu un prasībām nesūdzamies.Nav vērojam treneru mainība.Izturību,veselību direktorei!

pirms gada, 2019.02.12 12:13

doģe

vai gadījumā nestrādā birektrises kantorī? ka tik salkanu meldiņu velc.

pirms gada, 2019.02.13 17:00

???

...lai samazinātu izmaksas,halles lielumu samazināja par 1000m2... Un tāpat pēc tam izmaksas pieauga par gandrīz 900 000 !!!Brīnos,kā ar šādu saimniekošanu abi lauķi nav savas saimniecības izputinājuši! Vai tā var saimniekot tikai novada naudu?

pirms gada, 2019.02.12 09:34

!!!

???,kur ,tu ,esi neko neuzcēlis tik tukši parakstījis.Suņi reij-lauķi strādā

pirms gada, 2019.02.12 12:19

betons

Saprātīgi domā izglītības ministre, kad jābeidz šo sporta būvju celšanu un nevajadzīgi naudas izšķiešanu. Naudiņa vairāk nonāktu pedagogu maciņos.

pirms gada, 2019.02.12 19:23

Uldis

Nav māksla naudu noēst.
Protams, ka normāla sporta halle ir vajadzīga! To sen gaida gan sportiski, gan trenneri, gan arī visi iedzīvotāji! Būs iespējams nekaunoties uzņemt un organizēt sporta sacensības! Šī ir būve mums visiem, mūsu un bērnu veselībai!

pirms gada, 2019.02.13 16:18

lūk

Uldi, paēdis neēdušu nesaprot. Ja iedzīvotājiem nebūs normālas algas un darba vietas, tad par kādu izpriecu ir runa.

pirms gada, 2019.02.13 16:46

Uldim

Māksla ir ar līdzīgiem saukļiem -mums visiem, mūsu un bērnu veselībai.....un tml" uzrīkot kārtējo "lohatronu" , kur no nodokļu maksātāju naudas ar "godīgiem" iepirkumiem remdēt politiski pietuvināto uzņēmēju rijīgumu un saņemt "pateicības atsitienu"!

pirms gada, 2019.02.13 22:46

LATE

Sliņķi, vārguļi,īdētāji,nejēgas vienmēr domās, ka kādam atlec kāds labums,bet patiesībā atņemts personīgais laiks ,sabojāti nervi.Bauskā neizskatās ,ka kāds varētu dzīvot neēdis ,bet slims gan no trulas skaudības un laiskuma.

pirms gada, 2019.02.14 07:32

guru

Slikti , kad nervi sabojāti, atņemts personīgais laiks. Tātad jāpieņem lēmums ārstēties , jo ar sabojātiem nerviem var sabojāt pārējo dzīves.Jāiet pensijā , laiks pietiks , nervi veseli.

pirms gada, 2019.02.14 20:28

Arnolds

Sabojāt dzīves var tiem ,kuri dīkdienībā vada savu darba laiku, noēdot nodokļu maksātāju naudu.Šī kategorija kurnētāju -mazu darbu,lielu algu un labu atpūtu meklētāju mūsu sabiedrībā saradušies gana daudz..Bauska vairākumā neizceļas ar uzņēmīgiem darbu mīlošiem ļaudīm ,vairāk imitātoriem un tā ir ļoti liela problēma.

pirms gada, 2019.02.15 14:23

cers

Zinām , ka Bauskā izceļās tikai viena darba mīloša , kurai absolūti neinteresē nauda.

pirms gada, 2019.02.15 16:26

Juris

Cerene,pati savu dzīvi sabojāji un nu meklē vainīgos izpaužoties forumā...Liec mieru cilvēkiem, kuriem tu esi nesvarīga.Tavas izpausmes sen atklātas.....Skaudība,nenovīdība Tevi ir noārdījusi un sagrauž....!

pirms gada, 2019.02.17 09:55

Vietējās ziņas