«Bauska TASTE» sagaida 10 tūkstošus apmeklētāju 24

Pēc nedēļas, 3. un 4. augustā, Bauskas pilskalna parkā norisināsies viens no gaidītākajiem šīs vasaras pasākumiem – mūzikas un aktīvās atpūtas festivāls visai ģimenei «Bauska TASTE». Bauskas kultūras centra pārstāve Ilze Lujāne, izvērtējot biļešu iepriekšpārdošanas rezultātus un izrādīto interesi, lēš, ka apmeklētāju skaits šogad varētu būt līdzīgs iepriekšējam gadam – ap 10 tūkstošiem iedzīvotāju.

Pieprasītākās esot divu dienu biļetes, vienas dienas ieejas kartes, visticamāk, iegādāšoties uz vietas festivāla teritorijā, pieļauj I. Lujāne.
Izziņotā programma liecina, ka šogad uz pilskalna estrādes skatuves kāps «Mesa», «The Sound Poets», «Dzelzs vilks», «Triana Park», «Otra puse», «Latvian Blues Band», «Autobuss debesīs», «Laika suns», «Kreisais krasts», jaunie mūziķi no radio SWH raidījuma «Priekšnams», kā arī citi mākslinieki.

I. Lujāne atzīmēja, ka organizatoru komanda mēģina panākt, lai festivāls ik gadu pilnveidojas un piedāvā apmeklētājiem ko nebijušu, sākot no mazām niansēm, beidzot ar sarīkojuma teritorijas izkārtojumu, mūziķiem un piedāvātajām atrakcijām. Piemēram, šogad ierasto papīra aproču vietā nolemts izmantot auduma analogus, kas neplīst, ir izturīgi un saglabā gan izskatu, gan noturību krietnu laiku pēc pasākuma. I. Lujāne atklāja, ka aproču maiņas punktā Bauskas kultūras centrā droši var ierasties jau no 29. jūlija. Tā darba laiks būs identisks ar kasi – darbdienās no pulksten 9 līdz 18, sestdienā no pulksten 10 līdz 14. Katram festivāla apmeklētājam gan jāierodas personīgi, jo aproce uzreiz tiks aplikta ap roku. Šādi iecerēts mazināt rindas un veicināt cilvēku plūsmu pie festivāla ieejas.

Organizatori sola arī jaunas aktivitātes, kā «skimbords» un «silent disco» jeb kluso ballīti. Skimbords radies pirms aptuveni 60 gadiem un ir viens no vecākajiem dēļu sporta veidiem. Tas līdzinās sērfošanai pa viļņiem, tomēr ir atšķirības gan inventāra, gan braukšanas tehnikas ziņā, skaidro I. Lujāne. Skimborda pamatus vislabāk esot apgūt pāris centimetru dziļā ūdenī bez viļņiem. Skimbordisti izmanto no skeitborda aizgūtus trikus, pat palēcienus un slaidošanu pa konstrukcijām.

«Kendama Mārupe» teltī varēs vērot kendamas paraugdemonstrējumus, izmēģināt prasmes spēlē, kā arī piedalīties sacensībās. Tāpat pirmo reizi festivālā būs iespējams izdejoties klusajā disko, kas notiks mazajā festivāla skatuvē. Organizatori apmeklētājiem būs sagādājuši austiņas, kurās mūzikas skaļumu un kanālu iespējams regulēt pēc paša dejotāja vēlmēm.

Savukārt, domājot par mazākajiem festivāla apmeklētājiem, esot panākts risinājums, ka bērnu zonā «Kids wonderland» mazuļi visu dienu atrakcijas varēs baudīt, samaksājot vien ieejas maksu – piecus eiro.  

Arī šajā pasākumā jārēķinās ar pastiprinātu apmeklētāju pārbaudi. I. Lujāne aicina iedzīvotājus ņemt vērā, ka ūdeni, citus dzērienus, ēdienu u. tml. ienest aizliegts. Automašīnām telšu pilsētiņā būs liegta iebraukšana, tās būs jāatstāj autostāvvietā.

Pasākumā strādās 38 brīvprātīgie, lai gan pieteikušies vairāk interesentu. «Ņemot vērā mūsu nosacījumus, kas bija vecuma ierobežojumi un īsas motivācijas vēstules iesūtīšana, dalību atteicām tiem, kuri šos nosacījumus neizpildīja. Vecuma ierobežojums noteikts, izvērtējot pērnā gada pieredzi un veicamo uzdevumu sarežģītību. Tā kā katra uzdevuma izpilde ir svarīga, noteicām minimālo pieteikšanās vecumu – 16 gadu,» teic I. Lujāne.

Jau vēstījām, ka šogad biļetes uz festivālu kļuvušas trīsreiz dārgākas. Iepriekšējos divos gados iepriekšpārdošanā tās bija iespējams iegādāties par pieciem eiro, bet šogad īpašā cena bija 15 eiro. Kā jaunums ieviests vienas dienas biļete, kas pieejama par 13 eiro, bet ieeja abām dienām – 25 eiro.

Baušķenieks Armands atklāja, ka ik gadu ar ģimeni apmeklē šo pasākumu un arī šogad ar saimi iecerējuši uz Bauskas pilskalnu doties abas dienas. «Kad nebija «Bauska TASTE», gājām uz Kantrimūzikas festivālu, bet tas tādēļ, ka tuvumā pie mājām alternatīvu nebija. Taču neesmu šīs mūzikas cienītājs, tālab priecājos, ka ir arī cits piedāvājums, kur turklāt izklaidēties var visa ģimene kopā,» teic Armands un piebilst, ka biļetes iegādājies laikus un par kvalitatīvu saturu neesot žēl maksāt.

Pievieno komentāru

Komentāri 24

Pačibējis

Šogad sanācis tā, ka cenu celšanās dēļ organizatori būs aizmirsuši par labiem mūziķiem. Mesa-forši, the sound poets- tīri neko, bet tas ir arī viss. Protams, aiziešu un paskatīšos, kas tur darās, bet uzskatu, ka pagājušajā gadā mūziķi bija daudz labāki nekā šogad, divi labi mūzikas izpildītāji nespēj izglābt visu festivālu. Par ūdeni-ceru, ka automāts ūdens uzpildei festivāla teritorijā būs bezmaksas!

pirms gada, 2019.07.27 13:43

i

Ūdenim tiešām būtu jābūt pieejamam- bezmaksas vai par saprātīgu cenu.

pirms gada, 2019.07.27 14:42

sākās

vēla nav bijis festivāls,ka jau slikti.Tūlīt uzradīsies kurlie,aknu slimnieki un tie kuriem dur ausīs.Būs jautri.

pirms gada, 2019.07.27 17:41

piekrītu

Par labiem mūziķiem nav aizmirsuši.Vienkārši naudas ir cik ir.Pirmais festivāls bija lielisks.Otrais jau tā.Šogad jau diezgan maz ko klausīties,bet biļetes trīs reizes dārgākas.Festivāls būs sevi "izsmēlis".

pirms gada, 2019.07.29 08:48

-->>> pačibētājam

Pareizi te rakstija -naudas ir tik cik ir! Izskatās ,ka šogad novads mazak iešķiebis haļavas līdzekļus,salidzinot ar pagājušo. No otras ,jasaprot jau ,ka visiem neizdabāsi. Vareja varbūt vienigi tās dienas sakartot vairak atbilstoši auditoriju vecumam.Nu nelīmejas nekadi kopā viena dienā reps no Mesa ar Ingus Petersonu vai Denisu Paškeviču! Lai tas neraditu iztrūkumu kasē, vienas dienas biļešu varetu ari nebūt, bet vismaz nebūtu jātere laiks,nīkstot lai paklausitos 1-2 grupas. Pielikuši klāt vēl 3dienu kā atsevišķi Country stilu un Jātnieks varētu atkal nodoties graudkopībai pilnībā...

pirms gada, 2019.07.29 13:22

ūdens pumpis

ūdens automātiem jābūt par velti!Kā tas ir Lietuvā autobusos karstajā laikā.Nu nevar māmiņa ar 3 bērniem visa pasākuma laiku naudu tērēt tikai ūdenim!Bērni skrien,piedalās aktivitātēs un viņiem slāpst!Par to ūdeni gan vajadzētu padomāt!

pirms gada, 2019.07.27 17:01

pojolītis

Priecājies ka gaiss pagaidām vēl ir par velti, bet valsts varas parazīti pie šī jautājuma risinājuma jau strādā.

pirms gada, 2019.07.27 17:26

10niekā

Kaut kāds fufels pa 15 einariem-ejiet ieskrieties!

pirms gada, 2019.07.28 11:33

Tautiete

Tas jau ir Bauskas iedzīvotājiem raksturīgi-par kautko cepties!

pirms gada, 2019.07.28 01:11

Gudrais zemnieks

Kranči.

pirms gada, 2019.07.28 11:10

Vova

Kad beigsies šīs idiotiskās bordertaunas tarkšķu sanăkšanas. Jau piegriezušies tie šašliki un cēsu alus:(((((

pirms gada, 2019.07.28 13:46

Joske

Gudra pieeja, sākotnēji piedāvā pirkt kaķi maisā, jo galvenie mākslinieki neizziņoti, bet andelē biļetes uz pasākumu pirmslaicīgi. Ļoti nožēloju, ka iztērēju 15 eiro par māksliniekiem, kuri neinteresē. Tāpat divas dienas savu laiku negrasos tērēt. Apmuļķoja kā mazo ēzeli. Liela škrobe.

pirms gada, 2019.07.28 22:34

Copy

Paste. Gaļa alus sula kratīšanās un čurāšana

pirms gada, 2019.07.29 06:47

Majors

Positivus apmeklējuši 15 tūkst, a šeit gaida 10.. Kaut kā interesanti.

pirms gada, 2019.07.29 12:35

Desa nežāvēta

Neviens no man pazistamiem tur neies,ir citās pilsētās daudz ko redzēt un atpūsties!

pirms gada, 2019.07.29 20:07

pusszaveta

pareizi- ari Ventspilii no 2-4 aug, buus skaisti svetki! kas tad te mums tais pilitees, kantrii bij, pietiek, vajag te veel tadas kastes- pastes)).

pirms gada, 2019.07.29 22:54

Egils

Taste iznīcinās Bauskas kantrī festivālu.
Jau šogad tas bija jaušams.
Bet cik ilgi dzīvos Taste? Diez vai 21 gadu ?????

pirms gada, 2019.07.30 13:44

Egīlam

Kantrī festivālu Taste neiznīcinās.Būs gan viens,gan otrs festivāls.Vienīgi cik maksātspējīgi būs cilvēki Latvijā.Maksātspēja cilvēkiem krītas ļoti strauji,to nevar noliegt.Ne jau pie tā mūziķi vainīgi.

pirms gada, 2019.07.31 15:10

Una

Skaidrs, uzvarēs stiprākais country nav ko spirināties.Vai vajag 2 lielus festivālus Bauskai? Tagad ir jauns lielbrends- TASTE.Kamēr Dūmiņš pie stūres rullē, kas būs pēc tam,tad lai Jātnieks ar Ozoliiņu atgriežas.

pirms gada, 2019.08.02 13:37

Aivars

Bauska vismaz kautkas notiek jedzigs nekā Iecavā

pirms gada, 2019.07.30 19:20

Grenstālietis

Trakas lietas.Jums tur Bauskā viss ir , bet mums nekā.Atdodiet vienu vismaz mums, ja ne kantrī, tad lemesi.Varbūt to blūza festivālu.Par to jau tika no Domes samaksāts.Jeb tas Ostaps Benders jau sēž cietumā?

pirms gada, 2019.08.02 13:42

Vietējās ziņas