Bauskā trauksmes sirēna nostrādā, Iecavā nevar iedarbināt

Trešdien, 27. novembrī, Zemgalē, pārbaudot valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas darbību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību, tika konstatēts, ka no 23 Zemgalē izvietotajām trauksmes sirēnām bez traucējumiem un bojājumiem, manuāli ieslēdzot, nostrādāja 19 trauksmes sirēnas, bet viena – Jelgavā izvietotā – sirēna nenostrādāja, savukārt vēl trīs trauksmes sirēnas, kas ir Tukumā, Iecavā un Jelgavā, tehnisku iemeslu dēļ nevarēja manuāli iedarbināt, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā.

Mūsu novados tika pārbaudītas abas trauksmes sirēnas – gan Bauskā, Dārza ielā 9, uz Bauskas 2. vidusskolas jumta, gan Iecavā, Skolas ielā 19, uz pamatskolas jumta. Sirēna Bauskā darbojās. «Bauskas Dzīves» aptaujātie Salātu ielas apkaimes iedzīvotāji atzina, ka trauksme bija labi dzirdama. Savukārt trauksme Iecavā neatskanēja tehnisku iemeslu dēļ. 

 Šodien tika pārbaudīta 164 Latvijā esošo trauksmes sirēnu darbība. Diemžēl konstatēti būtiski traucējumi sirēnu automātiskās palaišanas iekārtā, tāpēc visas trauksmes sirēnas tika ieslēgtas manuāli. No 164 trauksmes sirēnām astoņas nenostrādāja, savukārt 23 nebija iespējams iedarbināt arī manuāli. Par visiem konstatētajiem traucējumiem VUGD informēs Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, kas atbild par trauksmes sirēnu uzturēšanu.

«Skaidrojam, ka ir būtiski regulāri pārbaudīt trauksmes sirēnas un ik reizi šīs pārbaudes organizēt citādāk, lai, ja būtu kādas aizķeršanās vai traucējumi, tie tiktu pamanīti un novērsti, tādējādi nodrošinot to, ka reālā situācijā sirēnas nostrādātu bez aizķeršanās. Šodienas trauksmes sirēnu pārbaude ir vērtējama kā pozitīva, jo uzrādīja vairākas problēmas, kas tuvākajā laikā ir jāatrisina, lai visas trauksmes sirēnas turpmāk nostrādātu,» skaidro VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks pulkvežleitnants Ivars Nakurts.

Latvijā izvietotās 164 trauksmes sirēnas nenodrošina dzirdamību visā Latvijas teritorijā, bet iedzīvotājiem nav jāsatraucas par to, ka viņi nesaņems informāciju par apdraudējumu vai katastrofu. Paralēli trauksmes sirēnu iedarbināšanai, lai informētu par izveidojušos situāciju, ārkārtas situācijās operatīvie dienesti izmantos arī citus apziņošanas līdzekļus – paziņojumu nodošanu caur operatīvo transportlīdzekļu skaļruņiem, iedzīvotāju dzīvesvietu apsekošanu u. c.

Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai gadījumos ārkārtējā situācijā vai kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa, vai arī pastāv to draudi. VUGD atgādina, ka gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, tās izdzirdot, jāieslēdz radio vai televizors, kur tiks pārraidīta informācija par iespējamo apdraudējumu un rekomendācijas par aizsardzības pasākumiem un turpmāko rīcību.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2017. gada 8. augusta noteikumiem Nr. 440 «Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas izveidošanas, darbības un finansēšanas kārtība» trauksmes sirēnu pārbaude notiek divas reizes gadā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas