Bauskā trešo dienu pēc kārtas pārspēts siltuma rekords

Trīs novērojumu stacijās Zemgalē, tostarp arī Bauskā, kā arī galvaspilsētā trešo dienu pēc kārtas pārspēts attiecīgā datuma siltuma rekords, savukārt valstī kopumā ceturtdien krituši 13 siltuma rekordi, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien Rīgas centrā bija +22,9 grādi. Otrdien gaisa temperatūra galvaspilsētā paaugstinājās līdz +22,4 grādiem, trešdien - līdz +24,4 grādiem.

Arī Dobeles, Jelgavas un Bauskas novērojumu stacijā siltuma rekords labots trīs dienas pēc kārtas. 24.septembra maksimālās gaisa temperatūras rekords pārspēts arī Rucavā, Liepājā, Pāvilostā, Ventspilī, Mērsragā, Stendē, Saldū, Jēkabpilī un Zvejniekciemā.

Ceturtdien visā valstī, izņemot Kolku, gaisa temperatūra pakāpās virs +21 grāda. Augstākā gaisa temperatūra bija +24,6 grādi Dobelē un +24,7 grādi Ventspilī.

Nav pārspēts visas valsts rekords - 2015.gada 24.septembrī Daugavpilī gaiss sasila līdz +24,9 grādiem.

Līdz šim augstākā gaisa temperatūra šonedēļ Latvijā novērota trešdien Mērsragā, kur termometra stabiņš pakāpās līdz +25,5 grādiem.

Nedēļas nogalē gaidāmi jauni siltuma rekordi, prognozē sinoptiķi. Gaisa temperatūra var sasniegt +26 grādus, un tik silts laiks gada pēdējās simts dienās Latvijā vēl ne reizi nav reģistrēts.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas