Bauskā un apkaimē sniega tīrīšanā strādā 13 tehnikas vienības 25

Šīs nedēļas sākuma atkusnis mainījis Bauskas pašvaldības uzņēmuma SIA «Vides serviss» sniega tīrīšanas stratēģiju – daļu sniega paredzēts izlīdzināt, daļu izvest, lielāka uzmanība pievērsta arī ietvju kaisīšanai.

Sniegu paredzēts izvest Rīgas, Slimnīcas un Plūdoņa ielā. «Daļēji izvedīsim, jo, ja vēlāk sasals, to būs grūti savākt. Daļēji izlīdzināsim, tad straujāk kūst – samaisās kopā ar sāli un labāk reaģē, ja to izkustina,» skaidro SIA «Vides serviss» tehniskais direktors Raimonds Bitins.

Ielu tīrīšanā Bauskā iesaistītas desmit tehnikas vienības, trotuāru tīrīšanā – trīs tehnikas vienības. Mazie traktoriņi tīra trotuārus un kaisa tos ar sāli. Pēdējā laikā konstatēts, ka ar sāls kaisīšanu nepietiek, īpaši tad, ja izveidojas tā saucamais «melnais ledus», gaisa temperatūrai esot tuvu nullei. Sāls daļēji izkausē ledu, bet pa to laiku pa virsu veidojas jauns ledus slānis. Tāpēc iesaistīti sētnieki – viņi kaisa trotuārus ar smiltīm.

«Pilsētā strādā 13 sētnieku. Daļa no viņiem slimo, tāpēc ierindā parasti ir apmēram desmit. 18 sētnieki tīra namu apkārtni,» stāsta SIA «Vides serviss» apzaļumošanas nodaļas vadītāja Aina Bele. Uzņēmuma valdes locekle Linda Tijone informēja, ka kaisīšanas un tīrīšanas darbos iesaistītas arī labiekārtošanas brigādes. Lai notīrītu un nokaisītu jauno gājēju tiltiņu pār Mūsu, vienam cilvēkam būtu nepieciešama visa diena, bet brigāde to paveic divās stundās agri no rīta, pirms cilvēki sāk  tiltiņu aktīvi izmantot.

Darba slodze šajās dienās esot gana liela – kad piektdien, 11. janvārī, gandrīz visu dienu sniga, tehnikas vienības ar maziem pārtraukumiem strādāja augu diennakti. Sniega tīrīšanas traktori bieži  darbu sāk pulksten divos naktī, sētnieki ielās iziet ap pulksten pieciem, pussešiem no rīta.

Novada pašvaldība ar jauno pilsētas apkopšanas sistēmu ir apmierināta. Domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs atzīst, ka izdevies sasniegt tos mērķus, kas bija plānoti, turklāt viņš šoziem neesot saņēmis sūdzības par sniega tīrīšanu. R. Bitins pauž, ka pilsētā šis process ir sakārtots – tādu tīrīšanas efektivitāti neīsteno pat daudzas bagātas Latvijas pašvaldības.

Uzņēmuma vadība aicina iedzīvotājus uz sadarbību. «Mēs notīrām visus trotuārus, kur var izbraukt traktoriņš. Tomēr, piemēram, Skolas ielā to izdarīt nevar, jo tur ir jānogriež krūmi, kas traucē izbraukt uz trotuāra,» informē L. Tijone. Krūmi kļuvuši par diskusijas tēmu arī citos gadalaikos – neapgriezti krūmi, kas atrodas virs trotuāra, traucē gan pārvietoties, gan apkopt teritoriju. Te gan ir dilemma – V. Čačs zina teikt, ka pašvaldībai pārmet, ka viņi nedrīkst šos krūmus apgriezt, jo tie esot privātīpašumā. Savukārt L. Tijone norāda, ka šajā gadījumā jāprasa, kas finansēs krūmu apgriešanu, jo tos pašvaldība nav stādījusi. Tomēr pilsētas amatpersonas cer, ka pamazām ar iedzīvotājiem šajos jautājumos izdosies gūt kompromisu.

Iedzīvotāju viedokļi par ietvju un ielu tīrību pilsētā ir dažādi. Portāls saņēmis informāciju, ka, piemēram, svētdienās ir nekoptas ietves, pa kurām pārvietoties bīstami. Cilvēki novērojuši, ka allaž ļoti tīra ir Pestīšanas Armijas īpašuma teritorija Bauskā. Daļa iedzīvotāju uzskata, ka sniega tīrīšanu Bauskā veic ļoti labi. «Bausku laikus iztīra no sniega. «Vides serviss» strādā ļoti čakli, salīdzinot ar citām pilsētām. Ja salīdzina mūspuses sniega tīrīšanu ar Jelgavu, tad Bauska ir kā izlaizīta,» pauda baušķenieks, kurš nevēlējās atklāt savu vārdu.

Pievieno komentāru

Komentāri 25

Petuhs

Videsservisa stratēģija pilnīgi izgāzusies, traktors braukā pa ietvēm un pulē piepresēto sniegu kurš nu jau ir kļuvis par ledu, bet traktors tāpat pulē lai būtu tīrāks ledus! Ietves ir vienā ledū un nevienu sētnieku neredzu, cik saprotu sētniekiem ledus no ietvēm vairs nav jākaļ. Vakar redzēju salātu ielas rojonā bomārus kas parkoja stallī sniega lāpstas kopā ar setnieci , kā pēc padarīta darba, bet ietves bīja vienā ledū!!!

pirms gada, 2019.01.15 08:46

vietējā

Visu mūžu dzīvojot Bauskā, neatceros, ka ziemā ietves Bauskā būtu tik briesmīgas kā šogad. Apsnidzis ledus, vai ūdens uz ledus ir uz gājēju ietvēm. Lai nepaslīdētu, mazākajās ielās nākas iet pa braucamo daļu. Ap poliklīniku, slimnīcu ledus lauki. Kaut cik nokaisīta ir Kalna ielas ietve un Slimnīcas ielas ietve. Vecpilsēta vispār apledojusi.

pirms gada, 2019.01.17 14:21

Brigade

Tāda brigāde ka smiekli nāk jaunais tilts netīrie, kad tas tiešām bija jātīra tur no brigādes ne smakas

pirms gada, 2019.01.15 13:59

Justs

Traktors izbrauc pa gājēju celiņus Bērzkalnos un aizgrūž ciet ar sniegu pieeju gājēju pārejām,nogriesties ne pa labi ne pa kreisi nav iespējams. Čača kungs izstaigājies vienreiz arī kājām pa tev uzticēto īpašumu. Pensionāri,tavi vēlētāji,nav apmierināti ar stāvokli Bērzkalnos.

pirms gada, 2019.01.15 14:00

sdrāv

kad, kad, KAD jūs, pensionāri, vienreiz beigsiet uzsvērt savu unikalitāti???

pirms gada, 2019.01.16 00:33

sdrāv

brežņevs jau 37 gadus atstiepies, nē, joprojām pensionāri ir kaut kas īpašs

pirms gada, 2019.01.16 00:34

nezinitis

lai šie pašslavinātāji pastaigā pa ietvēm un gājēju celiņiem. ,pilsēta ir kļuvusi par vienu lielu slidotavu.ar katru jaunu reformu kopumā pilsēta ir nevīžīgāka un netīrāka.

pirms gada, 2019.01.15 14:17

annika

nu ietves sogad tik netiiras - kaa veel nekad. var teikt taa- tiiriits vai netiirits, pilniigs haoss, itkaa tehnika braukaa, ko ko dara,., bet rezultata praktiski, nekaada,. ko videss serviss dariitu,ja uznigtu sniegs tadaa daudzumaa kaa Austrijaa, vai Vaacijaa!!?? laikam vispaar iestaatos paraliize)) bail pat padomaat. Laikam vini kantoros tik domaa. lai atraak atnaak pavasars- nebuus ta probleemu))., njaa, agraak setnieki gaaja ar laapstaam , cirtņiem, skalbija ledu, nu tik drausmigi nebij, kaa tagat ar to jauno kaartiibu. laikam esam palaidušies slinkumaa ar to komfortu un racionalizāciju. --

pirms gada, 2019.01.15 14:26

pareizi

Atpakaļ Egilu Pukinski un šito izsaimniekotāju nost, šodien redzēju , kā četri gb labo bedres pret Policijas ēku, diviem no tiem zili pur ni, bedres ūdenī , kustējās tikai tas mazākais vīrelis.

pirms gada, 2019.01.15 16:21

bedrīšu lāpītājs

Strādāju '' Vides servisā'' daudzus gadus, bet ar zilu purnu savā brigādē nevienu neesmu manījis. Strādājam čakli un asfaltiņu liekam sausā, siltā un izbirstētā bedrītē.

pirms gada, 2019.01.15 18:53

A

Un kāpēc atkal spītīgi netīra Vitolu ielu? Visās kartēs un Zemesgrāmatā Vītolu iela ir pašvaldības īpašumā, bet netiek normāli tīrīta.

pirms gada, 2019.01.15 18:06

Gājēja

Tik netīras ietves Bauskā sen neatceros. Traktors nobrauc , piestaigātais sniegs tāpat paliek. Ejot kājas var izlauzt, nokrist. Ja uzsmidzina lietutiņš vai slapjš sniegs, tīrās šausmas. Laikam smiltis Bauskā ir deficīts vai nu tgd tāda taupīšanas stratēģija, domājot, ka traktors ietves notīra un viss ir kārtībā.

pirms gada, 2019.01.15 18:32

Kika

Čačs pats sevi slavina!Kas sunim asti pacels, ja ne pats! Ārprats,kādas ielas! Netīrītas,slidenas!

pirms gada, 2019.01.15 20:19

Iedzīvotāja

Šodien tiešām ietves vienā ledū. Bauskas vecpilsētā neiespējami paiet. Saprotu, ka varbūt kāds nogabals ir privātīpašniekam kurš neliekas ne zinis.... Bet ko darīt man - pacelties spārnos un pārlidot tam neizejamam gabalam pāri? It kā VS čakli rosās, bet rezultāta nav. Nu pārāk slavinošs raksts.

pirms gada, 2019.01.15 20:28

atbilde

galvenais, ka naudu no domes kases izslauc pietiekoši lielos apjomos, tas arī viss. No tās Lindas slavinošās resursu optimizēšanas ir sanācis trekns čiks, kuru apbrīno un atbalsta Jātnieks ar Čaču.

pirms gada, 2019.01.15 22:11

TOPĀ SLAISTI

Ļoti vienkārši LIELA DAĻA SĒTNIEKI NESTRĀDĀ.POLIKLINIKAS UN SLIMNĪCAS SĒTNIECE ĻOTI CĪTĪGI KĀĻ LEDU,bet citi atnāk ar zaru slotu vai plastmasas lāpstu un pavicina 10 minūtēs .VISS.

pirms gada, 2019.01.15 23:20

hei

kas notiek pilsētā?! Traktors nobrauc pa ietvi, otrs - pa ielu, saveļ kalnus kuriem ne pāri pārkāpt, ne apkārt apiet!!! Kāda jēga vest sniegu no Rātslaukuma, kur neviens nestaigā, bet visas pilsētas ietves norobežot ar milzu vaļņiem?

pirms gada, 2019.01.16 09:30

Britanec

Šorīt mazais traktoriņš tīrīja dažas sniegpārsliņas no trotuāra. vai tiešam jādzen uz ielām traktoru deļ dažu milimetru sniega??? Man liekas līdzekļu izšķērdība!

pirms gada, 2019.01.16 10:29

Baušķenieks

Nu tik netīra un galvenais slidena pilsēta nekad nav bijusi. Mazie traktori ar slotu notīra sniegu bet ledus paliek nenokaisits. Kam tas kastītes traktoram aizmugurē domātas. Kaisīšana ne? Sētniekus atpakaļ un viss būs kārtībā. Mazās ielas vecpilsēta nu vienkārši briesmīgas.

pirms gada, 2019.01.17 12:58

es

Nu tāds bardaks nav bijis kā pēdējos 2 gadus .Uz ietvēm ūdens ietves slidenas ,ja tā ir ietvju tīrīšana ,tad es esu nēģeris .tie traktori nekam neder ,viņi taču neko netīra .Kādreiz sniegu savāca ,a tagad stāv kaudzes ,kā arī mašīnas stāv arī uz ietves kur cilvēkiem jāiet ,un ne jau mazu laiku ,bet nedēļām ilgi arī uz ielām stāv ,jautājums kas tā pa sniega tīrīšanu.

pirms gada, 2019.01.17 19:35

mēs

BAUSKA IR ĻOTI NESAKOPTA ,PIE GĀJĒJU PĀREJĀM IR TĀDAS PEĻĶES UN SNIEGS SAŠĶŪRĒTS NAV IESPĒJAMS ŠĶĒRSOT IELAS ,KAD BEIGSIES ŠIS BARDAKS .VARBŪT BEIDZOT SĀKSIM STRĀDĀT .

pirms gada, 2019.01.17 19:41

JELGAVNIECE

KĀ bardaks Bauskā ,tā Jelgavā ,netīras ielas un ietves .neko nevar teikt pa čaklumu ,kas to saka ,tas brauc ar mašīnu ,jo piebrauc pilnīgi pie mājas durvīm ,kur nedrīkst stāvēt .pašvaldības policijā ļoti uzmana mašīnas ,kas ir pie Bauskas slimnīcas,bet pārējās Bauskas ielas ne stāv mašīnas uz braucamās daļas , ,ka sētnieks pat nevar notīrīt sniegu.jo tur cilvēkam jāiziet no mājas.Par to mašīnu stāvēšanām vajadzētu padomāt un arī ievies soda naudu.

pirms gada, 2019.01.17 19:57

Ina

Bauskas centrā ielas tiek puslīdz koptas, pat reizēm ar smilti nokaisītas. Jo tālāk no centra, jo situācija mainīgāka. Laikam jau teritorijas apsaimniekotāji zin, ka vadība pārvietojas tikai pa centra ielām un ar transportu. Ietiktu Beles kundzei un Čača kungam kādreiz aistaigāt kājām līdz Bērzkalnu ciematam.
Tad pavērtos patiesā aina- kāpnes uz tiltu un serpentīns tiek kaisīts tikai un vienīgi ar sāli. Vai tas tilta ekspluatācijas noteikumos ir minēts kā vienīgais kaisāmais materiāls?! Štipri apšaubu to! Cik ilgi tās konstrukcijas šo sāli izturēs, nezinu...reizēm sajūta, ka ejam pa izžuvušu sāls ezeru. Un pats tilts vispār netiek tīrīts! Par kādu tīrīšanu Beles kundze runā! Viņa laikam nezin, ka tilta ejamā daļā ir režģis, kas vienā malā noklāts ar metāla plāksnēm. Tās plāksnes pa šiem gadiem varbūt pāris reizes ir tīrītas, pārsvarā tīrīšana atkal sākas un beidzas ar sāls nokaisīšanu.
Bet pašā Bērzkalnu ciematā mēs joprojām dzīvojam kā sūnu ciemā, kur taciņas sniegā ieminam paši, slidināmies pa tām arī paši, kamēr pavasaris atnāk. Vienīgais jauno gājēju celiņu traktoriņš mēģina notīrīt, cik var, tas gan tiesa! Arī mazo posmu no kāpnītēm līdz tiltam traktors notīra, bet kaisīt gan neviens tur nekaisa. Šorīt, pēc vakardienas atkušņa, tur bija viena slidotava! Un tā ir vienmēr....
Pilsētas un pagastu saimniekiem reizēm nebūtu par sliktu pastaigāt kājām....

pirms gada, 2019.01.18 09:51

Ss

Vairākas reizes pārbaudīju, vai šis tiešām ir šī gada tekstiņš....Piektdien, 18.01.guvu galvas traumu, nokrītot pie Sociālās mājas. Slimības lapa, izmeklējumi...Izklaides cik uziet!

pirms gada, 2019.01.25 14:10

Vietējās ziņas