Bauskā un Iecavā trauksmes sirēna nostrādājusi

Pirmdien, 30. novembrī, Zemgalē notika Valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas – trauksmes sirēnu – darbības pārbaude.

Tika konstatēts, ka bez traucējumiem un bojājumiem automātiski nostrādāja visas 23 pārbaudītās Zemgalē izvietotās trauksmes sirēnas, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā. Trauksmes sirēna Bauskā un Iecavā nostrādājusi automātiski, apliecina V. Gribuste.

Zemgalē trauksmes sirēnas tika pārbaudītas: Jēkabpilī (trīs), Aknīstes novadā un Viesītes novadā; Bauskas novadā un Iecavas novadā; Dobeles novadā (divas) un Auces novadā; Aizkraukles novadā (divas), Jaunjelgavas novadā un Pļaviņu novadā; Tukuma novadā (trīs) un Kandavas novadā; Jelgavas pilsētā (četras) un Jelgavas novadā.

«Trauksmes sirēnas ir paredzētas iedzīvotāju ātrai brīdināšanai ārkārtējā situācijā vai tad, kad notikusi dabas vai tehnogēna katastrofa vai arī pastāv to draudi. Ir būtiski regulāri pārbaudīt trauksmes sirēnas un ik reizi šīs pārbaudes organizēt citādāk, lai tiktu pamanīti aizķeršanās vai traucējumi un novērsti, tādējādi nodrošinot to, ka reālā situācijā sirēnas nostrādātu bez aizķeršanās. Aizvadītā gada novembrī trauksmes sirēnas iedarbinājām manuāli, šodien – automātiski, un 100% nostrādāšana ir ļoti pozitīvs rezultāts,» uzsver VUGD Zemgales reģiona brigādes komandiera vietnieks Raimonds Kudlis.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas