Bauskā un Kauņā vēlas palielināt tūristu skaitu rudens un ziemas sezonā 3

Īstenojot projektu "Vēsturiskais ceļš: Raudondvaris - Bauska", Bauskā un Kauņā plānots palielināt tūristu skaitu rudens un ziemas sezonā,  informēja Bauskas pils muzeja galvenā speciāliste zinātniskajā darbā Ruta Garklāva.

Projekta mērķis ir palielināt tūristu skaitu Kauņas rajonā un Bauskas reģionā rudens un ziemas sezonā, veidojot mākslas, izglītības un sporta aktivitātes, cenšoties piesaistīt apmeklētājus ar dažādām interesēm. Vietējie vēlas piesaistīt kultūras un aktīvās atpūtas entuziastus, vēstures un mantojuma cienītājus, tostarp arī jauniešus. Visas paredzētās aktivitātes ir vērstas uz abu partnervalstu vēsturiskā un kultūras mantojuma pievilcības palielināšanu.

"Bauskas pils muzeja misija ir apgūt Bauskas pili kā valsts nozīmes kultūras pieminekli kontekstā ar Livonijas un Kurzemes hercogistes vēsturi, apkopot vēsturisko materiālu, veikt pils izpēti un veidot pils vēsturei un arhitektūrai atbilstošas ekspozīcijas. Viens no galvenajiem uzdevumiem ir regulāra koncertu, tematisku pasākumu rīkošana, kuru saturs un pasniegšanas veids atbilst pils pastāvēšanas laika tradīcijām," komentēja Garklāva.

Bauskas pils muzejā ziemas mēnešos strauji krītas apmeklētāju skaits, tāpēc ar daudzpusīgām projekta aktivitātēm plānots piesaistīt papildu apmeklētājus gan kultūras mantojuma objektam, gan Zemgales reģionam.

Daļa no projekta aktivitātēm ir veltīta, lai radītu plašāku iespēju klausītājiem baudīt seno mūziku pils atmosfērā, tieši ziemas mēnešos. Projektā tiks izgatavotas 16.gadsimta beigu un 17.gadsimta sākuma mūzikas instrumentu kopijas, kas pils apmeklētājiem piedāvās ne tikai muzikālu, bet arī estētisku baudījumu un autentisku skaņu.

Lai sagatavotu koncertprogrammu, tiks organizētas radošās rezidences, kas rezultēsies ziemas koncertu sērijā no novembra līdz martam ar koncertiem Bauskas pilī un Raudondvaris muižā. Plānots aprīkot un modernizēt arī Bauskas pils muzeja koncertu zāles tehnisko nodrošinājumu.

Lai sasniegtu projektā izvirzītos mērķus, ir plānots attīstīt informatīvo un vizuālo pieejamību par Bauskas pili kā nocietinātas rezidences militāro nozīmīgumu un funkcijām. Tiks izveidota brīvdabas militārā ekspozīcija un tematiskā izglītojošā programma "Artilērija 17.gadsimtā" - aizsargvaļņos izstādīti lielgabali uz lafetēm, kā arī pils brīvdabas teritorija papildināta ar informatīviem stendiem.

Arī pils ārējais veidols nedaudz mainīsies, atbilstoši vēsturiskajai informācijai uzstādot kaltas logu restes. Lai papildinātu jau esošo militāro ekspozīciju pils iekštelpās, tiks izgatavotas 17.gadsimta vidus musketiera un artilērista tērpu rekonstrukcijas ar aksesuāriem un atbilstošiem piederumiem.

Kā unikāls piedāvājums tieši ziemas sezonā plānota tematiskā izglītojošā programma "Mākslīgais apgaismojums renesanses pilī", kuras dažādajās aktivitātēs varēs iepazīties ar apgaismojuma veidiem un lomu renesanses pilī. Lai demonstrētu apgaismojuma daudzveidību, tiks izgatavoti un interjera iekārtojuma ekspozīcijā izvietoti pilij atbilstoši apgaismes ķermeņi.

Kopējais projekta finansējums Raudondvaris muižai un Bauskas pils muzejam ir 785 875 eiro, tai skaitā Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums 667 994 eiro. Projekta finansējums Bauskas novada pašvaldībai ir 384 500 eiro, no tiem ERAF finansējums 326 825 eiro, valsts budžeta līdzekļi 19 225 eiro un pašvaldības līdzfinansējums - 38 450 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

baušķeniece

Vēlēšanās jau nav slikta lieta, bet kā reāli iznāks - uznāks kārtējais Covids, un visas vēlmes izgaisīs.

pirms mēneša, 2021.03.08 15:36

piekrītu

Kauņā es saprotu, bet Bauskā ģerevņā kur nav ko redzēt? common??galīgi sviestā sagājuši

pirms 25 dienām, 2021.03.24 18:06

Vietējās ziņas