Bauskā un Rundālē par atbalstu izglītojamiem attālināto mācību laikā lems nākamnedēļ; Vecumnieku un Iecavas novadā lēmums pieņemts 6

Attālināto mācību laikā Vecumnieku novada pašvaldība skolēniem nodrošinās pārtikas pakas un produktu iegādes talonus, lēmusi novada dome, ziņo aģentūra LETA.

Atbalsts tiks sniegts novada administratīvajā teritorijā dzīvesvietu deklarējušiem bērniem no pusotra gada līdz sešu gadu vecumam un mācību programmas apgūstošajiem izglītojamiem līdz 19 gadu vecumam, neatkarīgi no izglītības ieguves formas un vietas. 1.-4.klašu ēdināšanai piešķirs pārtikas produktus paku veidā par 1,5 eiro mācību dienā, bet pārējiem izglītojamajiem - pārtikas produktu iegādes talonus par 1,5 eiro mācību dienā.

Skolēnu ēdināšanu vietvara finansēs no pašvaldības budžeta līdzekļiem brīvpusdienu nodrošināšanai pašvaldības izglītības iestādēs un valsts budžeta dotācijas izglītojamo brīvpusdienām.

Iecavas novadā saskaņā ar izpilddirektora rīkojumu  pārtikas pakas jau izdalītas 7.–9. klašu skolēniem, vidusskolas posmā izglītojamiem brīvpusdienas netiek apmaksātas, precizēja pašvaldības pārstāve Lelde Podniece-Jostmane.

Bauskas novadā uz domes ārkārtas sēdi 2. novembrī tiek virzīts lēmumprojekts par atbalstu izglītojamiem laikā, kamēr mācības tiek organizētas attālināti. Precīzs atbalsta apmērs tiks ziņots pēc sēdes, portālam apstiprināja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Pinne.

Arī Rundālē lēmumprojekts vēl tikai tiek gatavots, un nākamnedēļ tiks organizēta ārkārtas domes sēde, lai pieņemtu lēmumu par atbalstu  attālināto mācību laikā, informēja Rundāles novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Līdaka.Pievieno komentāru

Komentāri 6

sara

Nesaprotu, kāpēc tās pakas ir vajadzīgas?
Labāk būtu nodrošinājuši VISAS novada skolas ar IT rīkiem, lai varētu vadīt dažas stundas arī interneta tiešsaistē! Pārtikas pakas ir drūmākais populisms - mums nav ne kara, ne bada - tad kamdēļ tā visa ņemšanās un Sociālā dienesta apgrūtināšana?

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.31 16:07

Tiešām

Māra Bauvare!Lūdzu attālinātās mācības Bauskas novadā!
Slimo skolotāji un bērni ar dažādām slimībām.
Jātaisa kaut uz mēnesi ciet skolas.
Ko mēs gaidam?
Vai tiešām mācības svarīgākas par veselību.
Kauns tiem,kas ir tik aprobežoti un nesaprot.
Izbeidz izdabāt,slēdz skolas,pat deputāti strādā attālināti.

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.31 18:13

Sookrats

Vai MĀCĪBAS ir svarīgākas par dzīvību? Un veselību ( galvenokārt - skolotāju) ilgtermiņā - tāds ir jautājums.

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.31 18:57

Nunu

Tieši tā.Mēs gribam dzīvot,tāpēc jābūt attālinātām mācībām visiem bērniem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.10.31 20:01

Pēcis

Un beztermiņa.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.01 12:59

Rita

Bail pat domāt, kā mēs visi līdz 2020.gada martam vispār izdzīvojām? Ta bija gripa, tad rota vīruss, tad vēl kāds iesnu vīruss, bet visi izdzīvoja, bet tagad? gals klāt jāslēdz skolas????????
Bet tā jau ir nevienai valdībai gudri plebeji nav vajadzīgi.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.01 20:40

Vietējās ziņas