Bauskā uzstādīts jauns šķeldas apkures katls 4

Līdz 31. decembrim Bauskas katlumājā jāpabeidz pārbūve. Lai arī pirms Ziemassvētkiem aktīvi ritēja darbi un tie turpinās arī šonedēļ, projekta vadītāji ir pārliecināti, ka visu paveiks.

«Vienlaikus siltinām gan fasādi, gan jumtu,» informē SIA «Monum» darbu vadītājs Dmitrijs Jansons. Daudz paveikts telpā, kur atrodas jaunais «Kolbach» šķeldas apkures katls. Iekārta sastāv no trim daļām, katra sver aptuveni 35 tonnas. Speciāli izbetonēta grīda un izveidots pelnu bunkurs.

Izbetonēta šķeldas novietne. D. Jansons informēja, ka šķeldas piegāde būs automatizēta. Citās novietnēs līdz piegādes bunkuram šķelda jāaizstumj ar traktoru, te tā būs tikai jāizber – pārējo izdarīs iekārtas.

«Darbi paveikti neticami ātri,» atzīst SIA «Bauskas siltums» valdes loceklis Ilmārs Rūsis. Oktobrī sākuši būvēt, pirms tam bija jānojauc lielais skurstenis. Siltinātā katlumāja būs hermētiskāka.

Projekta «Siltuma ražošanas efektivitātes paaugstināšana Bauskā», kuru līdzfinansē no Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļiem, iepirkumā ar piedāvājumu 2 590 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa uzvarēja SIA «Monum». I. Rūsis informēja, ka 74 procentus izmaksu veido iekārtu cena – šķeldas katls, dūmgāzu kondensators, šķeldas novietnes iekārtojums.

Jaunā apkures iekārta uzreiz pēc jaunā gada darbu nesāks. Nepieciešamas pārbaudes. Katls pilnvērtīgi varētu sākt darboties februāra beigās vai marta sākumā. Tikmēr siltumu pilsētai gandrīz pilnībā nodrošina SIA «Windau» koģenerācijas stacija, ik pa brīdim pieslēdzoties vienam no trim rezerves gāzes katliem, kas atrodas Bauskas katlumājā.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

ome

Un,kad būs lētaka apkure,ko RŪSIS SOLĪJA šī gada vasarā.

pirms 5 gadiem, 2015.12.28 20:03

Solīts Makā nekrīt

Vasarā solīja vasarā arī būs.

pirms 5 gadiem, 2015.12.28 23:21

lietotajs

Vai gāzes katlus darbināt nav lētāk kā no Windau pirktā enerģija. Ko Windau darīs,ja kurinās jauno katlu?Ja Windau paliks,tad lētāku apkuri nav ko gaidīt.

pirms 5 gadiem, 2015.12.29 16:16

hmm

cik gadu desmitus vel vajadzes lai beidzot saprastu ka psrs apkures sistema nau balstita uz taupibu. Bauskas iedzivotajus kartejo reizi apchakareja ka ezhus

pirms 5 gadiem, 2016.01.02 19:21

Vietējās ziņas